10 ogledov

Ačimovič zadel za remi

Mile Ačimovič je v izdihljajih tekme dosegel gol za dunajsko Austrio, odločil o Žurnal24 main
V četrtek so bile na sporedu povratne tekme 1. kola pokala UEFA. Mile Ačimovič je v zadnjih trenutkih za dunajsko Austrio dosegel gol in svoj klub popeljal v nadaljnje tekmovanje. Dinamo izločil Ajax.

Klub našega nekdanjega reprezentanta Mileta Ačimoviča je gostoval v Oslu pri Valerengi. Prvo srečanje so dobili Dunajčani z 2:0. Tudi povratno srečanje so bolje začeli Avstrijci, v 22. minuti je zadel Kuljić. A se gostitelji niso predali in najprej je v 51. minuti izid izenačil Santos. V 87. minuti je v obliki Holma posijal žarek upanja – gostitelji so povedli z 2:1. Veselje Valerenginih igralcev pa ni bilo dolgo. V zadnjih trenutkih tekme je zadel naš Mile Ačimovič in zgolj potrdil napredovanje v naslednje kolo.
Manj sreče in mogoče tudi kaj drugega je imel Tonči Žlogar v dresu Anorthisa. Ciprski predstavnik je že na prvi tekmi s Tottenhamom izgubil s 6:1. Na povratnem srečanju je bilo 1:1 in napredovali so Angleži.
Hamburger SV, v katerem sicer igra tudi naš reprezentant Mišo Brečko, je igral proti Litexu iz Loveča. Nemci, brez našega Brečka, so zmagali s 3:1 in se veselili nadaljevanja.
Panionios je izločil Sochaux naših dveh reprezentantov Valterja Birse in Bojana Jokiča. Grki so že na prvi tekmi slavili zmago z 2:0. Na domačem stadionu so sicer izgubili z 1:0, a je bila prednost s prve tekme zadostna.
AIK Solna je, brez pomoči našega Mirana Burgiča, doma izgubila proti Hapoelu. Za gostitelje je bil v 63. minuti usoden Owed.
Izpadel je tudi Aleksander Knavs. AEK iz Aten si je ugoden položaj zagotovil že na prvem srečanju; takrat je zmagal s 3:0. Na povratnem srečanju je za Salzburžane zadel Lokvenc, a je bil gol le premalo.
Na srečanju Fiorentine in Groningena so o napredovanju odločale enjastmetrovke. Redni del se je namreč končal z izidom 1:1, kar je bil povsem identičen rezultat kot na prvi tekmi. Zmago je na koncu slavila Fiorentina, ki je bila pri strelih z bele točke srečnejša, saj je zadela tri, Groningen pa le dva strela.

Dinamo presenetil Ajax
Eno od največjih presenečenj je izpad nizozemskega Ajaxa že v 1. kolu. Na povratnem srečanju in po pravem trilerju ga je izločil zagrebški Dinamo. Prvo tekmo v Zagrebu so dobili Nizozemci z 1:0. Že v prvem polčasu povratne tekme pa je prednost izničil Modrić. Ker v rednem delu ni bilo več golov, sta sledila podaljška. V 94. minuti je gol dosegel mladi napadalec Mandžukić, dve minuti pozneje pa še enega. Dinamo je tedaj povedel s 3:1. A so zapretili tudi gostitelji, ali natančneje Huntelaar, ki je prav tako zadel dvakrat. Vendar niti to ni bilo dovolj in Dinamo se je uvrstil v drugo kolo.

Srečanja naših nogometašev
Anorthosis Famagusta : Tottenham 1:1 (0:0) - skupno 2:7 (Tonči Žlogar - Anorthosis)
Fabinio (54); Keane (78)

Hamburger SV : Litex Loveč 3:1 (1:1) - skupno 4:1 (Mišo Brečko - Hamburger)
Guerrero (40, 52), van der Vaart (72)

Valerenga - Austria Dunaj 2:2 (0:1) - skupno 2:4 (Mile Ačimovič, Sašo Fornezzi - Austria)
Santos (51), Bak (a.g., 87); Kuljić (22), Ačimovič (90)

Panionios Atene - Sochaux 0:1 (0:0) - skupno 2:1 (Valter Birsa, Igor Jokič - Sochaux)
Komortzi (a.g. 53)

AIK Solna - Hapoel Tel Aviv 0:1 (0:0) - skupno 0:1 (Miran Burgič - poškodovan - AIK)
Owed (63)

Red Bull Salzburg - AEK Atene 1:0 (0:1) - skupno 1:3 (Aleksander Knavs - Salzburg