15 ogledov

Mankoč na najvišji stopnički

Peter Mankoč je s tretjim mestom na 100 metrov delfin osvojil prvo kolajno za Sl Žurnal24 main
Slovenski plavalec Peter Mankoč je po sobotnem drugem mestu na 100 metrov mešano na plavalnem mitingu v Zagebu tokrat zmagal. Najboljši je bil na 100 metrov delfin.

Slovenski plavalci so se odlično odrezali na mednarodnem plavalnem mitingu v Zagrebu. Peter Mankoč je na 100 m delfin z dosežkom 52,24 sekunde zmagal. Razpoložene pa so bile tudi plavalke. Olimpijina Nina Sovinek je na 100 m prosto s 56,47 osvojila tretje mesto, enako uvrstitev je njena sestra Maja zabeležila na 100 m hrbtno (1:03,03) ter Radovljičanka Nina Cesar na 400 m prosto (4:11,62). Slednja je ob tem osebni rekord popravila za skoraj pet sekund. Blizu stopničkam je bila tudi Nika Kozamernik, ki se je na 200 m delfin morala zadovoljiti s četrtim mestom (2:22,14), takoj nato pa je nastopila še na 400 m prosto, kjer je bila s 4:23,69 sedma. Maja Cesar je na 100 m mešano zasedla osmo mesto (1:08,02).