Hiša eksperimentov predstavlja eno izmed pomembnih dejavnosti za mlade in njihov odnos do okolja in znanosti. K še večjemu razvoju hiše bo pripomogla tudi selitev na novo lokacijo.
Hiša eksperimentov in njena dejavnost sta izjemnega pomena za mlade ter njihov odnos do okolja in znanosti, je na predstavitvi novega eksperimenta dejala ministrica za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Mojca Kucler Dolinar . Skupaj z direktorjem Hiše eksperimentov Miho Kosom sta potrdila obstoj načrtov za selitev na novo lokacijo.
Že 47 eksperimentov
Eksperiment z imenom "Ste danes že jedli špinačo?" je bil že 47. eksperiment, ki je obogatil hišo. Ob pomoči sponzorja, farmacevtske družbe Lek, so izdelali dva identična eksperimenta, od katerih bo eden našel prostor v Leku. Na predstavitvi je spregovorila tudi ministrica Kucler Dolinarjeva, ki je Hišo eksperimentov pohvalila, saj ta po njenem mnenju stopa v korak z evropskimi trendi in je izjemnega pomena za mlade in njihovo zanimanje za naravoslovje. Hiša eksperimentov po njenih besedah tako "dviga zavedanje mladih in splošno zavedanje javnosti o pomenu znanosti, inovacij in znanja" . Pomena hiše se zavedajo tudi na ministrstvu, ki financira njene dejavnosti neposredno ali prek Agencije za raziskovalno dejavnost.
Sama Hiša ne sme postati eksperiment
Eksperiment "Ste danes že jedli špinačo?" meri navor oziroma količino, ki predstavlja zmnožek sile in dolžine roke od komolca do pesti. Oseba sede za mizo in z eno roko prime ročaj na robu mize, z drugo pa ročico na drogu. Nato čim močneje potisne ročico in na zaslonu se izpišeta vrednosti izmerjene sile in navora, ki ju je oseba dosegla med potiskanjem. Hišo eksperimentov je sicer od njene ustanovitve 4. maja 2004 obiskalo že 183.000 radovednežev, izvedli pa so 2600 hišnih dogodivščin in ustvarili 47 eksperimentov.