15 ogledov

Nachbar je lahko novi član Velike trojice

Miami je niz porazov prekinil prav proti Udrihu in Sacramentu. Žurnal24 main
V torek v ligi NBA: Miami je z zmago nad Sacramentom prekinil niz porazov, Udrih je dosegel 4 točke; Nachbar v 34 minutah 11 točk, poraz Netsov; Vujačič v 32 minutah 12 točk, zmaga Lakersov.

Golden State : Seattle 105:99

Miami Heati so prekinili niz 11 zaporednih porazov, s čimer so zmagali drugič na zadnjih 28 tekmah. V domači dvorani so s 107:86 nadigrali Sacramento Kingse . Shawn Marion je ob metu 10:14 dosegel 24 točk in obenem v skoku ujel osem žog, Dwayne Wade je tekmo končal s 15 točkami in devetimi asistencami, po poškodbi pa se je zelo uspešno (17 točk, 7 skokov) vrnil Udonis Haslem . Odločila je tretja četrtina, ki jo je Vročica dobila z 31:11, v obrambi so zaustavili Kralje, ki so imeli v tej četrtini zgolj 10 odstotni met (zgrešili so prvih 14 metov oziroma v devetih minutah in pol dosegli eno samo točko), v napadu pa so zadevali trojke, polaganja, alley-oope. Najboljši strelec Sacramenta je bil s 16 točkami rezervist Spencer Hewes . Beno Udrih je začel v prvi peterki in igral 29 minut, a je zbral le štiri točke, tri podaje in dva skoka. Poraz je Kralje oddaljil na osem zmag zaostanka za osmim mestom zahodne konference, ki še vodi v končnico.

Nachbar proti Howardu. © AFP

V East Rutherford so k New Jersey Netsom pripotovali Orlando Magici in slavili zmago 102:92. Najzaslužnejši za tretjo zaporedno zmago Orlanda pa je Hedu Turkoglu , ki je 17 od skupno 25 točk dosegel v odločilni zadnji četrtini. Turkoglu postaja strokovnjak za zadnje četrtine, v štirih minutah je zadel dve trojki, met za dve ter prosta meta in rezultat spreobrnil od 78:81 do 90:83. Rashard Lewis je dodal 25 točk, prvak v zabijanju Dwight Howard pa je dosegel svojega 50 dvojnega dvojčka v sezoni (17 točk, 10 skokov). Prva strelca Netsov sta bila Vince Carter (26 točk) in Richard Jefferson (20 točk). Boštjan Nachbar je dokazal, da je lahko novi član t.i. Velike Trojice iz New Jerseya, igral je 34 minut in zbral 11 točk, šest skokov in pet podaj. Po odhodu Jasona Kidda so Mrežice dvakrat zmagale in dvakrat izgubile. Marcus Williams , Kiddova menjava, je dosegel 10 točk in devet podaj.

Preberi in sodeluj v anketi

Zvezdniške okrepitve za več uspeha?

V zadnji četrtini so si zmago priigrali tudi Los Angeles Lakersi . S 96:83 so premagali Portland Trail Blazerse ter dokazali, da so ta mesec ena od najbolj vročih ekip lige, saj je to njihova deveta zaporedna zmaga. Kobe Bryant je 11 od skupno 30 točk dosegel prav v zadnji četrtini, Jordan Farmar je z 21 točkami izenačil svoj strelski rekord kariere, z dvojnim dvojčkom se je dokazal Pau Gasol (15 točk in 10 skokov), četrti strelec moštva pa je bil Slovenec Saša Vujačič . Tokrat je igral kar 32 minut in dosegel 12 točk ter imel še pet skokov. Obenem so Jezerniki gostujočo ekipo zaustavili v napadu in ji dovolili le 36 odstoten met. Prvi strelec gostov je bil s 24 točkami LaMarcus Aldridge . Lakersi so se s to 40 zmago v sezoni utrdili na prvem mestu zahodne konference, Phoenix Sunsi imajo eno manj, San Antonio Spursi in Dallas Mavercksi dve manj.