Kateri dve telefonovi lastnosti dandanes uporabniki najbolj cenijo? Kamero in baterijo, seveda. Obe lastnosti pri Magic7 Pro, najnovejšem paradnem modelu iz Honorjevih tovarn, blestita.
Najnovejši Honorjev paradni telefon je na hrbtni strani opremljen z modulom kamer, ki so ga poimenovali AI Falcon, vključuje pa 50 MP osrednjo kamero, 200 MP telefoto kamero z možnostjo 3-kratne optične povečave in 50 MP širokokotno kamero. V primerjavi s prejšnjo inkarnacijo telefonov iz serije Magic, so pri Honorju nadgradili (tako strojno kot z umetno inteligenco) predvsem telefoto kamero (s 180 MP na 200 MP), njeno srce predstavlja 1/1,4-palčni senzor (gre za enega največjih senzorjev med kamerami paradnih telefonov nasploh). Glavna kamera je opremljena z 1/1,3-palčnim senzorjem. Izjemno solidna 50 MP kamera pa je nameščena tudi na sprednji strani telefona.
Pri Honorju poudarjajo, da so umetno inteligenco v svojih napravah dodelali to te mere, da lahko uporabniki z njeno pomočjo posnamejo brezhibne fotografije v katerem koli načinu, naj si bo portretna fotografija, način za fotografiranje pokrajine, športa ...
Izpostaviti gre portretni način, kjer lahko po novem zajamete portrete z 2-kratno, 3-kratno ali 6-kratno povečavo, na voljo je tudi kopica pripomočkov na osnovi umetne inteligence. AI Super Zoom pa, denimo, omogoča zajemanje posnetkov - spet s pomočjo umetne inteligence - od 30-kratne do 100-kratne povečave. Digitalne, seveda. Kakovost posnetkov pri 100-kratni povečavi je pač slaba, a pri več kot 12-kratni povečavi lahko vklopimo umetno inteligenco, ki naredi svojo čarovnijo. Prav glede te čarovnije imamo nekaj pomislekov. Posnetki (pre)pogosto so videti precej izumetničeni.
Baterija je prav res dobra
Ena bolj impresivnih lastnosti novega telefona iz tovarne Honor je vrhunska baterija. V telefon Magic7 Pro so vgradili tretjo generacijo baterije iz silicijevega ogljika s kapaciteto 5270 mAh. Pri kitajski multinacionalki poudarjajo, da so upravljanje porabe baterije še izboljšali z vgrajenim naborom čipov Honor E2.
Telefon podpira možnost hitrega polnjenja s 100 W žičnim in 80 W brezžičnim polnilcem. Honorju malce zamerimo, da v škatlo s telefonom ni dodal polnilca, a – roko na srca – te prakse smo zadnje čase vajeni pri praktično vseh proizvajalcih telefonov. S 100 W polnilcem se bo baterija napolnila v pičlih 33 minutah, kar je zavidanja vredno.
Zaslon telefona Magic7 Pro temelji na tehnologiji 8T LTPO in velik 6,8 palca z dinamičnim osveževanjem med 1 Hz in 120 Hz ter najvišjo svetilnostjo impresivnih 5.000 nitov. Barve so živahne, dinamičen razpon visok. Pri Honorju se pohvalijo, da gre za napreden zaslon, ki omogoča simulacijo naravne svetlobe za večje udobje oči. Dodajajo še, da so z dinamičnim zatemnjevanjem in zaslonom, ki – kot rečeno – simulira naravne barvne tone, uporabnikom omogočili izkušnjo brez utripanja zaslona.
LTPO (Low-Temperature Polycrystalline Oxide) je napredna tehnologija, ki se uporablja pri zaslonih OLED zaslonov in omogoča dinamično prilagajanje osveževalne frekvence glede na uporabnikovo aktivnost. Pri igranju grafično zahtevnih iger bo naprava zaslon osveževala hitreje, da bo lahko sledila hitrim premikom. V tem primeru LTPO zaslon poveča osveževalno frekvenco. Med brskanjem po družabnih omrežjih višja osveževalna frekvenca ni potrebna, kar telefon samodejno zazna in jo zmanjša, s čimer varčuje tudi z energijo.
Napravo poganja nabor čipov Snapdragon 8 Elite, ki omogočajo brezhibno večopravilnost in odlično grafiko. Po podatkih iz Honorjevih laboratorijev Snapdragon 8 Elite kar za 45 odstotkov izboljša delovanje centralno procesroske enote, kar je odlična novca predvsem za tiste, ki jih mikajo igre - tudi grafično najbolj zahtevne boste lahko igrali brez zatikanja.
Dober je tudi zvok, ki ga sproducirata stereo zvočnika s pomočjo posebne zvočne komore. Predvajanje glasbe na telefonove zvočnike se pač ne more primerjati s slušalkami, a treba je poudariti, da je zvok relativno bogat in tudi pri največji jakosti presenetljivo jasen. Pri Honorju poudarjajo, da jim je pri pogovorih po telefonu z umetno inteligenco uspelo zmanjšati šum in zagotoviti jasno komunikacijo v kateremkoli okolju. Dodajajo še, da funkcija AI Privacy Call dinamično prilagaja raven glasnosti za ohranitev zasebnosti, da torej ne bodo vsi blizu vas slišali pogovora.
Za zaščito Magic7 Pro so uporabili svojo tehnologijo NanoCrystal Shield, ki po njihovih podatkih zagotavlja desetkrat večjo odpornost na padce kot običajno steklo. Telefon je obenem odporen na prah in vlago po standardih IP68 in IP69.
Telefon poganja operacijski sistem Android 15 z uporabniškim vmesnikom MagicOS 9. Tudi tukaj je rdeča nit umetna inteligenca, ki je vpletena v praktično vse pripomočke. Magic Portal je denimo ena od lastnosti, ki je zelo priročna. S členkom obkrožimo fotografijo oziroma motiv na zaslonu in ga povlečemo v eno od želenih aplikacij, ki jih imamo nastavljene ob robu telefona.
Na napravi je nameščen Googlov pomočnik Gemini, ki zna priskočiti na pomoč z odgovori na zapletena (ali pa tudi ne) vprašanja. Pomočnik za obdelavo besedil s pomočjo aplikacije Zapiski nam je že poznan, na voljo je tudi simultan prevajalnik za 13 jezikov (slovenščine ni med njimi), pa tudi transkripcija govora oziroma posnetkov.
Na voljo bo v dveh barvah, črni in mesečevo sivi, priporočena cena znaša 1.299 evra za različico z 12 GB spomina in 512 GB pomnilnika.