Avto /avto/iz-druge-roke
48797 ogledov

Se avto črne barve res bolj segreje kot, če je bel? Presenečeni boste ...

Komentarjev 6
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Jernej65 09:17 23.julij 2021.

    Pri odprtih oknih je temperatura za 3 stopinje nižja. 3 stopinje je skoraj 20 % razlike, če upoštevamo samo narastek nad 28 stopinj. A vi govorite da ni razlike. 3 stopinje razlike se že kar fajn občuti. Preizkus je pokazal, ...prikaži več da je razlika. Sem imel črn in tudi bel avto. Lahko rečem, da je kar razlika.

  • rd2dmk2 09:18 23.julij 2021.

    kaj če bi tile od ADAC-a postvili dva črna avta, pa notri bele in črne obloge notranjosti. in moje izkušnje, fiat tipo- škatla, zadnja šipa navpično, sprednaj tudi precej, skor nikol notri prevroče, rover 400 ( drugače prekrasen avto ), ...prikaži več zadnja in sprednja šipa pooolooožni. vročina , 5 minut na soncu pa savna. isto pikaso. torej bolj ko so novi avti neudobno narejeni, bolj sprejemajo sončne žarke. se še kdo spomni opel mante ? skoraj vsaka je imela na zadnji šipi rolete.

  • 5ab88cdfad1c39da632cc9a4d7a3774b4e76408a 07:11 23.julij 2021.

    SKORAJ - še ni nikoli goloba ujel ... moj sin, ki ima črn avto, ga vedno pere v oblačnem ali deževnem vremenu ... verjamem pa, da je v obeh vroče

  • Avatar Sreten Lukić
    lluckyss 08:27 23.julij 2021.

    Bedast članek...Fizikalno je dokazano da predmeti črne barve odbijajo manj sončnih žarkov kot svetlejši. Če hočete imeti hladnejši avto pa ga pokrijte z reševalno folijo, seveda pravilno obrnjeno..In prepih oziroma zračenje tudi pomaga..

  • jakec1575 09:37 23.julij 2021.

    Čez navadno steklo, brez folije gre samo delno UVA svetloba, UVB in UVC pa zagotovo ne. Še en ko ne zna fizike.

  • TistoPravo 07:11 24.julij 2021.

    Avto manj vroč če si ti sam rajše bolj topel. Kdor ima dom na stalnih 25 stopinj, mu poletje tudi na soncu ne predstavlja stresa. Za ljudje, ne podhlajujte se skozi zimsko obdobje

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.