Slovenija
160 ogledov

"Delilniki toplote ne varčujejo z energijo, še manj z denarjem"

Komentarjev 60
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Ferluci 11:46 10.december 2015.

    Na žalost te to ne rešilo. Bedaki ne razumejo preproste kmečke pameti.

  • Ferluci 11:49 10.december 2015.

    Merilnike NI UVEDLA EU, ona jih je samo priporočila. V glavnem, pri njih je sistem ogrevanja po stanovanjih nekoliko drugačen. Jasno, naše oblasti vedno jemljejo iz konteksta samo tisto, kar jim ustreza, zato smo na nekaterih VEDNO področjih 'prvi' !. ...prikaži več. Seveda, realnost je pa drugačna.

  • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 12:25 10.december 2015.

    Če v stavbi ni etažnega ogrevanja, potem so merilniki popolni nesmisel. V Švici v stanovanjih ponekod sploh nimaš možnosti regulacije temperature, ker je ta nastavljena za vse v stavbi enako. Pa je vedno ravno prav toplo v vseh prostorih. Vse ...prikaži več enostavno štima tako, kot mora. Ne rabiš nobenih delilnikov in nihče ne more goljufati ter "krasti" toplote iz sosednjega stanovanja.

  • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 12:28 10.december 2015.

    Zidove, tla in strop si deliš s sosednjimi stanovanji. Če ne greješ ti, potem sosedje grejejo tvoje stanovanje. Prav je, da ti zaračunajo tudi takrat, kot sam ne greješ, ker s tem kradeš toploto sosedom in jim povzročaš večje stroške.

  • pisava 12:29 10.december 2015.

    sem lastnik 3 in pol sobnega stanovanja. stanovanje je polpritično. spodaj so kleti, ki logično noso ogrevane. celo kletna okna so odprta. in zdaj jaz ogrevam svoje stanovanje in naj bi po novem še zgornjega, stanovanjski blik je štirinastropen z ...prikaži več novo 15 cm izolacijsko fasado. podsteršje je tudi izolacijsko zaščiteno. in zdaj bodo meni zaračunali več ker imam v stanovanju 22 stopinj kar je šisto peimerno za bivanje. ma jebem cmerarja in njegove bebaste priklednike.

  • patron 12:40 10.december 2015.

    to pizdarijo snet z radiatorjev in obračunat po kvadraturi!!!!

  • jakec1575 13:01 10.december 2015.

    18 stopinj je nekako izkustvena meja, ki bi morala biti v praznih stanovanjih, da ne prihaja do povečanih topoltnih mostov in pojava plesni. Že od samega zacetka sem proti delilnikom. Iz preprostega razloga ker ne resujejo težave. Investicija od katere ...prikaži več so nekateri mastno zasluzili in nekateri za 15 min dela pobiranja podatkov vsak mesec poberejeo cez 100€. V čem je fora, da daš delilnike in potem korekcijske faktorje? Več pri varčevanju narediš z izolacijo in drugimi ukrepi. Pa kljub temu tisti pod streho ali vogalni in na telh še vedno več plačujejo zaradi izgub kljub količnikom. Če povečaš fiksni del v delezu si spet na kvadraturi prakticno. Delilniki so bili mastni zasluzek. nov ukrep pa je kao proti plesni,v bistvu pa za pokrit izgube in mastne nagrade v toplanrah in ostalih dobaviteljih energentov.

  • c1305166 13:26 10.december 2015.

    Ja priporočila, z namenom, da se zmanjša poraba energije, ki jo po nepotrebnem tratimo. Kakšen sistem ogrevanja imajo niti ni tako bistveno, važen je bottomline.. plačaš toliko, kot porabiš, porabil pa naj bi zaradi merilnikov manj, saj boš bolj pazil ...prikaži več na smotrno porabo.. nekateri so imeli prej čez zimo na stežaj odprta okna, sedaj bodo pa malo bolj pomislili ali je to pametno. Vedno se bodo pa našle izjeme in načini, kako izigrati sistem ampak ukiniti sistem zaradi parih deviantov je debilizem. vendar ravno to se ponavadi zgodi.

  • Olga Šraj 13:27 10.december 2015.

    mene pa ponovem najbolj moti 40% povprečne porabe. Saj glede toplotne izgube in ogrevanja na račun sosedov je bilo prvotno rečeno da bo šlo ogrevanje 50% po delilnikih in 50% po kvadraturi in ne bo prepuščeno posamezni izbiri ampak bo ...prikaži več to avtomatsko za večstanovanjske stavbe.Pri nas imamo novo fasado, večinoma imamo termostatske ventile. Imamo pa nekaj ljudi ki tega nimajo in se ogrevajo na polno. Kako jih naj prisilim da omejijo porabo? Po novem pa bom jaz plačevala njim ogrevanje in ne bodo imeli interesa da zmanjšajo porabo. Sploh pa ogrevanje na polno pri takih temperaturah kot je letos ni nič varčevalno usmerjeno.

  • Avatar praufo
    praufo 14:11 10.december 2015.

    Toplotna energija je nekaj, kar se ne da "ujeti" oz. točno izmeriti, kot recimo elektrika ali pa voda ali tel. impulzi. Zakaj ? Zato ker uhaja ? Kaj to pomeni ? S tem ko grejem svoje stanovanje ali svoj cimer, ...prikaži več grejem še kaj več. 100% izolacije ni. Matematika je pa sledeča. A = B + C +D + ... n. A je strošek energije na viru, se pravi kotlovnica ali pa izmenjevalec na vročevodu. Ogreva se objekt kot celoto in ta strošek je treba porazdeliti. Če ostaja strošek A isti, potem je lahko B manjši, C večji, D manjši, itd. Ampak suma sumarum, bajta se cela ogreva in najbolje je, če je cela topla. Z zaprtimi radiatorji v srednjem štuku boste v "dobro voljo" spravili soseda pod sabo in nad sabo. Po mojem bi morali biti ti delilniki samo majhen faktor pri ceni, vse ostalo je površina. Je pa res to en velik biznis, ki ne opraviči investicije. Rešitev so boljša okna, šele potem izolacija. Obstaja še več, za še več varčevanja, kjer se regulira vsak štuk posebej, ampak to je spet investicija (seveda n

  • Presvetli 14:19 10.december 2015.

    Imam tud nova okna in je položnica enaka kot sem jo imel prej,ko soseda ni bilo v stanovanju!Kateri fizični ali termodinamiški račun bomo še poiskusili!

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 14:43 10.december 2015.

    "pri manjši porabi bi bilo stanovanje preveč hladno, da bi lahko v njem bivali"To se pa ne morem strinjat. Če imaš primerna oblečila in si v dobri telesni/zdravstveni kondiciji lahko z lahkoto živiš tudi v hladnem stanovanju. Moji starši ...prikaži več niso imeli kurjave ko so bili otroc pa so ravno tako preživel pa se navadl. Telo se navadi in preživi če mu daš neko normalno možnost za prilagoditev. Jz toplote nikol ne odpiram. Če me zebe mal potelovadim / se oblečem v toplejša oblačila pa je. Jz ne vem kje te pisarnarji živijo. Vse podcenjujejo z mehkužnostjo.

  • Vesna Dolšak 01:53 13.december 2015.

    Vse skupaj je eno nategovanje naroda. Najprej je bilo treba namontirat delilnike in števce, da so kaj zaslužili tisti, ki prodajajo te napravce. Zdaj si je treba izmislit nekaj drugega, ker "toplarne" premalo služijo, saj ljudje bolj rentabilno ogrevajo stanovanja. ...prikaži več En lari-fari je trditev, da je pri manjši porabi od 40 % povprečne poraba stanovanje preveč hladno, da bi se lahko notri normalno živelo. Bedarija in še enkrat bedarija! Stanovanje, ki je preveč ogrevano in premalo zračeno je "nevarno" za zdravje. V prevročem in presuhem zraku boste veliko prej zboleli, kot v normalno zračenem in normalno ogrevanem. Bukseljni, ki so si izmislili ta zakon, se ne brigajo za to, da bi folk živel v zdravem okolju, pač pa jim gre le za zaslužke. Mi jim pa kar dopuščamo, da delajo z nami ko svinja s kurbusom? Mene ta zakon sicer ne prizadene osebno, ker imam svojo lastno kurjavo, se mi pa zdi glupo, da se folk tako nateguje, pa da se folk ne postavi zase.

  • GUZMANIJO 06:51 14.december 2015.

    V PRISPEVKU 10.12.2015 OB 23:30 POP TV 24UR ZVEČER V SOOČENJU JE POVSEM RAZUMLJIVO POJASNJENO, DA SO ''kaznovani'' TISTI, KI VARČUJEJO, DA PRAVILNIK NI USKLAJEN Z DIREKTIVO 2012/27EU. NA PRILOŽENIH 2 LINKIH JE CELOTEN PRISPEVEKhttp://www.24ur.com/bin/video.php?media_id=61708709&section;_id=2&article;_id=4065553http://www.zurnal24.si/delilniki-toplote-ne-varcujejo-z-energijo-se-manj-z-denarjem-clanek-261338

  • e213b2535978aaf6e413f72233bf2dc07a5a81a8 07:39 10.december 2015.

    Končno se je država pametno odločila in kaznovala tiste,ki se ogrevajo minimalno ali sploh ne.Namreč sam imam pod mojim stanovanjem družino,ki so pozimi raje v bundah,kot pa,da bi se ogrevali.Ne vem sicer,kako zdržijo in kako prepričajo otroke,da ni mraz?

  • 4ba2a8e4cc2cfe1172eec499b48f077b0c78143c 08:49 10.december 2015.

    Lopovi,in država podpira krajo.

  • Avatar čavez
    čavez 10:56 10.december 2015.

    Da sem v bloku požagam radiatorje in cevi pa naj se j..e ta država in njena lopovščina.

  • Nevenka Mlakar 11:08 10.december 2015.

    Zakaj moram dogreti stanovanje, če imam 22 °.? Aja, da imam celo zimo potem odprto okno in da pridemo zopet na 22°. Pa kdo si je zopet magisterij kupil, da je takšno bedarijo skupaj spravil? Tisti gospod oziroma kdorkoli mu ...prikaži več je to odobril, mi zdaj naj povrne denar za merilnike toplote, termostate in montažo. OK?

  • Presvetli 13:35 10.december 2015.

    Žele bi samo opozorit nekatere kateri tukaj mlatite prazno slamo!Živim v bloku v katerem imamo novo izolacijo in je razlika očitna od prej.Poleg mene stanuje par kateri živi v tujini in ima stanovanje vso leto prazno samo tu in tam ...prikaži več za nekaj dni dopusta sta prišla v Slovenijo.Sedaj,ko stanujeta zraven mene in prej ni nobene razlike v moji položnici temperatura v mojem stanovanju na občutek pa je ista in imam termostatski ventil nastavljen na enako temperaturo.Sedaj pa mi vi vsi pametnjakoviči tole razložite kateri ste mi nasekali na prejšnjem postu minuse.Tole ni čisto nič drugega kakor lupanje raje!!!

  • Olga Šraj 15:00 10.december 2015.

    ja saj to je problem, ker nimajo vsi termostatskih ventilov, novih oken ... in zakaj bi potem plačali vsi enako po kvadraturi .... jaz sem imela strošek z ventilom, okni, izolacijo .... zato imam tudi manjšo porabo, sedaj bom pa ...prikaži več pokrivala razliko potratnim ....

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.