Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
24758 ogledov

Država spodbuja sončne elektrarne, za katere ni zanimanja

Komentarjev 33
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 09:34 09.september 2023.

    Pred leti so me prepričali naj grem na zemeljski plin ker je to prihodnost. Dobil celo eko subvencije. Zdaj mi bodo pa plin odklopili ker so se lobiji tako odločili. Butale..

  • Avatar karjola
    karjola 08:20 09.september 2023.

    10 kwh velika baterija pardon akumulator zadostuje za 2 do tri ure avtonomije kar je pozimi ob zmanjšani proizvodnji el. energije popolnoma neuporabno in je preveč drago.

    • janez156 20:22 09.september 2023.

      meni zadostuje za cel dan 24h....

    • zdrej 15:55 11.september 2023.

      Meni pa za 4-8 ur, če računamo, da se baterije naj ne bi praznile čez določeno kapaciteto.

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 08:05 09.september 2023.

    Sončna elektrarna, ena izmed večjih tveganj za nastanek požara! Ne, hvala!

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 08:16 09.september 2023.

    Na vladi imamo same polpismene!! Kaj res ne morejo iozračunati,da se elektrarna za 20 000 evrov ne izplača!! Če sedaj plačujem 150 evrov elektrike je to v 10 letih 18000 evrov z tem,da vam strošek tam nekje 20 evrov mesečno ...prikaži večo ostane!! Dodajmo še letno premijo zavarovanja in pregled elektrarne vsaka 3 leta je taka elektrarna vstran vržen denar!! Pa tudi hranilnik je vsako leto slabši tako,da ni računice!!

    • Gregsy 11:55 09.september 2023.

      Kakor komu. Meni se bo pri teh cenah za kWh in pri tej omrežnini 15,6kW elektrarna z min 17 MWh proizvodnje letno (strošek 17.000 EUR), povrnila naložba v manj kot 6 letih. Z novim letom se napoveduje dvig zneska na ...prikaži več polożnicah za 62% (po besedah prvega moža HSE). Doba vračila bo manj kot 4 leta. Hiša 450 m2 s TČ za gretje in hlajenje plus EV 30.000 km/ leto.

    • LolekinBolek 15:29 09.september 2023.

      V 10 letih mogoče res ne, v 15, 20, 25 pa zagotovo +

    • bi_ba 18:38 09.september 2023.

      Ko pa pride toča kot mandarine, je pa vsega konec, v franžah, kot se je nedavno pokazalo.

    • Avatar omega_v6
      omega_v6 08:15 10.september 2023.

      Poglejte vsak naj pri sebi oceni ali se mu splača ali pa tudi ne!! Določeni stroški še vedno ostanejo se pa z novim letom menjajo tudi pravila!! Močno pa se bojim,da bo sedanja vlada obdavčila tudi te elektrarne!! Kakor koli ...prikaži več jaz odstopam od elektrarne saj kot vemo se tudi tveganje požara veliko poveča!!

  • Avatar Garancija
    Garancija 08:53 09.september 2023.

    Silijo nas v brezvezne investicije,sončne elektrarne,in električne avtomobile

    • Avatar Garancija
      Garancija 09:31 09.september 2023.

      Kupiš sočne celice,ti jih zbije toča,električni avto je gotov v petih letih,to ni za nas

    • Anja1956 11:33 09.september 2023.

      To je samo v zeleni Sloveniji ! Na Poljskem , kurijo gospodinstva še na premog !

    • rokobert 12:13 09.september 2023.

      Točno tako...v nemčiji premog naročajo,da ponudniki ne folgajo dostavljati...poglej na youtube-folk k v starih časih v socializmu na pločniku lopata premog in sipa v klet...počasi gremo nazaj v kameno dobo...bogati pa z avri na štrom ..

    • rokobert 12:13 09.september 2023.

      Avti😅

  • atamama 09:10 09.september 2023.

    Hahaha, zanimiv članek, komentarji pa v drugo smer. Novinar pozablja, da je tisti 1% bogatih investiral v solarne energije /pojdite pogledat delničarje flexi fotocelic v USA/ in sedaj je potrebno dobiček dobiti nazaj. In če imaš vpliv na politiko lahko ...prikaži več ''bluziš'' preko zakonske regulative, da so ljudje prisiljeni kupovati nekaj, kar nima efekta. Poglejmo plin, toplotne črpalke..... subvencije, kampanije, danes ko je EU energetsko v xyz pa so še na najboljšem tisti, ki imajo svoj gozd...

  • sandi76 09:40 09.september 2023.

    Vlada sili v sončne elektrarne, hkrati pa stalno poslabšujejo pogoje in obračune. Če je dejansko interes Evrope v tem, da si ljudje instalirajo take elektrarne, potem je potreben nek skupen nastop in strategija, ki bi jo morali podpirati in spodbujati, ...prikaži več ne pa da se dogaja obratno.

  • Stane Adamič 13:34 09.september 2023.

    Kakšen zeleni nateg.

  • becar 09:52 09.september 2023.

    Če boste pri teh investicijah po 20 letih na nuli, ste lahko veseli. Ker sončna elektrarna 20 let ne bo dočakala, firme, ki vam jih prodajajo, pa tudi ne.

    • BenX 22:22 09.september 2023.

      Ti pa si skregan z matematiko. Jaz sem dal za štrom dobrih 2000 € letno (ko je bila elektrika še poceni!!!). Za elektrarno nekje 15000 €. Zdaj pa mi razloži, po kaki logiki je to 20 let. 🤨

    • becar 17:47 10.september 2023.

      2000 EUR letno? Kaj pa si delal, konopljo gojil?

  • Gregsy 11:46 09.september 2023.

    Butale. Na državno izplačilo subvencije za delujočo sončno elektrarno čakam od marca 2022 - več kot leto in pol. Obenem pa moram državi prisilno plačevat naročnino na nenaročeno in nekvalitetno rtvslo, ki je ne gledam in ne poslušam.

  • alen04 15:06 09.september 2023.

    Bolj silite s tem dejanjem, večji odpor ustvarjate. Ljudje nimajo za tekoče stroške, a vlada z neumnosti, ji jih morda lahko plača 1% države. Ptič Zemlja kliče spusti se na Zemljo. Naredite večini uslugo in spizdite stran.

    • atamama 20:04 09.september 2023.

      Si pa umetnik, na konkretno zadevo katere politiko vodijo vse vlade enako poveličuješ ali popljuvaš nekoga ki je enak ...

    • alen04 20:39 09.september 2023.

      Tudi kaj več kakor samo umetnik. Z dobrimi 600,,,,,,EUR moram preživeti mesec na drugi strani pa ptić to sranje promovira. Pismu za kurjavo ne bom imel to zimo...ja, res sem umetnik...žal nas je precej takih.....

  • becar 19:13 09.september 2023.

    Če bi bilo to tako dobro za ljudi, ne bi bilo potrebno nobeno siljenje v to, nobeno oglaševanje na FB in panojih, ljudje bi čakali v vrstah.

    • BenX 22:24 09.september 2023.

      Saj vrsta je kar velika. Veliko vlog se zavrne, monterja se pa tudi 6 mesecev in več čaka.

  • Mikuz 08:52 12.september 2023.

    Pa še to dodajam na moj zgornji komentar o subvencijah,da višek ki ga ustvarim preko leta oni lepo 31,decembra pobašejo in prodajo,jaz pa januar,februar v minusu,tolk o elektrarnah.Če že se bi še enkrat odločil bi naredil čisto po svoje,brez kakšnih obljub države.

  • anica00 17:08 09.september 2023.

    Kaj je to hranilnik?

    • matermila 11:18 11.september 2023.

      šparovček.

    • zdrej 16:00 11.september 2023.

      To je ena večja omara, kjer so akumulatorji in elektronika. Ko sončna elektrarna proizvaja in ni porabe, bi se naj odvečna energija shranjevala. Potem pa se porablja, ko ni proizvodnje.

  • Mikuz 08:45 12.september 2023.

    Kakšna subvencija,ne zavajajte jaz čakam na subvencijo že od decembra 2021,pa še to da naj bi sedaj dobil več kot pol manj kot so na začetku obljubljali,na koncu pa toliko časa traja,da vprašanje če bom sploh kaj dobil,tako da ne ...prikaži več nasedajte.Vloge pa obravnavajo zelo,zelo počasi,ker pravijo da nimajo ljudi.Tako da še enkrat ne nasedajte obljubam.

  • Preprosti 04:41 10.september 2023.

    Pisun, ne piši bedarije. Zanimanje je a ni realizacije ker ni resursov v trafo postajah. Zaprosil za soglasje a zavračajo kot po tekočem traku.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.