Slovenija
67 ogledov

Dvakrat več let penzije kot službe

Komentarjev 8
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • perice22 12:50 19.november 2013.

    No super, imamo medgeneracijsko solidarnost! Oni delali 20-25 let, jaz 45 let. Zadnjič sem se pogovarjal s frizerko, ki mi je potožila, da je šla njena mama pri 44 letih v penzion, ona pa bo morala še 20 let delat. ...prikaži več V penziji ji je mama čuvala otroke, ji kuhala kosilo in pospravila stanovanje. Sej zato pa imamo kar mamo- 1,6 delavca na 1 penzionista!!!

  • lavanda10 14:34 19.november 2013.

    NO ZARADI TAKIH IN NJIM PODOBNIM,NAJ BI PA MI DELALI DO 70 LETA IN ŠLI V POKOJ Z 50 LETI DELOVNE DOBE.VSAKA ČAST DRŽAVI IN NJENI REFORMI.NAJ SE POKOJNISKA REFORMA UPOŠTEVA TUDI ZA NAZAJ .NAJ SE PREVERI DEJANSKO STANJE IN ...prikaži večN NA PODLAGI TEGA IZRAČUNO NOVA POKOJNINA,NE PA SOLIDARNOST.KOLIKO LET IN KOLIKO SI VPLAČEVAL V POKOJNINSKI SKLAD, TOLIKO PA BOŠ TUDI DOBIL.DA NE BI KDO MISLI, DA SEM KOMU NEVOŠČJIV, SAMO NI PRAVIČNO DA ZAKON NE VELJA ZA VSE ENAKO.ČE JE KRIZA , JE TREBA UKREPE-REFORME PRAVIČNO PORAZDELITI MED VSE, MED SEDANJE UPOKOJENCE IN BODOČE.(ALI TI UKREPI VELJAJO SAMO ŠE DELOVNE AKTIVNE, KI ŠE VEDNO POLNIJO POKOJ.BLAGANJO), DA LAHKO NEKATERI ŽE 52 LET DOBIVAJO NEPRAVČNO PRIDOBLJENO POKOJNINO, HALO !!!!!!!!!!!! lp

  • modrec 09:48 19.november 2013.

    Noro kdaj so še nedolgo nazaj hodili v penzijo.

  • KOJAK 10:33 19.november 2013.

    nekateri so šli že po 20 letih delovne dobe v pokoj... npr. piloti JLA.

  • spenjac 13:00 19.november 2013.

    tudi lepo število uradničkov je šlo po letu 90 v pokoj z 20 leti + malo dokupljenega, ker je bila opcija, da jih vržejo na cesto, ali pa na pleča mlajših. odločili so se za drugo opcijo.

  • westal 06:54 20.november 2013.

    Koliko je teh pilotov? Bore malo.

  • westal 06:53 20.november 2013.

    Zaposleni so bili na delovnih mestih kjer jim je delovno dobo krojil benificiran delovni staž. Na takšnih delovnih mestih je lahko vsak srečen, če pokojnino sploh dočaka.Tistih nekaj upokojencev pa tudi ne more spraviti države na kant. Veliko današnih ...prikaži več upokojencev ni poznalo prostega konca tedna. Delalo se je tudi ob nedeljah največkrat brez plačila. Ustvarili so skupno premoženje katerega krajo so omogočile poosamosvojitvene vlade.Jaz na upokojence gledam z drugačnimi očmi kot večin mladih, ki za svojo lenobo in nezaposlenost krivi upokojence. Tisti, ki so zdaj v pokoju niso iskali služb ampak delo.LP

  • kapibara 19:10 30.november 2013.

    Fantje, teli ki prejemajo penzijo dalj časa, kakor so hodili v službo, jo niso zaslužili v rudniki+železarni+pristanišču+.. in pridobitvenem delu.. ampak uz kafu i bratskimi mutnimi odnosi bivše YU...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.