Slovenija /slovenija/komentarji-in-kolumne
7837 ogledov

Električna vozila bi morala biti za politike obvezna že danes

Komentarjev 113
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar bobnar53
    bobnar53 07:15 28.maj 2023.

    Električni avtomobil, to je enako, kot, če bi šel z mehkim opletačem sexat!

    • Avatar NickMason
      NickMason 07:44 28.maj 2023.

      ali kuhanimi špageti pikado igrat😜

    • blayo 18:07 28.maj 2023.

      ...je leta 1900 rekel kočijaž za avto na notranje zgorevanje.

    • LudvikK. 22:24 28.maj 2023.

      Sta se že peljala s kakim? Stavim, da se nista, ne vidva, ne vsi ti, ki so vama dali plust.

    • rokobert 22:49 28.maj 2023.

      @blajo...a se ti ne zdi čisto nič čudno,da si z svojim mnenjem in pribijanjem med komentarji "sam"....in si prepričan,da imaš edini prav. Nimam nič proti,imaš pravico imeti svoje mnenje...a vseeno...ti veš,in si pameten,mi vsi ostalli pa smo neumni...malce se zamisli o sebi.

    • blayo 00:07 29.maj 2023.

      Rokobert, meni se zdi čudno edino to, da se vas 5, ki non-stop bentite na Žurnal24, imate za večino in neko avtoriteto. Sorry ampak napačen komunikacijski kanal ste si izbrali, nihče vas niti ne "sliši" kaj šele da bi vas ...prikaži več poslušal. Sami kočijaži 🙈

    • Avatar bobnar53
      bobnar53 05:29 29.maj 2023.

      Ludvikk. ni problem v vožnji, vožnja, kot vožnja, problemi so vse ostalo!

    • Avatar NickMason
      NickMason 06:44 29.maj 2023.

      LudvikK.ga ima žlahtnik,avto kot avto,samo vsak dan sedi kot tele na polnilnici ,niti en an ne zdrži brez polnjenja

    • blayo 11:48 29.maj 2023.

      Danes si z vso tehnologijo, ki nam je na razpolago, lahko čas bistveno bolje optimiziramo kot 15 let nazaj. Samo problem je, ker si ga teleta ne. Za njih se vse konča pri spreminjanju statusa na FB.

    • Avatar NickMason
      NickMason 11:59 29.maj 2023.

      blayo,enkrat za vselej te vprašam ,kaj bi ti sploh rad,krneki klamfaš.

    • blayo 12:12 29.maj 2023.

      Rad bi da nehate jamrat. Saj vem da ne boste, zato vas bom še naprej trolal.

    • blayo 12:17 29.maj 2023.

      Včasih se zdi ko prebiram vaše komentarje, kot da večina nič nima, nič ne more, na vsakem koraku vas nategujejo, vse je zanič... vse kar vam je ostalo od tega ubogega životarjenja je internet in tale portal kjer si lahko ...prikaži več pluse potalate kar vam vsaj za pol ura nariše nasmeh na obrazu...

    • Avatar NickMason
      NickMason 12:31 29.maj 2023.

      blayo,važno da ti lahko a ne.preprosto preskoči in to je to,boš imel bolj živce na mestu,če te vse živcira.

    • blayo 13:43 29.maj 2023.

      Mene to ne živcira, meni je kul trolat plusarje. Živcira tiste, ki se potem ko jim zmanjka argumentov, spuščajo na osebni nivo.

    • Avatar NickMason
      NickMason 13:52 29.maj 2023.

      blayo,ti je fajn na žurnalu ,ko ti je dovoljeno žolč izlivat😄,saj drgač je pa dolgčas ,imaš prav

    • blayo 20:00 29.maj 2023.

      Dovoljeno je vsem, sem eden redkih tukaj, ki ga ne.

  • radovednica 07:44 28.maj 2023.

    Ta članek je najmanj butast, kot avtor. Kakšni električni avtomobili le? Nikoli. Pregrešno dragi, domet neznano majhen, polnjenje traja in traja, vendar le nekje v oddaljeni lokaciji, servisiranje neznano drago, serviserjev vsaj pri nas, ni baterija več kot pol vrednosti ...prikaži več avtomobila, surovine zanjo ekstremno drage in težko dostopne, v omejenih količinah, polnjenje že sedaj dražje od goriv, elektroomrežje že sedaj ni sposobno množičnih polnilnic... avtor, ne nakladaj!!!

    • blayo 18:08 28.maj 2023.

      Kakšen domet pa nucaš? Na kakšne razdalje si ga pa misliš metat?

    • LudvikK. 22:28 28.maj 2023.

      Prav si ugotovila. V prihodnosti boš hodila peš. In pojma nimaš. Dragi servisi in da ni servisa pri nas? Kaj bolj butastega bi težko napisala.

  • Toma 09:40 28.maj 2023.

    K sreči se tudi moja življenska doba počasi izteka, zato si bom omislil se zadnjega 300+ konjskega bencinarja preden se prodaja termostrojev zaključi.

    • LudvikK. 22:29 28.maj 2023.

      Preden ga nabaviš se pojdi peljat s 300+ konjskim električnim.

    • zdrej 09:12 01.avgust 2023.

      Termo motorjev se še ne bo tako hitro nehalo prodajati, če ne bodo protesti.

  • Avatar karjola
    karjola 08:37 28.maj 2023.

    Ko bo koncept el avta z menjavo baterij bo morda postal bolj zanimiv. Ne boveč čakanj na polnilnicah. Do takrat pa srečno, KEKEC.

    • becar 21:33 28.maj 2023.

      Menjava baterij? A bo vsak moral imet še enega viličarja doma?

  • bobubob 09:01 28.maj 2023.

    Morala bi biti obvezna? Tako kot nedavno 'cepljenje' ? Ali pa enoumno ploskanje Ukrajini? Preganjanje CO2 kljub rekordno nizkemu deležu v zraku? Obvezno konzumiranje insektov? Kaj pa obvezno izobraževanje v logičnem razmišljanju? Eh, to pa ne, saj kar na RTV ...prikaži več in NOVA24 povedo vse, kar je treba vedeti !

    • blayo 18:11 28.maj 2023.

      Meni logično razmišljanje pravi, da se nimaš česa bati. Na vse se boš zlahka prilagodil.

    • rd2dmk2 20:44 28.maj 2023.

      blayo ko je škoda dala ven novega rapida je ta stal okol 10.000 eurov. glej to smo lahko kupili. a sedaj pa naj izbiramo eno stanovanje ali en avto. pa kredit za celo življenje. ja ljudje se znamo prilagodit, kot ...prikaži več smo se na par-nepar in bone in eure in kapitalizem.. na zadnje se še nismo.

    • blayo 23:46 28.maj 2023.

      Hja, to smo hoteli, to sedaj imamo. Lahko bi se pa tudi zgledovali po Venezueli pa bi bilo drugače. Če bi rad res občutil kako drag špas je avto, se preseli na Dansko... boš hitro pogruntal, da se ga ne izplača imeti.

    • blayo 23:48 28.maj 2023.

      Vesel bodi, ta ti ni bilo treba jemati kredita za študij tako kot v Ameriki, pa da si obvezno zdravstveno zavarovan.

    • rd2dmk2 07:06 29.maj 2023.

      blayo, a ti veš kolk sem jest teg vesel. in se tud zavedam.. vnasprotju z tričetrt slovenije. samo po drugi strani ti tole povem ja danc težko pride do avta. ti pa jest tole povem v naši občini ni ne ...prikaži več pumpe, ne lekarne ne zdravstvenega doma ne dveh trgovcev in do vlaka , ki pelej 5 x na dan v bližnje mesto imajo eni iz občine kar precej km. v sosednji občini so vasi, ki nimajo nič, do mesta pa 10 km vijugaste ceste. ja ljudje so pred 50 leti iz posočja hodili na jesenice na šiht.

    • rd2dmk2 07:09 29.maj 2023.

      in zjutraj ostali pred petelini in prepešačili več kot danes sodobni trimčkarji in rogljič na treningu da so prišli do vlaka, ki jih je odpeljal do delovnega mesta. in zvečer nazaj. e dons to ne gre. ker že šiht traja ...prikaži veča precej več kot 8 ur.. zato RABIMO avte. pa za v štacune, ki so daleč stran, ne tako kot včasih, ko je v vsaki vasici bila ena mičkena štacunca. dons pa hipermarketi na kupu tam v BTC in ALEJI, mi pa na vaseh pa -internet pa dostava , al kaj ?

    • blayo 11:59 29.maj 2023.

      Se pravi če te prav zastopim, na vasi ni nič razen interneta pa mobi signala? Gre za prioritete, ki si jih človek postavi. Vsega ne moreš imeti... lahko se preseliš na Jesenice in ti ostane več cajta, samo ga manj ...prikaži več kvalitetno preživljaš, ker je zrak švoh, ali pa se voziš tja na delo, ti ostane manj cajta (in denarja), samo ga bolj kvalitetno preživiš.

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 17:38 28.maj 2023.

    Tisti ki ste podlegli vplivom lobijev mi kupite električni avto in se elektricno energijo za polnjenje mi uredite in pa da ne bo redukcij ker bo vse na elektriko. Res so eni butli, z novinarji vred, ki te nebuloze objavljate.

    • blayo 18:14 28.maj 2023.

      Tebi mora nekdo kupit dudo pa paket plenic.

    • rd2dmk2 20:46 28.maj 2023.

      blayo ti kar kupi in pošlji, vse prav pride.. čez sedem let.

    • blayo 23:49 28.maj 2023.

      Kaj, greš takrat v penzijo?

    • rd2dmk2 07:02 29.maj 2023.

      blayo, unuke merkat

  • DEJ11 21:13 28.maj 2023.

    Električni avti ne bodo rešili zemlje.... Nobeden ne omenja industrije, letal, ladij.....

    • Avatar Garancija
      Garancija 09:03 01.junij 2023.

      Nobeden pa ne omeni,da je v vsakem trenutku v zraku 200 000 letal,ki pa za vsako furo porabi 20 000 l goriva,pa izračunajte ogljični odtis

  • dani5 17:42 28.maj 2023.

    Zaenkrat ni računice pri EV. Bencinarji so še vedno cenejši, če vse skupaj sešteješ.

    • blayo 18:26 28.maj 2023.

      Saj tudi ni računice, če ven na kavo hodiš. Če si jo narediš doma in neseš s seboj je bistveno ceneje. Prav tako je ceneje, če sploh nimaš avta.

    • dani5 19:10 28.maj 2023.

      Blayo Ne moreš primerjat peš hoje in avta.

    • dani5 19:11 28.maj 2023.

      Blayo gre za primerjavo med prevoznim sredstvom na bencin in elektriko.

    • rd2dmk2 20:55 28.maj 2023.

      blayo, hecno je da ljudje entuziasti si predelajo bencinarja v električni avto in ne propadejo zaradi finačnega vloška. kako to pa da serijska proizvodnja je tako draga? iz preprostega razloga ker nekdo to zapoveduje. če bi šlo iz čistega ekonomskega ...prikaži več vidika bi danes bili električarji cenejši od bencinarjev. tako pa je ves cirkus narejen da eni izbrani spet premastno služijo. in čist nič drugega ni,

    • dani5 21:54 28.maj 2023.

      rd2dmk2 Bravo.

    • blayo 23:56 28.maj 2023.

      Zaradi nabave EL avta še nihče ni prišel na kant. Kdo kaj zapoveduje? Z bencinarji se bomo vozili vsaj do leta 2050. EL avto je trenutno še vedno niša, tako kot je bil SUV 10 let nazaj (danes pa že ...prikaži več težko dobiš sploh kaj drugega). Če ga hočeš imeti, boš pač plačal.

    • rd2dmk2 06:56 29.maj 2023.

      blayo malo za osvežitev spomina, pred kakega pol stoletja so japonci apadli europo in odgovor.. katalizatorji in zeleni bencin. se še spomnite ( nekateri , druga mladež pa povpraši starce ) kako poceni je bil takrat zelen bencin in so ...prikaži več ga vsi tankal, tud tisti brez katalizatorjev in svinjali okolje z aromatskimi cikličnimi oglikovodiki ki so rakotvorni. pa komu mar. še prodajal so dodatke , tako daso stare mašine dobr delale. inpotem šok, svinčena benza ni več, zeleni pa hop v nebo. EV, kako bo ?

    • rd2dmk2 07:00 29.maj 2023.

      za EV so velike subvencije, celo polnjenje je bilo zastonj. zakaj jih potem niso poklonili revnim družinam, socilno ogroženim. zakaj so EV domena bogatega sloja. ljudi , ki imajo odlične plače. in so še bolj bogateli. odpis davkov za podjetja. ...prikaži več in ko vse to izgine, se pa na norveškem zgodi katastrofa. EV gredo v .. kam gredo stran. in po drugi strani, tudi avti notranje zgorevanje se dražijo, nemci pa s prognozo, da naj bi samo še višji srednji sloj si lahko omislil avto.

    • rd2dmk2 07:02 29.maj 2023.

      in če bo to res dragi moji slovenceljni, kaj bo čez 10 let.. ok kako bo bled puščava in pozabljen in hrvaška vsa na beraški palici.. se bo kdo vozil na dopust ? verjetno samo tisti, ki bodo imeli za vlak

    • Avatar Kzddizxit96eo5wo
      Kzddizxit96eo5wo 07:34 29.maj 2023.

      Dani5 avto in kolo pa že. Za po mestu je kolo idealna rešitev. In najhitrejša, najbolj komot.. Glede na to, da nas velik del živi v mestih, bi lahko kolo krepko zreduciralo število voženj npr. na šiht ipd. Tudi dostava ...prikaži več otrok v vrtec ni problem. Vem iz lastne izkušnje. Pa iz trgovine se tudi da kar precej stovorit. Ne da se pa vsega. Takrat pač uporabiš avto. Poudarjam, da govorim samo za mestne prebivalce.

    • rd2dmk2 21:00 29.maj 2023.

      hm kz.. 10 let sem se vozils kolesom , vlakom in avtobusom na šiht.. žal je to bilo v Jugoslaviji. v sloveniji so ukinili javni prevoz in sem bil primoran si nabavit avto. eh potem sem zamenjal službo in spet ...prikaži več lahko hodil peš, pa je delodajalec se preseli 50km stran in.. recmo mislim da lidl ( lahko tud hofer ) je preselil svoj logistični center za več kot 50 km.. pa ne sred mesta.. in avto postane nuja

  • rd2dmk2 16:51 28.maj 2023.

    novinar zamenjaj miselnost najprej ti !!!. čemu je treba imet rezervacijo in aplikacijo? no čemu. daš v avtomat bankovec za 50 eurov in filaš! ko pritisneš rdeč knof se ustavi in če ni bilo 50 eurov ti našloga nazaj drobiž.. ...prikaži več. če to gre za parkiranje zakaj ne za tankanje. a to pa ne! novinarji, ki ste zraven ste plačanai od vseh da delate reklamo in to ne za nas ljudstvo za pohlepne kapitaliste. in e pozabit.. tud vam bo nekoč žal, ko bodo mimo velika darila.. se spomnite tovariši prvih mobijev.

    • blayo 18:16 28.maj 2023.

      Mislim, da imaš pipolnoma eneke možnosti (kot oni), da napišeš kontra članek. Samo ga pač ne, ket raje v komentarjih bentiš.

    • rd2dmk2 20:35 28.maj 2023.

      blayo zrihtaj da bo sprejet in objavljen pa ga napišem

    • Avatar Kzddizxit96eo5wo
      Kzddizxit96eo5wo 07:46 29.maj 2023.

      Jaz pa članka ne berem kot navijanje za EV, ampak prej opozarjanje, da so z njimi same pizdarije in sranje. Vsaj dokler se ne zrihta dovolj polnilnic pred bloki, na pumpah pa hitro polnjenje za plačilo brez komplikacij, ne pa ...prikaži več ene jebene apkikacije in dobroimetja in nevemkojikurac še. Članek je dober in poanta tudi. Naj bodo EV najprej obvezni za odločevalce, da vidijo, v kakšno jebo nas silijo s tem, ko nam turijo EV, infrastruktura (omrežje, polnilnice) pa še zdaleč ni pripravljena.

    • blayo 12:05 29.maj 2023.

      Jaz ga berem enako.

    • rd2dmk2 20:53 29.maj 2023.

      fanta, saj bi se dalo tako brati. samo.. politiki bi najprej morali obvezno imet minimalno plačo.. in zakaj imet polnilnice pred bloki, jih imate danes ? torej naj bo pred blokom na vsakem parkirnem mestu polnilnica? in kaj bo drugače ...prikaži več ? še vedno boš moral imet na telefonu ducat aplikacij da boš lahko avto polnil. inpredno hočem imet avto, hočem imet urejeno vse. veste to me nekako ima na tisto zgradiš hišo sredi ničesar in potm v zid našravbaš pipo in v steno vtičnico pa pričakuješ vodo in štrom

    • blayo 23:57 29.maj 2023.

      Pač ne boš imel EL ali katerega koli drugega avta. To je tvoja odločitev. Zakaj je tu zdaj pomembna plača politikov?? Ko bo kritična masa EL vozil presežena, se bodo začele investicije v vse živo. Zaenkrat vsi samo tipajo in ...prikaži več neke kratkoročne rešitve ponujajo. Ampak ja, v končni fazi bo po moje standardiziran en priključni kabel in en plačilni sistem, za vse ostalo bodo poskrbeli brokerji, ki se bodo samo s tem ukvarjali.

    • rd2dmk2 06:57 30.maj 2023.

      blayo, če bi jest imel danes plačo slovenskega politka, bi si omislil lahko el vozilo in vse ugodnosti z njim. tako pa smojo plačo,ki je recimo malo nad povprečjem si tegane morem. torejmoram zapravljat za bencin, za zavarovanje za registracijo ...prikaži več in ostalo. namesto da bi obogatel z el. avtom tako kot izbrana peščica, trosim na avto, ki ga potrebujem , resno potrebujem. glede standarda pa.. ja polnilni priključek za telefone.. še v eni slavni firmi ne morejo naredit ega priključka za svoje aparate.

    • blayo 23:42 30.maj 2023.

      Ja ampak glej, sami so postavili rok, torej če ne drugega bodo imeli leta 2045 vsaj oni el. avtomobile (drugih ne bo več na razpolago), in če se do takrat z infrastrukturo in storitvami nič ne bo premaknilo (v kar ...prikaži več močno dvomim), se bo pa takrat defibitivno začelo premikat.

    • blayo 23:47 30.maj 2023.

      Kolikor jaz vem sta recimo točilni ročki za dizel in bencin standardizirani. Če bi bilo tako kot ti predvidevaš, temu ne bi bilo tako. Vsak prodajalec (ala Petrol) bi imel svoj tip ročke in ti bi v avtu prevažal 10 ...prikaži več adapterjev zato da bi lahko natočil kjer bi hotel.

    • blayo 23:48 30.maj 2023.

      Najprej so bili avti, šele potem vsa infrastruktura za njih in ne obratno! In isto bo z el. avti.

    • rd2dmk2 06:58 31.maj 2023.

      blayo, glede na to da so prvi avti bili na elektriko ( tiste na paro pozabimo ) bi človek pomislil da bi se kaj dalo prej uredit.

    • blayo 14:58 31.maj 2023.

      Spet neumnosti kvasiš. Žal kaj več od precej nezmogljivega in pretežkega svinčenega akumulatorja takrat ni bilo na voljo.

    • rd2dmk2 19:17 31.maj 2023.

      blayo, 5 sekund iskanja na netu ti vrne ruzultat da prvo vozilo na električni pogon je bilo izdelano 1832, inžiner otto pa je dal princije svojega 4 taktnega motorja 1864, parno vozilo, ki ni bilo tirno je šlo v izdelavo ...prikaži večo protipa tam nekje 1784.. pa še en link, da ne boš se vers izmučil ..:https://www.caranddriver.com/features/g43480930/history-of-electric-cars/

    • blayo 00:18 01.junij 2023.

      Pa kaj ti zdaj meni predavaš kdaj so naredili prvi el. avto? To vsi vemo. Moj post se nanaša na njegovo uporabnost v tistem času. Gre za čas, ko so se posamična mesta šele odločala o tem ali bodo prevzela ...prikaži več enosmerni ali izmenični princip.

    • rd2dmk2 06:51 01.junij 2023.

      blayo, mimgrede obstajao ideje da bi namesto polnjenja avtov na polnilnicah uvedli indukcijo polnjenja med vožnjo. torej bodo eni šli na enosmern tok, drugi pa na izmenični.. mi pa naj kupujemo kaj ? in zakaj danes ni problema it tankat ...prikaži večt - ker kot pravite ročka je povsod enaka, ne moremo pa vsloveniji z eno aplikacijo. pa še enkrat čemu rabimo aplikacijo. zakaj za usrano tankanje rabim telefon in njegovo naročnino. rabim za bencin kaj posebnega razen bankovca ?

    • rd2dmk2 06:55 01.junij 2023.

      blayo, ne bit tolk ohol, če bi prebral članek iz povezave bi zvedel da je prvi el. avto bil uničen s strani železnice, ker se je ustrašila da bi tisti zelo zmogljiv stroj uničil železnico. torej kje je tvoja neuporabnost ?

    • blayo 14:48 01.junij 2023.

      Se ne strinjam da je bil uničen s strani železnice, ker javni prevoz je ostal na elektriki, saj ni bilo potrebno nič filati... tramvaji, trolejbusi. Enostavno tehnologija ni bila zrela za avte. V 60-ih je obstajal projekt kako bi indukcijsko ...prikaži več polnili avto kar med vožnjo. Jasno cesta mora biti predelane v ta namen, danes je pa to dejansko že realnost. Tehnologija je torej zrela za avte, jasno še vedno ne za vse namene ampak veliko večino prevozov se pa dejansko da naredit z el. avtomobilom.

    • blayo 14:48 01.junij 2023.

      Se pa strinjam, da je očitno "tehnologije" v določenih segmentih kar malo preveč in se bi dalo komot brez nje (tu ciljam na 1000 in eno brezvezno aplikacijo), ampak to je pač proces.

  • Avatar Garancija
    Garancija 08:58 01.junij 2023.

    Kupil bom električni avto takrat,ko bodo tudi letala na elektriko,basta

  • Boris 17:27 28.maj 2023.

    Vsekakor, obvezno, da bi te lahko lupili, molzli in ožemali na vsakem koraku: - napihnjene cene samih EVjev - fiktivni servisi enormnih cen - polnjenje nekontroliranih cen - rezervni deli za EVje dvojna do četvorna cena - EV gume dvojna ...prikaži večvojna cena - sem kaj pozabil ?

    • blayo 18:21 28.maj 2023.

      Lupijo te toliko kot sam hočeš. Mirno se temu lahko izogneš, samo problem je, ke potem ne bo več (ali pa bo manj) ugodnosti, ki so ti danes čisto samoumevne.

    • Boris 18:40 28.maj 2023.

      blayo, seveda, dokler ne bo obvezno.

    • rokobert 22:28 28.maj 2023.

      blajo ne nakladaj...crknejo ležaji lektromotorja-material za cca.30-40€,a jih noben proizvajalec ne ponuja...celo parametre ležajev slrivajo (vem za VW inn Hyunday)...prodajajo le cel motor za 6000€ in več (odvisno od modela).

    • blayo 00:00 29.maj 2023.

      Boris, torej strah te je da bo leto 2050 zate prišlo prekmalu?

    • blayo 00:02 29.maj 2023.

      Rokobert, nič bat, čez 20 let boš to dobil v Hoferju.

    • Boris 00:17 29.maj 2023.

      blayo, že tri leta imamo Zoe in pravkar urejamo papirje za ID.3. Ne vem kaj pravijo tvoje šlogarske karte, ampak saj je vseeno. Trenutno stanje na področju EV storitev je oderuško.

    • rokobert 00:38 29.maj 2023.

      Boris...ti nimaš pojma...moraš blajota vprašat-on ve😉

    • blayo 11:39 29.maj 2023.

      Boris, in še nekaj časa bo. Kaj je rokobert, povej mi kaj sem takega napisal, kar ne drži? Ali si samo zato proti, ker si žalosten? A sta zdaj kaj bolj vesela, ko sta si pluse potalala? Bravo fanta, vsako ...prikaži več tele ima svoje vesele.

    • Boris 11:57 29.maj 2023.

      blayo, ja, vidim.

    • blayo 12:11 29.maj 2023.

      Ja a si ne boš plusa stisnil? Pomaga, ti povem...

    • Boris 12:28 29.maj 2023.

      blayo, no daj, nehaj si pljuvat v lastno skledo ...

    • blayo 13:38 29.maj 2023.

      Boris, v bistvu vidim v čem je tvoj problem. Ti si šel na EV samo zato ker si mislil, da se bo izplačalo. Ker se ni, si sedaj žalosten. In ja, ta članek govori točno o tem, torej se z ...prikaži več njim strinjaš? Namreč večina tukašnjih plusarjev se z njim ne strinja. Verjetno ga niso prebrali.

    • rokobert 12:14 30.maj 2023.

      @blajo...jaz sem pa tebe končno pogruntal😃...boli k..tebe za bencin,elektriko,kako se bo kdo vozil,kako vse to plačali in vse skupaj...tebe zanimaš samo ti,in k si tako žleht,bi rad vse nas nafu... z svojim pribijanjem. Eee dečko,ne boš🖕😂🤣

    • blayo 23:38 30.maj 2023.

      No zdaj pa ti meni razloži, zakaj naj bi bil jaz žleht? Kaj sem takega napisal kar ne drži in komu s tem škodim? Zdaj če se pač ti želiš bunit za brez veze, se pa pač buni, jaz ti ...prikaži veči bom pač vedno repliciral, da si malo smešen ker se buniš zaradi tega, ker razvoj in implementacija novih tehnologij poteka točno tako kot praktično v vseh primerih do zdaj, od kočij naprej.

    • Avatar Garancija
      Garancija 09:14 01.junij 2023.

      Pravijo naj kupimo bencinarja ali elekrični avto.Na tehničnem pregledu pa mi je rekel,da so novi dizli čistejši od bencinarjev ,sicer zelo malo ampak so,no pa bod pol pameten.Zgleda se gre samo za prodajo,in nagajanje naftnim lobijem na naš račun.

  • SlavkoKrizman 07:58 28.maj 2023.

    https://www.facebook.com/photo/?fbid=10211047889990220&set=a.10205898443457275

    • blayo 18:19 28.maj 2023.

      Slavc, kdo te je nategnil, da prostovoljno Fejsbuk uporabljaš?

    • SlavkoKrizman 09:43 29.maj 2023.

      Si še vedno pretrd, da bi ime prekopiral?

    • blayo 12:10 29.maj 2023.

      S Fejstbukom si ignoranti bustate moralo. In se potem jasno spuščate na nivo 5-letnika z:"Zakaj bi jaz mogel EV furat, med tem ko Indijci svinjajo na polno? Če Indijci lahko, bom tudi jaz!"

    • SlavkoKrizman 14:06 29.maj 2023.

      očitno nisi niti odprl kar sem prilepil in bleješ nekaj v tri dni, kot ponavadi...In ja, če se bo naša gnila vlada tako odločila boš tudi ti, ki si tako zelo pameten vozil električni avtomobil...ali pa boš brez

    • blayo 19:58 29.maj 2023.

      Sem odpr, saj sem ti repliciral, samo ne dojameš. Ne gre za reševanje ničesar in nikogar, to je preprosto pot na kateri smo. Tudi plastičnih flaš v EU ne mečemo iz avtov povsod drugje jih pa. Torej po tvoji logiki ...prikaži več je to kar počnemo narobe. Oziroma po tvoje bi se mogli mi prilagodit ostalim, ker so zgleda pametnejši?

    • SlavkoKrizman 15:11 30.maj 2023.

      Ni poanta v tem, kdo je pametnejši...poanta je v tem, da se s tem nebo rešilo planeta, ker se 90% sveta nebo nikoli strinjalo s takimi ukrepi.

    • blayo 23:26 30.maj 2023.

      Seveda, samo drugi so v svinjanju povprečno 100 let za nami oziroma če hočeš, mi smo začeli svinjati 100 let pred njimi! Poleg tega smo mi tisti, ki smo večino najbolj svinjske industrije prenesli tja. Saj sem ti napisal, da ...prikaži več ni bistvo ali bomo rešili planet ali ne ampak da delamo to kar je prav ne glede na to ali se nam bodo drugi pridružili ali ne. Na druge pač ne moremo direktno vplivati in tudi ne bi bilo fer do njih.

    • SlavkoKrizman 05:24 31.maj 2023.

      torej bomo mešali meglo samo zato, da se bo nekaj vas počutilo bolje? riiight....

    • blayo 14:56 31.maj 2023.

      ??? Še zdej ne štekaš in pač nikoli ne boš. Pol pa meči plastenke iz avta, če misliš da si faca, saj Zemlja zaradi tega ne bo nič bolj zasvinjana.

    • SlavkoKrizman 22:55 31.maj 2023.

      Ne mečem smeti iz avtomobila. ne sodi ljudi, ki jih osebno ne poznaš.

    • blayo 00:26 01.junij 2023.

      Pa jih začni! Saj zaradi tega svet ne bo nič bolj zasvinjan kot je že. Pa še z večino se boš ujel.

    • SlavkoKrizman 09:53 01.junij 2023.

      večina pri nas ne meče stvari skozi okno...in ja razumem tvojo poanto...pa daj še ti mojo: https://www.youtube.com/watch?v=TqaEE9vzV2M&t=1s

    • blayo 14:32 01.junij 2023.

      Ampak saj si sam pripopal link kako baje "ostali" ne bodo upoštevali naših teženj zato je brez veze "proti vetru scat", zdaj si se pa sam povlekel nazaj in se osredotočil na "večino samo pri nas". Prikladno je ko se ...prikaži več ne strinjaš z mnenjem manjšine, s prstom pokažeš na večino "Glejte, večina dela drugače!", ko pa se z mnenjem manjšine strinjaš pa te dejanska večina kar naenkrat ne zanima več, ker ni v tvojem vidmen spektru.

    • blayo 14:32 01.junij 2023.

      Drugače se pa strinjam s tem, da smo del narave in da je naše "uničevanje" le te samo del procesa, ki ga itak ne moremo kompletno nadzorovat.

    • SlavkoKrizman 22:54 01.junij 2023.

      "zdaj si se pa sam povlekel nazaj in se osredotočil na "večino samo pri nas" svoj komentar preberi pred mojim....kjer si napisal,da naj začnem metat in, da se bom še z večino ujel...žal pri nas večina NE MEČE smeti skozi okno...

    • blayo 00:40 02.junij 2023.

      Večino na svetu, ne večino v Spodnjem Dupleku!

    • SlavkoKrizman 09:05 02.junij 2023.

      nevem kje ti živiš, jaz živim v Sloveniji in ne v dupleku....

    • blayo 15:21 02.junij 2023.

      Torej v Spodnjem Dupleku (ta je v Sloveniji čisto tako mimogrede). Zakaj te potem toliko skrbi kaj si ostali svet misli o el. avtomobilih?

    • SlavkoKrizman 22:48 02.junij 2023.

      sploh me ne skrbi...saj bi še kaj napisal, pa se bova samo vrtela v krogu .... ti bi pač rad naredil kar je prav(kar reče Bruselj) jaz pač ne.

  • Avatar Garancija
    Garancija 08:29 24.junij 2023.

    Vsa stvar je v tem,da hočejo na ta način zmanjšati promet,pa da prodajo ena jajca čim dražje.ne brigajo jih pa avioni,ki uničujejo ozon in kisik,in jih je vsako leto več-pi pi pi

  • PasjaProcesija 08:13 28.maj 2023.

    Z elektriko ali brez, osebna mobilnost prihodnosti bo manjša. Poslovni model CO2 kuponov se bo preslikal v osebne prevoze. Posameznik bo prejel nizko kvoto uporabniške kilometrine, ki jo bo lahko koristil poceni ali kar brezplačno. Ostala kilometrina bo oderuško draga. ...prikaži več S kvotami se bo trgovalo, verjetno od začetka zakonito. Ponovno se bo peščica omastila, ostali pa izviseli. Kar se tiče potovanj na relacije s trenutno omejeno električno mobilnostjo, malo za šalo in precej za res ponujam rešitev.

    • PasjaProcesija 08:19 28.maj 2023.

      Po furmanskem principu menjavanja iztrošenih konj za sveže naj se na postojankah menjavajo baterije ali cela vozila, potniki oz. tovor pa nadaljujejo pot. Predaja avtomobila drugemu ni več tabu. Kar ne pomeni nujno, da bo v prihodnosti vozil manj, le ...prikaži več lastništvo bo drugačno. V logistiki pa bodo vsaj velika letala in ladje ostala na tekočih gorivih, kar bo v posmeh prebivalstvu. In če je govora o smrtih na račun emisij, so zamižane smrti na račun obrabe pnevmatik. S težjimi vozili bo tega še več.

    • blayo 18:13 28.maj 2023.

      Koncept lastništva prevoznega sredstva je itak preživet.

    • PasjaProcesija 01:48 29.maj 2023.

      Pritrdim. Čez palec rečeno dela povprečen državljan 3 mesece na leto za avto. Stvar je izvedljiva občutno ceneje, le ego moramo pustiti ob strani. Do neke mere velja isto za lastništvo nepremičnine, čeprav se stvar na podeželju načeloma lažje zaplete. ...prikaži več Če pa je še nekaj desetletij nazaj znašal strošek hrane (ki je osnova) kakšnih 80% prihodkov gospodinjstva, je to sedaj v grobem 20%. Nekje se moramo zasužnjiti. Če to niso avtomobili, nepremičnine, kabelske storitve itd., se bo našlo kaj drugega.

    • blayo 11:44 29.maj 2023.

      V bistvu če poenostavimo, Slovenec 3 mesece dela zato, da se lahko vozi na delo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.