Pod streho /pod-streho/gradimo-obnavljamo
18945 ogledov

Gradnja hiš se bo podražila za 20 odstotkov

Komentarjev 21
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • brencl 10:22 12.november 2019.

    Prikažite še primerjavo s standardi v Nemčiji, Avstriji itd., pa se bo lepo videlo, kako si naši EKO-bebci izmišljujejo vse, samo da bi jih kdo v tujini pohvalil!

  • Avatar praufo
    praufo 08:46 12.november 2019.

    gradnja hiše se bo podražila za 20%, pa že sedaj ne smeš nič sam delat, po drugi strani pa so se pa zaostril zaostrili pogoji za pridobitev kredita ... odlično, zgleda, da imajo nekateri še vedno dovolj keša na zalogi, ...prikaži več da verjamejo v ta gnil slovenistan

  • Snežinko 12:53 12.november 2019.

    Najlažje je pisati predpise in zakone. Kje bodo ljudje jemali za take traparije pa očitno nobenega ne briga. Posebej zdaj, ko je še otežen kredit. In potem se čudimo, da mladi bežijo v tujino...

  • McClain 17:27 12.november 2019.

    folk zj. do amena, 20cm izlolacije pomen pri obsegu bajte recimo 46m eno celo sobo manj. Cela Norveska hiše iz lesa, stene 16-20cm, Švedska isto, Amerika in Kanada pa tud. Mi pa stiropor postenah, z drugo besedo plastiko, še gorljivo ...prikaži večo za povrh. Vsi drzavni objekti, sole itd pa hladnokrvno nafto kurjo in v velikem odstotku brez vsake izolacije. Do neke mere vse JA, nekje je pa konc.

    • Avatar praufo
      praufo 18:37 12.november 2019.

      zakaj pa ne bi bila izolacija 1 meter, to je še bolj, eni mislijo da potem ne boš nič pokuril, ok, če pa meter ni dovolj, pa 3 metra, da ne bomo nič pokurili ... take ideje imajo samo budale, ...prikaži več ki nimajo pojma o energetiki

    • VonLiegenStuhl 21:38 12.november 2019.

      Izolacija hiše ne narašča proporcialno z debeljino izolacijskega materiala. Tudi, če daš tri metre ne boš nič kaj več dosegel, kot z 15-20cm. Nič energijska stavba NE obstaja. To je nateg.

    • Avatar praufo
      praufo 23:02 12.november 2019.

      ja, to ti povej tistim mojstrem dol po ministrstvu in po ostalih službah ki se lepo grejejo v ogretih pisarnah pa cel dan nekaj tipkajo po facebooku, poleti pa lepo pod krasno klimo, na plačilni dan pa lep znesek na ...prikaži več bančnem računu, sicer pa pametni, da glava peče, nimajo pa pojma o pojmu, ker niso nikol delal in tudi ne bodo dokler bo taka oblast

  • Skipi 09:28 12.november 2019.

    Zanimivo moj sosed je pa postavil hišo ki ima 160m2 v dveh štukih s precej več izolacije in toplotno črpalko skupaj za dobrih 110 tisoč. S tem da je zemljo že imel.

  • 4ba2a8e4cc2cfe1172eec499b48f077b0c78143c 22:53 12.november 2019.

    Nabijem vas na tiča z vašimi podražitvami.Vse gre po domače v p.... materino,pa naj gre še to.

  • VonLiegenStuhl 21:49 12.november 2019.

    Problem Slovenije je v tem, da 90% državljanov sploh ne pozna drugega kot zidavo z betonom, cegli in stiroporjem. Ko jim omeniš, da boš gradil leseno hišo, brunarico ali skeletno masivno, te vsi gledajo, kot čudaka. Da je ta gradnja ...prikaži veča bistveno bolj primerna in ekološka nikogar ne zanima. Potem, pa še posiljevanje s strani takoimenovanih strokovnjakov, ki predpisujejo nemogoče. Tukaj je še vprašanje amortizacije stavbe pri vložkih gradnje, ki nikakor ne pokrijejo investicije.Skratka,bljak!

    • McBobo 15:18 17.november 2019.

      VonLiegenStuhl tako je. Sam živim v leseni hiši in je nebi menjal nikoli več za cegu. Folk se smeji leseni hiši, jaz pa njim, ker se imam veliko bolje brez vlage, kot oni v plesnivih bajturinah. Pri nas pade vlaga ...prikaži več sredi zime zjutraj na 35%, kar se potem viša s kuhanjem čez dan. Debelina stene je 9cm+10cm kamene volne+2cm opažnih desk. Pokurimo pa €350 za 6 mesecev ogrevanja+sanitarna voda ene €100 za celo leto.

    • McBobo 15:21 17.november 2019.

      Itak mi nobeden ne verjame, ko jim pa hočem dokazati z računi za elektriko, pa vsi bežijo stran, ker jih je sram se soočiti z resnico. Veliko več bi lahko gradili s smrekovim lesom, ki ga imamo v izobilju, ampak ...prikaži večak ne raje se ga pusti, da gnije po gozdovih, ali pa se ga poceni prodaja v Avstrijo. Res butale na kubik.

  • Avatar praufo
    praufo 18:38 12.november 2019.

    jest si želim jit v en pajzelj, pa da čim manj plačam, pa da čim manj dam za to gnilo državo, pa da čim prej crknem evo to si želim

  • maresem 16:07 13.november 2019.

    Pišete kozlarije, da glava boli. Mogoče bi šli graditi na luno... mars?!

  • alen04 10:26 12.november 2019.

    V kolikor se da, kupiš že zgrajeno in jo sam urediš v pasivno, če to že more biti.

    • Avatar vec
      vec 12:20 12.november 2019.

      To nikakor ne smeš narest oz lahko samo mora bit izvedba vrhunska. Če staro hišo recimo iz 70 let po možnosti da je grajena s siporeksom, tam zamenjaš okna in narediš fasado in ti bajta rata idealna za gojenje gob, ...prikaži več, dobesedno ti začne gnit od znotraj.

    • alen04 12:56 12.november 2019.

      vec, ne mislim komentirati nebuloz.

    • Avatar vec
      vec 14:16 12.november 2019.

      Ja sevede, povej kolk si jih že tko zgradil oz popedenal ? aja nobene, ker najverjetneje še stanuješ pri mamici oz nimaš ŠE nepremičnine. Eno je branje forumov in lapanje in ponavljanje za drugimi, drugo je praksa.

    • alen04 15:14 12.november 2019.

      vec, popolnoma v vsem imaš prav, samo tako dalje.

    • Avatar vec
      vec 15:37 12.november 2019.

      Verjameš ali ne, jest sem to osebno vidu pri dveh sosedih. oba sta menjala okna in nabavila toplotno črpalko, oba septembra meseca pred leti, prvi je delal fasado decembra istega leta, drugi pa ko mu je odpadel stropni omet skor ...prikaži več na glavo, cca dve leti kasneje. Oba isti letnik gradnje, oba samogradnja oba siporeks, nobene izolacije, samo fasada ker je blo ful ceneje.

    • alen04 09:49 22.november 2019.

      Preprosto ne verjamem. Kaj sosed dela me sploh ne zanima. Pozdraviva se, ko se vidiva. Kaj delajo majstori na njegovem objektu me sploh ne zanima. Kaj je narejeno šmahu in vidim mi dol visi. KO se gre za našo hišo ...prikaži več je zadeva drugačna.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.