Pod streho /pod-streho/nepremicnine
10413 ogledov

Se nam obeta nova obdavčitev plač?

Komentarjev 46
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • PPiikkaa 07:52 17.maj 2024.

    Vlada samo davke dviguje, prav kmalu nas čaka še 1% od plače, pokojnine za trajno oskrbo, ki sploh ne deluje in verjetno ne bo nikoli delovala, ljudje pa kar tiho.

    • Avatar Leon
      Leon 09:47 17.maj 2024.

      Tudi proti davkom na nepremičnine ?

    • Enzgg4 11:55 17.maj 2024.

      Leon, davek v resnici že imamo po zakonu o davkih občanov. Ne boš verjel, ampak nekateri, ki imamo stvari vpisane, ta davek celo plačujemo.

    • Enzgg4 11:57 17.maj 2024.

      Ne imenuje se sicer davek na nepremičnine, temveč davek na premoženje https://pisrs.si/pregledPredpisa?id=ZAKO49

    • Ender3 18:10 17.maj 2024.

      Spet se je novi nick logiral, da bo tarnal nad davki, ki so celo Vizjaku popolnoma glupi. Nekaterim tudi pamet ne deluje, da se tako aktivistično oglašajo s komentarji..

    • Enzgg4 21:06 17.maj 2024.

      Novi je samo zato, ker mi je vrhovni cenzor brez razloga brisal komentarje in onemogočil pisanje novih. Zato sem demonstrativno brisal profil. Kar obučajno naredim, ko me razpizdijo. No, vseeno sem nazaj. Nick pa določim tako, da pri registraciji s ...prikaži več prstom podrajsam po telefonu pa kar je, je. Sicer sem na forumu, odkar so finance zaprli za nenaročnike. O aktivizmu pa raje ne bi. Si 1000x večji aktivist od mene, pa čeprav načelno na isti strani. Le da jaz nisem vernik, temveč davkoplačevalec.

    • Enzgg4 21:08 17.maj 2024.

      Ups, prepozno ugotovil, da ne leti name. Mea culpa. No, tisto o aktivizmu je kar precej res.

  • dr3k 08:22 17.maj 2024.

    No super, bomo zaposleni ali pa podjetja sedaj še dodatno metali denar za to, da bodo tujci pri nas lahko dobili še več socialnih stanovanj, medtem ko bodo slovenci morali živeti pri starših.

    • Avatar Leon
      Leon 09:52 17.maj 2024.

      Naši dedki in starši so 50 let plačevali prispevke in udarniško gradili, da so zgradili to deželo, svobodno ,varno .... osamosvojitelji so jo uničili v 30 letih in spravili na boben .

    • Toma 10:26 17.maj 2024.

      Osamosvojitelji??? Eni smo imeli v mislih Švico drugi, starejši in močnejši pa Argentino!

    • Ender3 18:13 17.maj 2024.

      Kaj zdej troli je dons pravi čas za novo nastala up.imena..Žal nekateri, ki niste sposobni samostojnosti resnično živite pri starših, financira vas pa SDS..

    • munja 23:03 17.maj 2024.

      Endrek, vedno večji drek. Kdo te je sploh kaj vprašal??? Vsak si lahko izbere ime, kakor mu paše in ti si prebutast, da bi o tem odločal.

  • matermila 08:30 17.maj 2024.

    Bebci bi zidali, pa nimajo denarja. Zdaj si bodo izmislili toplo vodo in spet nabili še en davek, da bodo lahko zgradili stanovanja za nove inženirje in doktorje. Bom tudi jaz začel graditi hišo, pa bom kar sosede zadolžil za ...prikaži več financiranje, ker sem jaz bolj suh. Pa mimogrede, a niso obljubljali 30 tisoč stanovanj in ne samo 2ali 3 tisoč?

    • Avatar Leon
      Leon 09:48 17.maj 2024.

      Projekt hiše za mlade družine za ceno 50.000€ velikega šamana ni zaživel ....zakaj le ?

    • Ender3 18:16 17.maj 2024.

      materbrezmila saj so nekateri tudi obljubljali brezplačno uporabo tablic v osnovni šoli pa so sedaj oni drugi z veliko pompa nakupili vsaj nekaj tisoč prekosnikov za prvo silo..

    • munja 23:05 17.maj 2024.

      Endrek, nauči se pisat, "prekosnik"!!

    • Victoria13 16:53 23.maj 2024.

      Za Slovence se ne gradi stanovanj, za njih so dobri dragi stanovanjski krediti! Gadili jih bomo za tujce z našim denarjem. Ne, hvala!

  • andrija 11:50 17.maj 2024.

    evrčki za kofetkanje potovanja in luksuz hitro kopnijo,bomo pa nabili še nekaj davkov

    • Ender3 18:18 17.maj 2024.

      Oni na jahti in golf igriščih na Mavricijusu s tem nimajo problema..

  • alen009 13:45 17.maj 2024.

    Samo spizdite, Halob in ostala golazen. Res, samo pojdite, vsi bomo veseli.

    • Ender3 18:21 17.maj 2024.

      Veseli bomo, ko bodo onemogočena komentiranja tistih, ki so od tega eksistenčno odvisni..Si predstavljate kaj bo potem kletna golazen počela..

    • munja 23:06 17.maj 2024.

      Samo spizdi Endrek, drek od dreka!!!

    • alen009 07:46 20.maj 2024.

      Ender, s svojimi izjavami samo še poglabljaš odpor do Goloba. Zame in marsikoga še, štejejo samo dejstva. In dejstvo je, da je življenje pod Golobom dražje in še dražje bo. Da o uvažanju posiljevalcev, kriminalcev in ostale golazni ne pišem. ...prikaži več Ender, volitve in referendumi junija bodo pokazatelj kaj si mislimo o tebi in tvojemu Golobu.

  • Ogledalce 13:32 17.maj 2024.

    Ali prav razumem da želijo obdavčiti ljudi da bodo potem kasirali še najemnino in prali denar preko raznih stanovanjskih skladov?

  • miho 07:30 17.maj 2024.

    Nič pa o tem, kolikšni so stroški gradnje enega neprofitnega stanovanja in zakaj zasoljene neprofitne najemnine ne morejo financirati novih gradenj (ali ne pokrijejo poleg vzdrževanja tudi amortizacije, namenjene novogradnjam, ki bodo nadomestile odslužena stara stanovanja, tj. ohranjanju stanovanjskega fonda, ...prikaži več ki je strošek, ne profit?)

  • Stane Adamič 09:11 17.maj 2024.

    Res bi rad spoznal kakšnegavolilca Svobod, kateri je v naprej vedel, da bo dobil višje davke, slabšo plačo in iztočasno tuli, da ima nizko plačo???? A kdo to razume ali so res kratke pameti?????

    • Avatar Leon
      Leon 09:53 17.maj 2024.

      Stane ,tebe nihče ne razume .

    • Toma 10:27 17.maj 2024.

      Tako pametnih pa ni na levi strani (Gaussove EQ krivulje)!

    • Ender3 18:25 17.maj 2024.

      Toma👎 vi imate raje Giinessovo krivuljo maloumja. In @Stane tvoj razum in intelekt sta v kleti neizrabljena. Drugič raje voli svibodo boš morda manj razočaran.

    • Victoria13 16:49 23.maj 2024.

      Ljudstvo ima tako oblast kot si jo zasluži! Novinarji so tisti, ki nekog postavijo na prestol ali ga odstavijo! Ljudstvo pa tisto, kar novinarji napišejo ali rečejo imajo za suho zato! Treba bo začet uporabljat možgane in ne slepo sledit!

    • Avatar Leon
      Leon 17:34 23.maj 2024.

      Victoria....spomnite se izjave Jelinčiča? NAROD JE GLUP .

  • Victoria13 16:42 23.maj 2024.

    Zakaj bi za to spet vsi prispevali? Tisti, ki potrebuje stanovanje naj dela, najame kredit in ga bo imel. Najemine stanovanj, ki so v lasti države torej nas vseh naj bodo pa takšne, da boste z njim gradili nova in ...prikaži več vzdrževali stara! Pa najemnike malo kontrolirajte! Pri nas najemniki neprofinih stanovanj, na Hvaškem pa lastniki vil!Tale solidarnost je šla preko vseh meja!

  • Juredeu 16:49 18.maj 2024.

    Mi zna kdo razložiti kaj mislijo pod prihodki 1 milijon evrov. A to govorijo o dobičku? Ti imaš lahko 2 milijona evrov prihodkov a dobiček 5.000 eur. Res ne razumem tega. Se pravi lahko zapreš, če delaš v branži z ...prikaži več nizko dodano vrednostjo? Ima kdo odgovor?

  • Ender3 18:35 17.maj 2024.

    Konferenco vodijo Finance in finančni lobiji in njim na misel ne pride, da bi obdavčili finančne presežke Bank..In zakaj bi obdavčili državljane in njigovo delo, če davek pollegalno pobirajo banke od lastnih komitentov. So banke bolj odvisne od davkoplačevalcev ali obratno..

  • optimist11 07:42 17.maj 2024.

    dajte obdavčit ljudi, ki imajo več nepremičnin. Če Levica ne vztraja pri tem je ista kot vsi ostali. Kar se pa tiče cen, če občine prispevajo kakšno zemljišče se da zgraditi lepe bloke za 1350EUR m/2

    • PPiikkaa 07:55 17.maj 2024.

      Nepremičnine bi morale biti obdavčene enako, kaj koga briga, če ima nekdo več stanovanja ali hiš? Koga briga, če so stanovanja prazna? Verjetno je delal in varčeval, medtem ko nekateri, ki najbolj vpijejo živijo na veliki nogi, zapravljajo in morda ...prikaži več celo živijo na račun države, sociale...

    • optimist11 10:54 17.maj 2024.

      Daj no Pika, z delom in varčevanjem še nobeden ni kupil več nepremičnin. To delajo špekulanti, podjetniki navadno vlagajo v razvoj...

    • Enzgg4 11:43 17.maj 2024.

      Optimist, očitno ti se nisi videl več kot jurja na kupu. No, jaz sem imel velik kup teh jurjev. In ker se je kuzla legarde odločila, da bo euro uničila, banke pa so hotele za pri njih deponiran denar celo ...prikaži več računat, sem se moral znebiti denarja. V kaj naj vlagam? Delnice? Po možnosti slovenske, da mi jih bo država spet pobrala? Ne, kupil sem cegle. In zdaj naj bom kaznovan, ker sem hotel zasčitit svoje premoženje in imel še nek donos, od katerega itak plačujem 22.5% davek A če bi kupil Au bi bilo

    • Enzgg4 11:46 17.maj 2024.

      ... pa v redu? Potem ne bi nihče vedel, da sedim na kupu zlatih palic in ne bi plačeval nobenega davka. Tako pa plačujem davek oddajanja (kjer denar ne pade z neba, ker je treba stanovanje vzdrževati, vse sem opremil...), ...prikaži več NUSZ in se davek na premoženje. In tebi še ni dovolj??? Jebala vas sociala

    • Enzgg4 12:30 17.maj 2024.

      Še to: generacije so ustvarjale premoženje. Nekateri so premoženje ustvarili s podjetnostjo, nekateri so ga dedovali itd. Ampak vse to je nastalo z delom (pustimo zdaj prihvatizatorje) in se z varčnistjo in pametnim obračanjem oplemenitilo. Denar ima pač mlade, če ...prikaži več ga sproti ne poženeš ali razfrčkaš z nespametnim vlaganjem.

    • Ogledalce 13:33 17.maj 2024.

      Vse se da če si lažnjivec. Tudi brezplačno.

    • optimist11 15:50 17.maj 2024.

      Cenim vašo podjetnost. Ampak obdavčit vse državljane oz. podjetja kar je isto , ni prav. In prav je, da tisti, ki ima več ,nekaj več tudi prispeva. Naj se postavi razumna meja. Stalno so davke plačevali samo delavci. Vsi ostali ...prikaži več s kmeti in raznimi s.p.-ji so jih plačevali minimalno. Kar se pa tiče oddaje stanovanj, pa vsi vemo, da se plačuje davek, samo cene najema so prirejene oz. se denar nakazuje....

    • Enzgg4 16:39 17.maj 2024.

      Mislim, da bo povsem dovolj, če se ljudem pusti neka kvadratura neobdavčena, ostalo pa naj bo obdavčeno z neko razumno stopnjo in brez progresije. Eni smo pac vlagali v cegle, ker ne zaupamo v delnice, kripto ipd. Drugi so pa ...prikaži več vlagali v to, v zlato ali kaj tretjega. Ali pa v nic in sedijo na denarju, ki jim ga žre inflacija. Ampak vse to je premoženje, pa je obdavčena le ena vrsta - cegli. Kje je tu logika?

    • Enzgg4 16:43 17.maj 2024.

      Poanta povedanega je, da so v osnovi premoženjski davki nepravični, ker so bili vsi davki že 100× plačani. Ko je bil denar zaslužen, ko je bil investiran (DPN), ko se je gradila bajta... V osnovi je človek kaznovan, če je ...prikaži več v živlhenju spravljal skupaj, namesto da bi vse sproti pognal.

    • munja 23:13 17.maj 2024.

      Seveda Enzgg4, tisti, ki je denar takoj pognal, mu res ni mogel biti zaračunan davek. Narobe svet tako in tako. Namesto da bi spodbujali in nagradili tiste, ki nekaj ustvarjajo, jih potolčejo do konca.

    • Enzgg4 23:20 17.maj 2024.

      Ma, naj bo obdavčen zaslužek. Premoženje je samo posledica. Eni poženejo, eni pa šparajo. Zakaj bi bil za to kaznovan?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.