Šport
4401 ogledov

Hrvaška ima novega olimpijca: "Nudil sem se Sloveniji, zdaj bom Hrvat!"

Komentarjev 17
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 07:14 29.januar 2023.

    Tole bi morali bolj življenjsko določati...Recimo tako, da morajo imeti vsaj starši slovensko državljanstvo, da lahko potomec zastopa dotično državo...Ne pa tako kot sedaj, ko športnika kupiš kot konja..

    • robi2107 09:24 29.januar 2023.

      Zakaj? Potem takem nekdo ne bi smel zastopati države, če ni po njen državljan po rodu. Se ti ne zdi to diskriminacija?

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 09:31 29.januar 2023.

      Meni se zdi logično, da moraš biti državljan po rodu, če bi rad zastopal svojo državo...Drugače vse skupaj nima smisla..

    • robi2107 09:42 29.januar 2023.

      Se pravi: če so Mujotovi starši leta 65 prišli iz Bosne, ker je stari rudaril v Zasavju, stara delala v recimo Svei, leta 70 pa se jima je tukaj rodil Mujo, ta ne bi smel igrati za državo??? Če bi ...prikaži več bilo tako, SLO sploh na EP ali SP v fuzbalu ne bi mogla, ker ne bi imela reprezentance. Oz. bi lahko tja poslala lokalne žogobrce iz 18. SNL. Kaj pa Mujotov sin? A on bi pa že lahko? Razmisli malo. Po mojem je že ok tako kot je, ker drugače se lahko izgubiš v nesmislih. Morda bi lahko določil, da mora

    • robi2107 09:43 29.januar 2023.

      ... biti športnik državljan določeno število let. To bi še mogoče bilo smiselno.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 09:44 29.januar 2023.

      Kake ti pokaš...;))....Seveda lahko vsak, ki je tu rojen ali v tujini rojen slovenskim staršem nastopa za Slovenijo..

    • robi2107 09:46 29.januar 2023.

      Ok, kaj pa če je Mujo pri 2 letih s starimi prišel iz Bosne in je danes star 20 let. A pol bi pa lahko?

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 09:49 29.januar 2023.

      Pol je pa Bosanc, če še ni zaprosil za državljanstvo...

    • robi2107 09:51 29.januar 2023.

      Ja saj ima državljanstvo. Samo rojen je v Prijedorju in njegovi stari so čistokrvni čefurji (niso slovenski starši).

    • robi2107 09:53 29.januar 2023.

      P.S. So vsi dobili državljanstvo že zdavnaj. Tako kot na stotine priseljencev iz bivše Juge.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 09:54 29.januar 2023.

      Pojdi kam drugam jamrat.....sicer pa imaš tule pogoje, jaz sem le povedal kakšni bi morali biti, brez tistih izjem, ki jih boš tule našel....https://infotujci.si/drzavljani-tretjih-drzav/slovensko-drzavljanstvo/#pogoji_1

    • robi2107 10:03 29.januar 2023.

      Kaj zdaj jaz jamram? Ti si se spravil postavljat bedaste omejitve. Jaz te samo sprašujem, kako bi v tem in tem primeru. Ker so tvoje omejitve bedaste se na koncu sam zaštrikaš vanje. Jaz sem ti hotel dokazati, da tako ...prikaži večo omejevanje privede do absurdov. In sem ti dokazal. S tem, da ti je na koncu zmanjkalo teksta. Link je pa bv. Tam noter je tudi naš Indonezijec, ki bi mu ti prepovedal sodelovanje na oi, ker ni rojen v SLO ali nima SLO staršev. Kljub temu, da ima (bi imel) državljanstvo.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 10:11 29.januar 2023.

      Glej, bom počasi pisal, da boš lažje razumel.....Po moje bi moral biti kandidat za zastopanje države tu rojen ali pa v tujini rojen slovenskim staršem...Seveda so tu še otroci, ki so se tu šolali in so zaprosili za državljanstvo...Ostale izjeme ...prikaži veče pa po moje niso sprejemljive Pika.Adijo...

    • robi2107 10:28 29.januar 2023.

      Aja, zdaj si dodal še otroke, ki so se tu šolali... to si kar malo sproti dodajal. Na začetku je bil kriterij, da so starši slo državljani. Pa kaj pol, če niso. Bistveno je, da je oseba tekmovalec državljan. Vse ...prikaži več ostalo je pa diskriminatorno in neživljensko. Zapletanje v nesmisle. Bye.

  • malarin 09:11 29.januar 2023.

    Vidš, včasih si se lahko prtožu na tramvajkomando u Lublan . . .

  • pravičnik77 08:39 29.januar 2023.

    škode glih ne bo...

  • robi2107 09:28 29.januar 2023.

    Ne pravim, da bi ga morali vzeti, ampak da mu na vlogo (ponudbo, whatever) sploh odgovorili niso, je pa arogantno, podcenjevalno in skrajno neprimerno. Tako se ne dela. To krši osnovne manire. V bistvu smo se pokazali kot eht primitivci. ...prikaži več Nekdo bi moral za to prevzeti odgovornost.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.