Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
54351 ogledov

Izračuni: ena gospodinjstva bodo bistveno na boljšem kot druga

Komentarjev 26
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Luksi 07:41 29.januar 2024.

    In iz taga je razvidno, da bomo preprosto vsi plačevali več. Oligarh si pripravlja teren... Namesto, da bi bili vsi pred parlamentom na kolesih smo pa tiho kot miške in gledamo, kako nas kradejo...

  • Avatar Pantani2
    Pantani2 06:49 29.januar 2024.

    Vi se še kar derte "samo da ni levi ali desni",medtem vas nategujejo tako po levi kot desni!!!

  • kapibara 09:09 29.januar 2024.

    Nikoli in nikdar ni še oblast NI NIČ naredila za v korist državljanov ! Že vse od 41 naprej samo krade ljudem in dela razliko...

  • Navi 07:49 29.januar 2024.

    Jaz imam sedaj 3x25A pancerko, kar je za hišo na vasi dokaj običajno. Kmetije s puhalniki, cepilniki itd imajo še mnogo večje priključne moči kot je moja. No, moje varovalke in števec prenesejo brez penalov 17kW! (to je 3x25A mar ...prikaži več ne). Zdaj pa bom za isti dovodni kabel 4x34mm2 alu plačeval enormne PENALE za "PRESEŽENO" (ne)dogovorjeno moč, recimo 9kW (skoraj pol manjšo od dosedanje), ko bom denimo polnil zgolj enega od dveh el. avtomobilov s standardnim 11kW polnilcem! In ti penali bodo ENORMNI!!

    • h4ck3r 08:13 29.januar 2024.

      Zakaj pa bi plačeval penale? Spremeni s strani elektra določeno priključno moč, ti ti bodo po vsej verjetno določili malo manjšo z namenom, da zmanjšaš porabo. V vsakem primeru pa si jo sam lahko povišaš. Ko bodo znane cene penalov ...prikaži več in razlik v višini dogovorjene moči, potem bomo pa lahko skakali v luft ali pa tudi ne.

    • Navi 12:27 03.februar 2024.

      No, pa mi še napiši na koliko naj dvignem to dogovorjeno moč, da bom tako kot menda mnogi po novem plačeval manjšo omrežnimo kot doslej. Pristanem tudi na dvakrat višjo, vendar le, če bom lahko brez skrbi za PENALE polnil ...prikaži večl EV z 11kW polnilcem in grel hišo s toplotno črpalko, ter žena kuhala na indukciji. Vse ostalo je KRAJA! In kraja bo dolgooooročna in ogromna! Kalkulator omrežnine je povsem jasen.

  • Presvetli 07:47 29.januar 2024.

    Zanima me katera hiša s toplotno črpalko na letni ravni porabi samo 5000 kwh? Tista, katera je skoraj pol zime ugašnjena ali pa je kombinirana hišna kurjava na pelete, plin, drva! Te izračune so delali teoretiki! Samo da so priklopljeni:hladilnik, ...prikaži več tv v mirovanju, štedilnik v mirovanju in toplotna, imam preko moj elektro porabo v ČB1 9,3 kwh in v ČB 2345 - 11,7 kwh? Sedaj v januarju. Z letošnjo zimo ni šans da prideš z 5000 kwh skoz. Zima je 6 mesecev in vzemimo povprečje samo 900 kwh na mesec!?

    • h4ck3r 08:16 29.januar 2024.

      Huh presvetli spet ga pihaš mimo...900kwh na mesec v povprečju? Ja če imaš visokotemperaturno toplotno in radiatorje po hiši, vse na elektriko in brez e-avta. Tokrat govorim iz izkušenj. Če imaš pa novo hišo, s talnim ogrevanjem, brez e- avta, ...prikaži več pa lahko komot prideš skozi celotno leto s 5000kWh.

    • Presvetli 08:33 29.januar 2024.

      Ja če si prodajalec toplotnih črpalk in hočeš prepričat ljudi, da si dajo delat toplotno črpalko. Jaz vedno pihnem mimo, ti pa si na vsaki temi najbolj pameten. Spoznaš se skratka na vse. Pohvalno. Prosim te, da mi oprostiš , ...prikaži več ker te kot vsestransko pametnega pač nisem prepoznal! Tud sam imam TČ tak, da ne me žejnega čez vodo vozit.

    • h4ck3r 09:38 29.januar 2024.

      Očitno si eden izmed tistih, ki hitro nasedejo vsakemu in se bolj malo pozanimaš pred nakupom. Pač tako kot pri vsaki stvari imaš tudi pri TČ različno kvalitetne produkte in prodajalce, ki ti prodajajo fičeka kot mercedesa. Ja vsak te ...prikaži več bo pripeljal do cilja, torej ti bo toplo, vprašanje je samo višina stroškov, ki nastanejo po nakupu. Pri tehnologiji še posebej velja, da ceneje je praviloma manj kvalitetno.

    • popokatopetl 09:58 29.januar 2024.

      Presvetli, je pač tako da dejansko "starodobne" hiše pokurijo za ogrevanje trikrat več kot bi bilo treba v novodobnih. Ni čudno da eni pokurijo manj in v bistvu je metanje denarja skozi okno če pokuriš več. Je pa seveda glavni ...prikaži več problem, da starodobnih hiš ni enostavno in poceni adaptirat, da bi pokurile tolk manj. Bi bilo treba dodat izolacijo tudi tam kjer se kasneje ne da, brez toplotnih mostov, zamenjat ogrevanje s talnim...

    • Presvetli 10:07 29.januar 2024.

      Za oba, nimam fičeka TČ , temveč imam nekje audia. Odgovor pokapetlu, imam 15 cm izolacijo in PVC okna. Sem vama s tem vse povedal! Sem klical serviserja in mi je rekel, da če imam v januarju sedaj porabo 900kwh ...prikaži več samo črpalko je odlično!? Baje je največji problem pri delovanju TČ, vlaga. Upam , da bosta sedaj zadovoljna z odgovorjem! Malo sta se zmotila, če sta mislila, da sta naletela na nekoga, ki nima čisto nič pojma.

    • h4ck3r 10:31 29.januar 2024.

      Presvetli...ti si izjavil, da je poraba 900 kwh na mesec v povprečju, ne da imaš 900kWh ta mesec. ;-) Sicer pa 15cm je nekje minimum, za stare hiše, nove imajo od 20+. Sam podatek PVC okna ti ne pove nič, ...prikaži več ker dandanes so lesena vsaj tako dobra, pomembna je zasteklitev torej toplotna prehodnost in pa seveda vgradnja. ;-) Imaš pa prav, da je največji problem pri TČ vlaga in temperature okoli 0, kjer se velikokrat energije porabi za odtaljevanje.

    • oneh 13:35 29.januar 2024.

      Kuhamo na plin in za gospodinjtvo porabimo tam 4300 kWh elektrike. Ogrevanje in sanitarna voda v to ni všteta. Če lahko moderno novogradnjo mogoče še ogreješ s 700 kWh pa pri sanitarni vodi s toliko kWh nikakor ne boš prišel ...prikaži večl skozi. Seveda obstaja možnost, da se veliko prehranjuješ zunaj in v hiše dejansko le prespiš pa kajšno cunjo opereš. A to ni ravno vzorčni primer. Imamo pa svobodo in levaki- a še plešete?

    • h4ck3r 15:02 29.januar 2024.

      oneh...seveda je mogoče...sam imam starejšo obnovljeno enostanovanjsko hišo, 180 m2 bivalne površine, polovica radiatorji in polovica talno, ker pri obnovi ni šlo drugače. Visokotemperatuno TČ in vse ostalo na elektriko, razen avta...skozi leto pridemo v povprečju s 1000kWh na mesec. ...prikaži več Temperature pa so tam kjer so radiatorji med 19 (ponoči) in 22 stopinjami čez dan, tam kjer je talno pa med 21 in 23 stopinjami včasih še več, odvisno tudi kolikor zagreje sonce skozi velika okna.

    • Presvetli 18:53 29.januar 2024.

      Heker, daj še enkrat preberi kaj sem jaz napisal na prvem in potem še na naslednjih postih! Bo šlo? Ni šans, da imaš povprečje skoz celo leto z TČ(če se samo z njo ogrevaš), da boš prišel z 5000kwh , ...prikaži več skoz!!!! Sicer brez veze govorit! Oneh , dobro si mu napisal, samo on ni sposoben tega razumet, ker samo svoje lajna, sploh pa si vse narobe prebrano , tud narobe razlaga. Še posebej kaj sem jaz napisal in kar je sploh poanta tega pisanja!

  • Navi 07:51 29.januar 2024.

    Uzakonjena kraja je to, nič drugega!!!

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 12:07 29.januar 2024.

    Nateg ljudi. Nihče ne bo znal izračunati porabe, kaj šele da bi znal izračunati kdaj se splača vključit pralni stroj...

  • Avatar Garancija
    Garancija 11:36 29.januar 2024.

    Ker drugače ne morejo do prihrankov od ljudi,bodo pač vse podražili,siml ko pasulj

  • denis65 16:22 29.januar 2024.

    Menim, da je to scenarij, ki je bil napisan 1-2 leti nazaj, ko še ni bil bum s sončmimi elektrarnami in TČ. Najprej so zavedli rajo kako je to super zeleno ekološko in sonosna investicija. Sedaj pa uvajajo palico, kako ...prikaži več nagraditi tiste, ki so svoj denar vložili v zeleno energijo... Narobe svet in pokvarjeni vladarji

  • Avatar Tone Murgelj
    bumbar11 15:31 29.januar 2024.

    Najbrž bo potrebno najeti višjega matematika, da bo pojasnil zavrzlame. In koliko bo šele potem strošek!!!?

  • lojs 16:23 29.januar 2024.

    tukaj gor je polno enega klobasanja, kdor je pa (sploh) kdaj pogleda račun za elektriko in da ima še toplotno in še elekrarno ... človek božji , kaj je tam vse nasrano ... in potem imamo še neke agencije z ...prikaži več nekim folkom, ki nam nekaj blebeta ... v tej vukojebini se res znaje sam tisti, ki veselo vesla, marija k sebi ... če ne bom jaz, bo šlo ne vem kaj ... to je NORO!

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 18:37 29.januar 2024.

    Se tako vrhunski matematik, informatik ali aktuar ne bo uspel razbrati kako so prišli do zneska na a računu

  • Kmodri_ 19:29 29.januar 2024.

    Na naš račun bogatini izgradili sončice, sedaj bodo pa še manj plačevali omrežnine, ki je prav zaradi njih preobremenjeno! Bananastan!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.