Avto
3018 ogledov

Kako Slovence naučiti kulture v prometu?

Komentarjev 15
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Leon
    Leon 11:07 18.november 2017.

    ....v sodelovanju z Avto-moto zvezo Slovenije izpostavila varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer .............Kaj ima državna birokratka skupnega s prometno vzgojo državljanov razen dnevnice ob obisku AMZS ? Imam zelo slabe izkušnje z agencijami ,ki naj bi skrbele za varnost državljanov ...prikaži večv v prometu, saj ti birokrati na opazke državljanov na redne kršitve v prometu sploh ne odgovarjajo ali pa prelagajo odgovornost na na nekoga tretjega . AVP imam v mislih . O redarjih pa škoda besed .

  • 6a6330cf643e6297e0f11772a01ce2d9c0c144b1 12:12 18.november 2017.

    Priznam, sem nestrpen voznik. Še nikoli pa se nisem ujezil če sem pripeljal za nekoga, ki po ravni magistralki vozi 90 ali po AC 130 po voznem pasu. Vse drugo je stvar vozniške kulture, ki ne upošteva povprečnih udeležencev v ...prikaži več prometu, začenši s tistimi ki pri svoji odisejadi po cestah ne uporabljajo ogledal in peljejo mimo vseh postajališč kot da za njimi ne bi bilo kolone vozil, ki se je nabrala zaradi 30 in več km/h nižje hitrosti od dovoljene.

  • evelux 12:17 18.november 2017.

    Naj uspešneje je tak kot je da kaznuješ tiste majhne prekrškarje jih pošteno oglobit prekoračitev hitrosti za 5 km skratka za takšne prekrške manjše jih treba naučiti saj od tega se da dobro zaslužit in živet ostalih velikih prekrškarjev pa ...prikaži več pa itak ne dobijo oziroma raje pogledajo stran.

  • Avatar čavez
    čavez 11:59 18.november 2017.

    Bom objavil video posnetke moje nadzorne kamere luzerjev ki parkirajo pred hišo, nekateri porabijo 1/2 h in več da se parkirajo, v avto vstopi tudi 10x in ga popravlja za nameček ga še slika iz vseh možnih kotov in to ...prikaži več se dogaja dnevno in po vsem tem boste trdili da ste vozniki večina ne ve niti koliko je avto dolg in širok, da o smernikih in ogledalih ne govorim, to je za večino okrasek in zakaj je volan okrogu pa še niso jemal.

    • Vozniček 15:10 18.november 2017.

      Pa veš zakaj ga slikajo? Zato, da če kakšen butelj naredi za 500 eu škode, ga imaš vsaj možnost izsledit po registraciji. Meni vsako leto 3x, v povprečju!

  • djdj 15:39 18.november 2017.

    Opažam da ni le stereotip, da so bolj nestrpni vozniki določenih nemških znamk in vozniki SUV vozil. Jaz si nastavim budilko 10 minut prej. Umirjeno se prebudim in se na pot v službo odpravim sproščeno in dobre volje(z pričakovanju agresivnih ...prikaži večh "pacientov" na cesti). Zjutraj me najbolj motijo vozniki, ki nasproti vozijo z dolgimi lučmi. Zaslepi ksenonska ali modra osvetlitev ampak dolge luči so pa preveč! Škoda se je jezitii zaradi takšnih. Bralcem želim srečne poti in potrpežljivo v prometu!

    • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 00:29 19.november 2017.

      Požmigaj - dostikrat se zgodi, da voznik ne opazi, da vozi z dolgimi lučmi.

    • djdj 00:41 19.november 2017.

      Hvala za nasvet. Včasih blinkem oz. tudi jaz prižgem dolge, največkrat pa se mirno(napol miže ker slepi) odpeljem mimo. Kot sem v prejšnemu komentarju želel poudariti: samo na easy. Minuto prej od doma in strpno. Dober recept za mirnost za volanom.

  • Jonathan Archer 23:49 21.november 2017.

    Če bi sam bil policist z provideo avtomobilom na Slovenskih AC bi vsak dan spisal par tisoč € kazni. 60% voznikov ne uporablja smernikov, ne vejo kaj je varnostna razdalja se ne preusmerijo na vozni pas, ko je le ta ...prikaži več prazen ter nadaljujejo vožnjo 120 ali 130km/h po prehitevalnem, ko prehitijo tovorno vozilo kljub temu, da jih dohiti hitrejše vozilo. Uporaba mobitelov med vožnjo itd... Pa se ne umakne z prehitevalnega pasa in ga voznik prehiti po voznem pasu potem pa znori pa meče dolge luči.

  • ginko 21:47 18.november 2017.

    Kultura se vzgaja od rojstva že doma od staršev. V komunističi osnovni šoli pri nas je kultura vedenja enaka "0". V srednji šoli to ni predmet sploh vzgoje, ker so že vsi prenapeti od "dobro" vzgojene mladine od doma in ...prikaži več ta ukazuje kako mora biti na njihovi poti ; alkohol, droga, kraje, preprodaja mamil, izsiljevanja .... .Tako je tudi na cesti od teh mlajših "nestrpnežev", ki jih lahko umiri za prekrške samo dober udarec po žepu, ali tudi to ne, dokler jim "tastari" plačujejo globe.

  • Avatar čavez
    čavez 08:49 18.november 2017.

    Preprosto avtoceste razširit za tri pasove v vsako smer, prepoved vožnje na avtocesti pod 150 km,h vstop v mesto vsem tistim ki ne vejo po kaj so prišli in kaj iščejo in vsi tisti ki se drenajo okoli kliničnega centra ...prikaži več in niso od tukaj naj avto pustijo doma in uporabljajo javni prevoz, da ne bodo sral po cesti.

    • pje 10:58 18.november 2017.

      A Vam ni dovolj že 130 km/h?! No pa naj za Vas naredijo posebaj cesto in vozite pa če tudi 220 km/h po njej. Tako, da Vaš komentar iz moje strani dobi en velik minus.

    • kontrahan 11:14 18.november 2017.

      Čavez je že en tak nestrpen voznik, ki vse ve, vozi najboljše, spozna se na vse, vsi drugi delajo dren na cesti........in takih je en kup na naših cestah. Na žalost.

    • maresem 14:54 18.november 2017.

      Čavez, ti si en navaden butelj

    • Vozniček 15:12 18.november 2017.

      Na določenih odsekih bi bilo smiselno razmisliti o dvigu največje hitrosti nad 130 km/h. Seveda to ne bo šlo, dokler imamo take bisere na delovnih mestih kjer se čaka plačo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.