Avto
54083 ogledov

Koliko goriva so v resnici porabili avtomobili nekoč?

Komentarjev 24
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Snežinko 11:40 14.avgust 2020.

    No, no... golf diesel enka je resda kuril malo, a tako malo pa spet ne. Kakšen dooober liter nafte več je šlo, kot piše zgoraj, posebej, ker je bil to tako “mrtev” avto, da sta bili za gas samo dve ...prikaži več opciji: nič ali do konca... Ravno tako so bile pri katrci samo pobožne želje taka poraba. Kruta realnost je bila drugačna. Na splošno so številke vse prej kot realnost, bolj “tovarniški podatki”, v praski žal neizvedljivi.

    • bobo7 12:33 14.avgust 2020.

      Golf 1 čeprav celi jeklen je imel porabo max 5,5 l. Golf 4 sdi ima min, 4,5 max pa 10 l.

  • mucek4 09:58 14.avgust 2020.

    Golf 1 generacije, diesel ima po podatkih spritmonitorja porabo med 3.8 in 6.8l v povprečju 5.3 litra. Zdaleč ne tako nizko, kot ste napisalu tukaj.

  • Snežinko 11:42 14.avgust 2020.

    Aja...pa golf enka bencinar 1.1: v povprečju 10 litrov z lahkoto. Manj: pre**eto težko. Še več od 10 litrov: “komot”.

  • sandi76 09:26 15.avgust 2020.

    Tiste čase mi je Fiat ritmo pil 12,5L. Ko sem reklamiral, so mi na servisu porabo "popravili" na 13,5L :(

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 10:48 15.avgust 2020.

      Res je,ko so naši prčkali po Italijanu je v velikih primerih bilo še slabše,ker so naši "majstri" delali bolj na pamet,po posluhu... .Medtem,ko so samo čez mejo v Trstu,poznali svoje in vse ostale znamke v nulo + imeli že dolgo ...prikaži več naprave( računalnike,stroboskope...),da so priključili avte in videli točno kaj se dogaja.

  • Avatar Pinkopalinko
    Pinkopalinko 12:15 14.avgust 2020.

    Bugatti veyron pri polni hitrosti 70 litrov, Bugatti EB 110(take barve 🔵) je bil na Gospodarskem razstavišču 1995 v majhnem hodniku Bogu iza nogu.Edini avto,ki si ga lahko gledal iz razdalje 1 metra(količki z vrvjo) parkiran z ritjo ob steno, ...prikaži več tako da si si ga lahko ogledal praktično samo spredaj.Kaj je še novo? Ne vi men o porabi goriva? Kaj pa je ljudem izpraznilo denarnice? Dokler so bili fičoti,jugoti,stoenke je bilo vsega... .

    • Avatar vec
      vec 11:49 15.avgust 2020.

      točno, razen bencina, par nepar, boni, kave, praška, banan, jeansa (rifle levis ipd pozab univerzale ) na dan si lahko dvignil samo 500 dem SVOJIH deviz, če nisi imel potrdila na meji da si jih dvignil na banki so ti ...prikaži veči jih zasegli, enako si čez mejo lahko nesel le 500 dem po osebi, ni bilo avtodelov še za zastavo si komaj dobil kvalitetno robo, kaj šele za tujce, si dobil samo v konsignaciji po plačilu v devizah in obilnih dajatvah državi. Na pretek je bilo samo alkota in cigaret,

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 12:07 15.avgust 2020.

      Pa so se zidale hiše,do stanovanja si prišel lažje,drugače solidarnostno,pa delavska- direktorska plača je bila v razmerju do 1 : 3, bilo je hrane v izobilju(bolj kvalitetna in poceni),gostilne,bari,diskoteke je bilo vse poceni,si za malo denarja dobil čuda,ni bilo toliko ...prikaži več kriminala,brezdomcev...,droge za vzorec.... .Saj tud ni bilo vse slabo.

    • Ice1976 12:12 15.avgust 2020.

      1995 je bil na ljubljanskem sejmu razstavljen še en hujši avto. McLaren F1. Danes vreden okoli 15 mio eur ali več. Takrat se spomnim je bila cena 1 mio mark. Ja, pa tudi tega si lahko gledal le od kakšnih ...prikaži več 2m, ker je bila ograjica. Bugattija pa se ne spomnim?

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 12:32 15.avgust 2020.

      Tega se bežno spomnim... .Drugače so pa bili tudi 3 Ferrariji v katere si se lahko usedel ga pogledal,se slikal...,samo v spremstvu hostes... .Za Bugattija ti verjamem,ker je bilo tako trapasto,kot hoja po labirintu... .Bil čisto na koncu in ko ...prikaži več sem šel še enkrat na ta isti sejem,par dni kasneje sem ga komaj našel... .Bil približno tam(ko sem pogledal čez šipo),na koncu "podhoda", ko je bila nasproti uprava Slovenijalesa,se mi zdi.

  • Avatar Pinkopalinko
    Pinkopalinko 11:53 14.avgust 2020.

    Fiat 132 2,0 - 20 litrov ; bolhca - 7 litrov ; Fiat Tipo sedicivalvole - 20 litrov+ grandturismo - 18 litrov ; BMW 850 - okoli 30 litrov ; Audi 100 2,8 - do 20 litrov.... .Kaj je še ...prikaži več novo? Kaj ni jasno?

  • marchi 12:47 14.avgust 2020.

    lada samara ki tu ni navedena je pila 25 l.

  • Ice1976 12:10 15.avgust 2020.

    Imel golf 2 diesel- povprečna poraba 5 litrov - ali ga gonil ali ne. Neuničljiv avto.

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 13:05 15.avgust 2020.

      McLaren F1 bil 100%,to vem,samo mi je šel malo iz spomina.Mislim,da srebrne barve. Bugatti mi je ostal zaradi imena, neobičajne pojave in barve.

    • Ice1976 14:30 15.avgust 2020.

      Jaz imam v glavi da je bil črn F1. Lahko pa se motim. Spomnim se le zato, ker smo se s sošolci hecali, da bi šli lahko trije žurat, ker je imel 3 sedeže...noben ni pomislil, da je pred nami ...prikaži več eden izmed najboljših avtov vseh časov pred nami.

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 14:50 15.avgust 2020.

      Mogoče zaradi luči,prostora... .Pa,da je zgledal "dark silver"? Vem pa.da je bil,ker sem v drugič slikal vse take,sebe v Ferrariju (hostesa)... .Pa sem pol tiste negative(nerazvite,v okrogli škatlici) po kakšnih 20-ih letih kar stran vrgel... .Pa formule preteklih sezon so ...prikaži več bile.Pol 96-ga sem tudi bil eneh 2× zastonj,ker je bila od sošolca sestra hostesa... .Od 97-ga,ga pa pol,se mi zdi,ni več bilo(avtosalona).

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 14:56 15.avgust 2020.

      Sam avto sem tud poznal iz revij,propaganda...,kot najhitrejši in najdražji osebni cestni avto na svetu.Sam, kokr se spomnim je imel samo en sedež na sredini avta(za voznika)?

    • Ice1976 10:13 16.avgust 2020.

      Res je, avtosalon je bil še 1997-ega, potem pa dolgo nič, do par let nazaj. F1 pa je imel oz. ima 3 sedeže: https://en.wikipedia.org/wiki/McLaren_F1

    • Avatar Pinkopalinko
      Pinkopalinko 11:16 16.avgust 2020.

      Ma ja,sem pol videl.... .Samo meni je tako ostal v bežnem spominu.Se pa tudi spomnim,da se nisem nekaj pretirano zadrževal pri njemu.Največ se spomnim temno modre Škode Felicie in raznih gospodarskih vozil W Polo dostavni... .

  • 03a22797237ce84cc413aa3240ab4331bd637aab 18:26 16.avgust 2020.

    Zastava 101 letnik 84 ob lepi vožnji 7.5 litrov. Kupil rabljeno za 4.5 tisoč mark po treh letih prodal za 4.1 tisoč. Nikoli me ni pustila na cesti. Sedaj pa en kup elektronike za vsako lučko ugasnit od 500 eurov pa na gor!

  • Avatar Ronteressa
    Ronteressa 23:36 14.avgust 2020.

    Dobrodošli v najboljšem erotičnem klubu --- www.Sextis.fun

  • collin 11:57 14.avgust 2020.

    Sem gospa Bedet, pošiljam ponudbo za posojilo med posamezniki, ki vam omogoca, da brez skrbi uresnicite svoje sanje. Ce potrebujete nujno denar, mi prosim odgovorite, da vam lahko dam svojo ponudbo. Moja obrestna mera je 2% in pokriva celotno posojilo. ...prikaži večo. Moj e-poštni naslov: financnabanka01@gmail.com Dober dan tebi. Prisrcno.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.