Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
37446 ogledov

Kurilno olje in zemeljski plin se poslavljata, prihajajo te naprave

Komentarjev 14
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • sandi76 09:33 23.november 2020.

    Dajte nehat s temi pompoznimi članki in zavajanjem ljudi . Cel svet je prepreden s plinom in sedaj se ta umika ? Nekim toplotnim črpalkam , katerim delovanje naj bi se izplačalo po 15 letih ? Takrat , ko se ...prikaži več se začne vzdrževanje črpalk , popravila, menjave..... ?

  • optimist11 09:08 23.november 2020.

    Jaz bi TČ v novih naseljih prepovedal in uredil daljinsko ogrevanje. Pa to ja ropoče pri vsaki hiši in če imaš še srečo da ti sosed da TČ blizu spalnice si "zmagal"...

    • TistoPravo 20:02 23.november 2020.

      Točno tako. Si predstavljaš, da laufajo pred vsako bajto na ulici..,si kot na letališču. Spet nategujejo narod...država pa veliko davka vnaprej pobere na obljubo, kar ne more bit boljše za sistem.,,zato pa dovolijo da brni to na vrtovih...

    • jakob9 12:00 25.november 2020.

      Daljinsko je totalna stala. Danes 20 stopinj jutri 5 sredi oktobra jaz si zakurim uni pa zalaufajo ko se začne par dni pod določeno temp. Hvala lepa za tako ogrevanje

    • optimist11 10:03 28.november 2020.

      Jakob, se delno strinjam. Je pa še možnost strešne elektrarne , ogrevanje z centralno pečjo ki stane cca 800,00 EUR in imaš vse pokrito.

  • Avatar karjola
    karjola 07:54 23.november 2020.

    Ojej, novinar ima kratek spomin. Prejšni mesec si pumpal z kondenzacijskimi plinskimi pečmi zdaj si pa obrnu ploščo.

  • dr.slo 10:14 23.november 2020.

    Brez skrbi novinarji, plin se nikamor ne poslavlja.

  • TistoPravo 19:59 23.november 2020.

    Prvo. Obnavljat se stare zgradbe, hiše iz prejšnjega stoletja...ne izplača. Enostavno, to je bilo zgrajeno za ogrevanje na bujova drva in premog...gmota betona po domače povedano, z gmoto temeljnov prav tako betonsko vse...kako noš to ogreval, in hkrati skrbel za ...prikaži več toplotne mostove korektno...izolacija je že zdavnej minila v temeljnih, vse ostalo je prav tako zanič...edino vrednost ima parcela. Torej vse rešitve so bolj kot ne pudranje mozolja..,danes so rešitve že pri temeljnih barvna televizija

  • Avatar Katie_Burt
    Katie_Burt 12:26 23.november 2020.

    V zadnjih 4 tednih sem prejel 24836 ameriških dolarjev, tako da sem delal od doma samo v skrajšanem del0vnem času. To služb0 sem se pridružil pred dvema mesecema in v prvem mesecu sem zlahka prejel 21695 USD. ... >>>>>> www.MagnifyIncome.Com

  • si_rob 17:02 23.november 2020.

    Vse je v izračunu. Pri nas velja vsako leto kako drugače. Olje, plin peleti, drva, TČ. najbolje je da imaš vse možnosti, pol se pa odločiš, kateri energent je cenejši. Nato ugotoviš, da imaš veliko streho, za fofovoltaiko, pol pa ...prikaži več bi lahko skladiščil elektriko v baterije, ker imaš veliko klet, pol pa..........tralala. Taki smo Slovenci.

  • arthur 19:37 23.november 2020.

    V Sloveniji imamo uspešnega in mednarodno priznanega proizvajalca obtočnih črpalk IMP pumps. Ampak avtorju članka se ni dalo, zato je na prvi fotografiji črpalka svetovnga giganta Grundfos (rdeč zava na levi strani). Upam, da se je Grundfos zahvalil uredništvu za ...prikaži več brezplačno reklamo.

  • vojnik 07:15 24.november 2020.

    predvsem bi bilo primerno, da se poslovijo TC, kogeneracija in podobna oslarija, saj brezbrizni bolniki s tem zgolj terorizirajo okolico in unicujejo zdravja. Preberite si tukaj kaj sploh promovirate: http://nf-hrup.si/index.php/knjiga-vpisov#gbentry_78

  • jakob9 11:58 25.november 2020.

    MATJAŽ MRAZ če nisi poučen oz nimaš doma toplotne črpalke ne govori kakšna je poraba. Letna poraba elektrike nas pride pol manjša, kolikor smo porabili kurilnega olja, hiša je letnik 1968 in brez izolacije pod fasado 2 nadstropji in 180 m2.

  • lev0808 15:29 25.november 2020.

    Lahko povem iz lastnih izkušenj, da je TČ zakon. Leta 2012 smo zamenjali 35let star oljni ogrevalni sistem z novo TČ. Predračun za novo oljno peč je bil 6600eur za črpalko pa 11200eur. Vsako zimo smo porabili od 2000l do ...prikaži več 2400l olja. Sedaj porabimo 600eur elektrike za ogrevanje. Razliko v višji ceni smo dobili že povrnjeno, poleg tega pa smo izpraznili 5000l velik zalogovnik s cisternami za olje in je sedaj v kleti družabna soba. Ni vonja po olju in galame zaradi gorilnika po celi hiši.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.