Slovenija
90 ogledov

Novo opozorilo vremenoslovcev

Komentarjev 10
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Dux_Ursus
    Dux_Ursus 11:55 19.april 2017.

    Imaš prav. Nič kaj koristen ni del članka, ki ima celo podnaslov "Kako ravnati z rastlinami?". Namesto, da bi navajali, kako naj ljudje poskrbijo za rastline navajajo kako so rastline občutljive. Moj nasvet zate in za vse, ki vas ...prikaži več skrbi za svoje sadovnjake. Nas so pri meteorologiji učili štiri načine zaščite, ki pa so primerni samo za redke posameznike:a) pokrivanje nasadov z zaščitno prevleko - podobno kot pred točo (to imajo zelo redki)b) škrpljenje z vodnimi kapljicamic) pečke v sadovnjakihd) kurjenje slame in vlažne trave in ustvarjanje dima okrog sadovnjakaZadnji je za ljudi z majhnimi nasadi še najprimernejši. Z dimom ustvariš pogoje, da se zrak okrog dreves ne ohladi tako hudo, kot bi se sicer.

  • leonardo 13:20 19.april 2017.

    Dux, ja sem vse to že slišal in mogoče je to zadnje res najprimernejše. Verjetno je to treba dimiti zgodaj zjutraj, kajne? Po drugi strani pa si mislim: No ja moje delo je najverjetneje šlo v nič za eno leto. ...prikaži več. Mogoče pa bom le pokril manjše zadevščine, kot je n,pr. grozdje ali še mlad kivi. Se ti pa lepo zahvalim, da si se potrudil in mi odgovoril, čeprav sem bil malo sarkastičen glede na tako obširno pisanje, kako naj zaščitimo drevo,ki v vsem članku ni omenjena niti z eno besedo.

  • Avatar Dux_Ursus
    Dux_Ursus 13:29 19.april 2017.

    Ne, kuriti moraš že zvečer, zjutraj ne pomaga. V teoriji gre zadeva tako:Zemlja se "ogreva" z kratkovalovnim sevanjem sonca, od zemlje pa se zrak "ogreva" z dolgovalovnim sevanjem. Ponoci se ta proces prekine, ker sonce ponoči ne sije, zemlja ...prikaži več pa še vedno oddaja doglovalovno sevanje in se počasi ohlaja. Ta proces je mogoče prekiniti z dimom (podobno je v oblačnem vremenu - takrat se zemlje ne ohladi toliko) in s tem prekiniti preveliko ohladitev zemlje. Če že misliš kuriti vlažno slamo ali vlažno seno naredi to enkrat ob mraku ali ponoči. To je edina rešitev.

  • leonardo 10:14 19.april 2017.

    Res lepa hvala prauf za tako lep nasvet. Samo še nekaj mi svetuj, boš. Naj svojih deset jablan, pet kivijev in tri vrste grozdja pokrijem z dekicami, kovtrčkom ali je dovolj koprena? Veš je toliko cvetov in poganjkov, da jih ...prikaži večh bom večino polomil( če mi jih sedaj ne bo že veter), če bom plezal po drevju? Res si pozoren, ampak mislim, da bom povprašal kar vremenarje, ki imajo pripravljen tako zanimiv zaščitni odgovor.

  • leonardo 08:51 19.april 2017.

    Ja, in kako ravnati z rastlinami? Vremenarji, saj nimate pojma kaj pišete. Kako naj zavarujem sadovnjak ali grozdje,kivije itd? Kje je odgovor na vprašanje?

  • Avatar praufo
    praufo 09:42 19.april 2017.

    pokrij jih kot dojenčka, pa še pogrej, da jih ne bo zeblo, to je vse

  • goldhorn 14:25 19.april 2017.

    Zakuri v sadovnjaku :)

  • smuc 14:26 19.april 2017.

    Ja, res niso nič napisali o varovanju!!??

  • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 15:52 19.april 2017.

    Lansko leto so za zaščito vinogradov in sadovnjakov v Franciji imeli 5 dnevno kurjenje. Nekje eno kurišče na cca vsakih 10 metrov - če se prav spomnim.

  • leonardo 16:49 19.april 2017.

    HVALA!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.