Zdravje /zdravje/aktualno
5925 ogledov

Opozorilo zdravnikov: Številni že napovedali odhod iz javnega zdravstva

Komentarjev 104
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • munja 12:39 17.oktober 2024.

    Žurnalček ne zganjaj panike, zdravniki ne bodo nikamor bežali, ker jim je v javnem zdravstvu preveč lepo postlano. Delajo kadar hočejo, kolikor hočejo in kar hočejo, tega pa v privat zdravstvu ni.

    • edv 13:14 17.oktober 2024.

      @munja Najprej jim očitate, da bežijo in so dvoživke, zdaj pišete, da ne bežijo. Odločite se že enkrat... Najbolje, da je vse privat. Vidimo, da javno zdravstvo ne deluje. Pojdimo preizkusit kontra temu - torej privat.

    • FejstDogaja 13:32 17.oktober 2024.

      Bežijo h koncesionarjem, ki so ... Kaj? Ja, Javno zdravstvo. Torej spet podvrženi regulaciji. Pravega zasebništva v Sloveniji praktično ni, razen v zobozdravstvu in plastiki. Kam bodo torej šli?

    • edv 13:40 17.oktober 2024.

      @FejstDogaja Zato je najbolje privat in nič drugega. Plačaš, ko rabiš. Ne pa sedaj, ne vemo, kdo pije in kdo plača.

    • smoljo 14:59 17.oktober 2024.

      Edv,če bi tk radi privat...koliko UKC pa imamo zgrajenih z privat denarjem?No ko bodo ti zdravniki prvo zgradili sebi prvo svoje klinike,izobrazili kader, pote se lahko komot gremo privat zdravstva ...dokler pa uporabljajo družbeno vse ,pa gladko "no go"

    • Avatar Marie Cankar
      marie3 15:24 17.oktober 2024.

      bravo smoljo! v piko, ti zdravniki bi vse kar je mozno od javnega pobrali, kasirali pa popoldan; ko bo treba pa iz lastnega zepa kaj investirat bo pa hitro jamranje pa nazaj v socializem. jih pa čaka še urejanje zzzs, ...prikaži več kjer isto dohtarji sami sebi normative in cene postavljajo. zakon o zzzs bodo morali temeljito spremenit.

    • timja 16:23 17.oktober 2024.

      marie, politika zzzs ni v rokah zdravnikov, pač pa v rokah nabavnih lobijev, ki si mastno režejo velike kose pogače....precej večje, kot si predstavlja ljudstvo

    • timja 16:24 17.oktober 2024.

      eni se vozijo s privatnimi letali, drugi s privatnimi jahtami, tretji v luksuznih vilah po svetu....

    • Avatar Marie Cankar
      marie3 16:32 17.oktober 2024.

      v komisijah so dohtarji na njih pa vplivajo lobista ja: in veliko teh dr-jev iz komisij ima popoldanski kseft

    • timja 16:36 17.oktober 2024.

      ja pa kdo tala denar v zzzs, politiki in njihovi lobisti ali nadzorniki zdravniki?

    • Enzgg4 17:18 17.oktober 2024.

      @dogaja koncesionarji niso nič drugega kot privatniki, plačani iz javne blagajne.@edv ne, hvala za privat zdravstvo. Hočeš Ameriko, kjer lahko crkneš na cesti, če nimaš za dohtarja? Izvoli. Tam te čakajo. In tvoj denar. Zdravstvo so pijavke načtno uničile. S ...prikaži več korupcijo in radodarnim podeljevanjem koncesij in pretirano liberalizacijo zdravstvene dejavnosti, kar je dodatno podaljšalo čakalnime vrste. V jugi ni bilo privat dohtarjev, ni pa bilo niti čakalnih vrst in ponanjkanja kadra. Le zakaj ne?

    • edv 20:03 17.oktober 2024.

      @Enzgg4 Ja, hočem Ameriko. Kot sem zapisal - javno zdravstvo ne deluje. Se strinjate s tem? Če se, potem gremo v privat. Če se ne strinjate s tem, ste zadovoljni s takšnim stanjem kot je sedaj. @smoljo Zdaj vam gre ...prikaži veče v nos, ker se šolajo lavno. Saj se tudi ekonomisti, pa šoferji, lesarji,... in gredo v privat , zasebno gospodarstvo. Potem naj bo pa vse zasebno. Sem tudi za tako idejo, ki je podpirate.

    • Enzgg4 20:11 17.oktober 2024.

      @edv izvoli, tam jo imaš. Kaj še delas tukaj? Hitro na letališče in buon voyage. Tisti, ki bi radi javno zdravstvo, bomo pa ostali v podalpski vukojebini ali kjerkoli že, kjer še ni zaračunano vse od zraka do fuka.

    • Enzgg4 20:19 17.oktober 2024.

      P.S. če se ne strinjam s sranjem, ki ga imajo Ameri, še ne pomeni, da sem zadovoljen s sranjem, ki ga imamo pri nas. Prakticno cela Evropa ima zdravstvo bolj ali manj javno in vsaj v nekatetih državah, kjer je ...prikaži več skoraj v celoti javno, odlično funkcionira (npr. v Skandinaviji). Privatizacija dokazano ni rešitev. Kapital gleda samo na svoj profit. Jebe se njemu za potrošnika. Ampak pri čokoladi je meni vseeno, kakšen drek bodo tlačili noter. Je pač ne bom jedel. Zdravje pa ni čokolada in ...

    • edv 20:21 17.oktober 2024.

      @Enzgg4 Ne grem tja, tega ne boste doživeli. Hočem le, da tisto pripeljajo k nam. In za to se bom boril.. Dobre stvari uvozimo iz tujine. Zakaj pa uvažamo vse sorte iz tujine in ne naredimo sami? Zato ker nismo ...prikaži več zmožni. a, evo - nismo zmožni. Zato se obrnimo kontra in naj bo zdravstvo privat.

    • Enzgg4 20:25 17.oktober 2024.

      ... zdravstvene storitve niso nekaj, čemur se lahko odpovemo. O tako opevani privatizaciji pa vse pove primer privatizacije Adrie Airways. So jo privatizirali, novi lastniki so jo do konca uničili in zdaj smo odvisni od drugih. Kurac pa privat. Vsi ...prikaži več bi privat, ko jim pa zagusti, kličejo pa državo na pomoč in davkoplačevalci rešujemo privat lastnike. Ko jih jebe. Itak je vse to nakradeno. To je ustvaril narod in treba bi bilo vse to vrniti tistim, ki so tiv resnici ustvarili: ljudem.

    • edv 20:28 17.oktober 2024.

      @Enzgg4 Seveda se lahko odpovemo. Na vsakemu je ali bo čuval svoje zdravje ali ne. Se bo šel adrenalinske zadeve, ali bo jedel sam sladkor, pil alkohol, se drogiral. Ne boste verjeli, država Slovenija tega ne prepoveduje. Pa si s ...prikaži več tem slabimo naš imunski sistem in si škodimo... Pišete "Vsi bi privat, ko jim pa zagusti" Kako se je Han skoraj plazil po kolenih, da ja ne bi odpuščali pri Mahletu HAHA

    • Enzgg4 20:28 17.oktober 2024.

      No, večina nas pa tega noče.

    • edv 20:29 17.oktober 2024.

      @Enzgg4 Referendum, pa da vidimo. Kdor izgubi, plača stroške referenduma.

    • Enzgg4 20:30 17.oktober 2024.

      Čemu se bos odpovedal? Zdravstvenim storitvam? Kar izvoli.

    • Enzgg4 20:30 17.oktober 2024.

      Prav. Samo nimas dovolj pod palcem.

    • edv 20:31 17.oktober 2024.

      @Enzgg4 Hočem privat - ko potrebujem, grem in plačam. Prej je bilo vsaj dodatno zdravstveno, ki so ga dali pod obvezno PFUJ.

    • Enzgg4 20:33 17.oktober 2024.

      Uničenja Adrie pa nočeš komentirat, ne? Seveda ne, ker se ne vklopi v mantro o zveličavnosti privat lastništva.

    • Enzgg4 20:35 17.oktober 2024.

      Edv, tudi prej je bilo obvezno, le da ni bilo uzakonjeno. Dejansko pa si moral biti zavarovan, ker su drugače moral plačati za vsak flajšter. In kljub temu, da firmalno ni bilo obvezno, nisi bil nič na boljšem kot danes

    • edv 20:35 17.oktober 2024.

      @Enzgg4 Zame je prav, da ni več Adrie. Prav dam, da je uničena. Če je vam toliko do tega, jo pa odkupite. Aja, nimate denarja. Zakaj pa potrebujete denar, se sprašujete. Ker smo v kapitalizmu, kjer za plačo dobimo denar ...prikaži večr in ne dobrin, stvari, žensk,...

    • smoljo 20:57 17.oktober 2024.

      Edv ,očitno nisi prebral kar sm napisal....a veš privatniki,ala šoferji ,mizarji ne delajo v javnih firmah,ker jih ni ....dohtrji pa delajo v javni ustanovin,ker je še vedno v državni lasti ....privat ,jo klinika zgrajena po standardih,izšolajo naj si dohtrji kader,pol ...prikaži več pa kamot naj delajo ....

    • smoljo 20:57 17.oktober 2024.

      ..a ves za info ...ce mas štipendijo v podjetju mors oddelat,če hoces tisto podjetje zapustit....tako pa dohtrji tut naj oddelajo ,al pa povrnejo vložen denar v njih in se potem prezaposlijo v privat....tako bi jaz tut delal ,zjutraj na afne ...prikaži več guncal ,pop pa na istem mestu služil v lasten žep...malo morgen....si slišal za konfikt interesov ...

    • edv 21:00 17.oktober 2024.

      @smoljo Zato pa pravi, privat je rešitev. Še sami ste zapisali - nekje je privat, nekje ni. Dejansko je zmešnjava. Vse privat reši ta problem. .. Sem slišal za konflikt interesov. Zato pa želim privat. Država pa podpira dvoživke - ...prikaži več- malo javno, malo koncesija, malo privat. Aja, že vidimo, kako odhajajo zdravniki (Tolmin), potem pa vlada joka, zakaj so šli, pa jih ni. Ja, v privat.

    • smoljo 21:03 17.oktober 2024.

      Edv,hecno pa je da zagovarjaš ameriški način ,ki človeka zapufa za celo življenje ...od šolatva do zdravstva in pokojnine....povprašaj mal američane ,kir sistem jim bol paše ....na netu mas objave ljudi ,ki niti ne pomislijo več da gredo nazaj ...uzivaj ...prikaži večj v privatiziranju tvojega zdravja

    • smoljo 21:07 17.oktober 2024.

      Zdravniki niso šli privat ,ampak cez mejo ....kaj tebi ni jasno ....a pol naj gre se šolstvo privat,policija privat,pokojninski skadi privat ....pa saj ste hecni .privat ni nikoli rešitev ja javne storitve pika ...mi smo dovolili da so dohtarji iz ...prikaži več javnega zdravstva,si sprivazitiral ugodnosti ,da lah jemlejo denar ,ljudem .kot sm reko Klinika -osebje-pa pejt privat ...ne pa delat privat v javni hiši ...

    • edv 21:07 17.oktober 2024.

      @smoljo Imam bratranca, ki se je tja odselil. Še državljanstvvo je pridobil in slovenskega zavrgel. Gre mu dobro. .. Saj uživam v privat in to želim predati tudi drugim. Ne pa obvezno zavarovanje (poznam nekoga, ki plačuje že 10 let, ...prikaži več pa še ni bil pri (zobo)zdravniku) in ne vem še kakšne fore.

    • smoljo 21:11 17.oktober 2024.

      Čakaj a ce placujes 10 let ,a ne gres k zdravniku,to pomeni kaj ,da mora zato it v privat...noro.tut jaz placujem 30 let ,pa sm bil 7 dni od teh let v bolnici .se sam si napisal da zase mors ...prikaži večrs sam skrbet....samo raje placujem vsak mesec ,kot pa ko rabim enormno ceno,ki jo bo postavil dohter ...

    • edv 21:12 17.oktober 2024.

      @smoljo Plačaš, kar potrebuješ. Zdej si pa skor prisilje plačevat ta "davek".. Oh, ta vaša enormna cena. Vam jaz posodim denar, če ga nimate dovolj .Revček.

    • smoljo 21:13 17.oktober 2024.

      Edv,ja ce pa njemu gre tako dobro,ja hudiča kaj pol ti čakaš,če bi rad tak sistem ...kufre pa gasa na boljše...ni vrag da ti bratranec nebi pomagal tam ,mar neee.Pa srečno ...

    • smoljo 21:16 17.oktober 2024.

      Edv,se mi zdi da ga ti bol potrebuješ....jaz plačujem v sistem in ko rabim sistem vrne ....a avtomobil bi tudi pol zavaroval ,če bi koga rukno ,al kk ...star pregovor pravi "jamrovcu vzet,bahaču dat "... .

    • edv 21:16 17.oktober 2024.

      @smoljo Vam je všeč, da mladi odhajajo v tujino. Prihajajo pa tujci. Meni ni. In dejansko hočem tukaj in ne tam, kjer je že privat zdravstvo, prepičat ljudi, da je to rešitev. Ker vidimo, da javno ne deluje. Vi verjetno ...prikaži več mislite, da javno zdravstvo deluje in ni veliko problemov glede tega. Prav mislim?

    • smoljo 21:22 17.oktober 2024.

      V svoji zgodovini opravka z Slovenskim zdravstvom ,pač nimam kaj za rečt...a da mladi odhajajo,zakaj?Ker stari dinozavri v zdravstvu vse požrejo in bi še več,pa se privat itd ....zato mlad kader odhaja ...ne pa zarad javnega zdravstva ....žalostno je da ...prikaži več dr. Splošne medicine dobi vec v lj kot pa ostali dr. na periferiji države...zato gre kader stran

    • smoljo 21:24 17.oktober 2024.

      Javno zdravstvo je potrebno postavit pred realnost ,da so javni zavod v javnih ustanovah.ne pa privat zavod v javni ustanovi.de fakto bod privat dohtr v privat ustanovi...noben problem ...a razumete kaj govorim

    • edv 21:26 17.oktober 2024.

      @smoljo Naj to naredi Golob oz. vlada oz. parlament z zakonom. Privat ali pa javno. Pa da vidimo, kam se obrne zdravstvo, pa šolstvo, policija. Ker zakaj bi samo eno področje, dejavnost omejevali. Dajmo svobodo vsemu. Jaz sem za privat.

    • smoljo 21:29 17.oktober 2024.

      Pokaži mi en UKC v Sloveniji da je privat zgrajen ....ti bi se šel kaj ,da tisti ki hoče privat delat naj dela ,kje .v ukc lj,mb...no go prvo zgradi kliniko pol bodi privat ....kot gosodarstvo pika .drugace pa gladko pozabi

    • edv 21:32 17.oktober 2024.

      @smoljo Bojo že zgradil. Kaj vas toliko skrbi? Imajo denar, brez skrbi 😊 . Vidimo, kako se gradijo (zdravstvene) ustanove pri nas. Cena dogovorjena pred začetkom in koncem je enaka. Brez aneksov. 😊

    • smoljo 21:37 17.oktober 2024.

      Edv,še nobene klinike nise videl v slo tipa splošnih regiskih bolnišnic,tipa ukc in tako dalje....samo neke male zadeve v vecini ob kakšnih termah in lepotilni saloni ....klinik pač nobeden od teh "privat "dr. Nebo puval ,ker njim ni interes vlagat ...prikaži več ampak samo cuzat denar od ljudi ...v iluziji živite...zato bolje da se premaknete tja kjer je že to

    • edv 21:44 17.oktober 2024.

      @smoljo Bodo zgradili, le brez skrbi. Kot sem rekel. Če bo le privat, bodo hitro dali denar in bo zgrajeno. Ne se vi bat in sekirat. Tam ne bo aneksov in cena pred začetkom bo enaka končni... vidim, da se ...prikaži več vi strinjate z aneksi in da cena raste. Upam, da boste pri JEK2 dali vsaj par tisoč evrov zasebno. Aja, ups, sem pozabil, da nimate denarja :)

    • smoljo 21:48 17.oktober 2024.

      Bos pa ti plačo ,ko si tk močn z gnaro ...a ja ti nevš vlago,ker ti ne rabiš ne zdravstva ne štroma ne nc...ideal ....waw za premierja pejt

    • edv 21:52 17.oktober 2024.

      @smoljo V javno čim manj vlagam. Dam raje za privat :) .. bi šel v politiko, pa za premierja ampak v tak drek ne grem ,ker ni posluha za privat. Najprej moram prepričati ljudi, ki so na internetu, šele kasneje ...prikaži veče politike, ki so namazani z vsemi žavbami.

    • smoljo 21:59 17.oktober 2024.

      Nis v pravi državi za take iluzije

    • edv 22:00 17.oktober 2024.

      @smoljo Bomo videli. Jaz ne izgubljam upanja. Samo zagnano dalje.

    • Enzgg4 22:01 17.oktober 2024.

      Edv, nehaj se sprenevedati. Adrio smo imeli, dokler je niso praktično šenkali enim nemškim debilom. Kobajagi kapitalistom. Oni si jo uničili do konca. Privat lastništvo je bilo usodno zanjo. OK? Ne pravim, da je prej z njo država ravnala odgovorno, ...prikaži več vendar je zadnji žebelj v njeno krsto zabil privat kapital. Tisti, ki ga boli kurac za vse, samo da v čim krajšem času čim več pobaše. To je narava novodobnega kapitalizma. Še nekaj: kdo bo reševal stvari, ko bo nova pandemija? Privatniki? Bojo ja, če

    • edv 22:03 17.oktober 2024.

      @Enzgg4 Kot sem že napisal, boli mene kurac za Adrio.

    • Enzgg4 22:04 17.oktober 2024.

      ... jim bo država v rit natrpala milijarde našega denarja. Sicer pa te bodo lepo pustili crkniti, ker se jim jebe zate. Ali pa te bodo zdravili in te odrli ko vola. Kar naj te. Očitno si to zaslužiš, ko ...prikaži več si tega tako želiš.

    • Enzgg4 22:04 17.oktober 2024.

      Še kaj drugega te bo bolelo.

    • edv 22:06 17.oktober 2024.

      @Enzgg4 Seveda se jim jebe - tako zame kot za vas. Vsak naj poskrbi zase. Zato pa privat je rešitev. vsak plača le toliko, kot potrebuje (primer zdravstvo). Pa bova le skupaj počasi prišla - tudi politiki se jebe zame, ...prikaži več za vas. Poskrbi zase in ne pričakuj od drugih.

    • Enzgg4 22:07 17.oktober 2024.

      In ja: res odličen argument "bmk". Bravo.

    • Enzgg4 22:08 17.oktober 2024.

      Ne, ne bova prišla skupaj. Pruvat he en kurac.

    • Enzgg4 22:08 17.oktober 2024.

      * privat je..

    • edv 22:09 17.oktober 2024.

      @Enzgg4 Zdej boste pa vi meni pisali, da je boli me kurac napačno mišljenje ?Kaj boste celo zakon spisali, da kdor si tako misli, bo kaznovan? Čakam. Aja, samo besede so vas, dejanj pa ni. Aja so dejanja, kako se ...prikaži več Han skoraj plazi pri Mahletu, da ja ne bi odpuščali v zasebnem sektorju HAHA

    • Enzgg4 22:10 17.oktober 2024.

      Namenoma si spregledal, kar sem napisal: odrli to bodo ko psa. Zakaj? Zato, ker lahko.

    • Enzgg4 22:10 17.oktober 2024.

      haha.

    • edv 22:11 17.oktober 2024.

      @Enzgg4 Vas pa res skrbi zame. Prav. Lepo od vas. Pohvalno. HAHA 😊

    • Enzgg4 22:11 17.oktober 2024.

      Lahko tebe boli kurac, ti nihče ne brani. Napisal sem, da je to odličen argument. HAHA

    • Enzgg4 22:12 17.oktober 2024.

      Me pa zato boli kurac zate. Tam maš svojo murico in zato kar pot pod noge. Tam se ti cedita med in mleko. HAHA

    • edv 22:31 17.oktober 2024.

      @Enzgg4 Boli vas krac zame. Gej ste. O kako lepo. Ga dam jaz vam v rit ali vi meni?

    • Enzgg4 22:38 17.oktober 2024.

      Koga drugega si bos mogel poiskati za tovrstno zabavo. Jaz nimam tovrstnih nagnjenj, ti si pa kar privošči kakega tipčka. Saj danes je menda to moderno. HAHA

    • edv 22:41 17.oktober 2024.

      @Enzgg4 Če pa ste napisali, da vas boli kurac zame. Kaj ste res tako dementni, da ne veste, kaj ste napisali 10 minut nazaj?

    • Enzgg4 22:52 17.oktober 2024.

      Kaj sem ti zdaj jaz kriv, če se nočem s tabo igrati tvojih p3derskih igric?

    • Enzgg4 22:55 17.oktober 2024.

      Za vtikanje lulčkov si boš pač moral poiskati koga drugega. Saj si ti izrazil to željo, ne jaz.  Kaj si res tako dementen, da ne veđ, kaj si napisal 10 minut nazaj? HAHA 🤣

    • edv 22:57 17.oktober 2024.

      @Enzgg4 Bom našel pa drugega tiča. Ni problema. LGBT+ raste, tako da ni bojazni. Če ne vi, pa kdo drug. Naj vas kurac boli zame še naprej. Če vas bo pa preveč bolel, ga pa odrežite in ga pošljite meni, da ga pojem 😋

  • jakec1575 10:36 17.oktober 2024.

    ne bojo dolgo privat

    • edv 13:13 17.oktober 2024.

      @jakec1575 Bodo, bodo. Ker če ne bo javnih ustanovah delavcev, bodo ali ljudje šli privat ali pa nikamor. Zato pa je rešitev privat. Če vidimo, da javno ne dela dobro, ne funkcionira, poizkusimo privat.

    • FejstDogaja 13:30 17.oktober 2024.

      Privat hodimo zdaj in je usluga čisto razočaranje. Površne obravnave. Počutiš se kot bankomat za zdravnike. Tudi če bodo šli vsi privat, vsi na trgu ne bodo preživeli. Mogoče najboljši, najbolj znani. Tisti, ki so si ime ustvarili že zdaj. ...prikaži več A misliš, da je luštno biti privatnik? Večinoma so zaposleni pri koncesionarjih, niso privat. Roko nad tem pa spet držijo občine in država.

    • edv 13:42 17.oktober 2024.

      @FejstDogaja Če niste zadovoljni z javnim in s privatnim vidim dvoje rešitev - da ste sami (zobo)zdravnik ali pa da nehate hodit ne javno, ne privatno. .. Na trgu itak vedno preživijo le najboljši - in prav je tako. Ostalo ...prikaži več itak odmre oz. se izlušči.

    • Avatar Marie Cankar
      marie3 15:18 17.oktober 2024.

      edv, veliko ljudi nima denarja s katerim bi si plačevali privat. Za resne bolezni privat ne obstaja, si ti kje videl privatno prakso, ki bi zdravila raka? Seveda nisi, ker se jim to ne splača, ni profitabilno, preveč stane, prevelik ...prikaži več riziko. Je pa privat vse zivo, kar ni ravno zivljenje in smrt in če te dohtar stane 3x manj kot ta isti dohtar stane UKC, je dobiček velik.

    • timja 16:15 17.oktober 2024.

      marie, v zagreb hodi mnogo ljudi samoplačniško!!!! na lasersko korekcijo dioptrije.....

    • timja 16:16 17.oktober 2024.

      pa na lepotne operacije, pa na protetiko itd

    • Avatar Uroš Fric
      uros8 16:31 17.oktober 2024.

      Timja, kot je že Marie3 napisala. Onkologi so, mislim vsaj, vsi del javnega zdravstva. Če so pa neki lepotni kirurgi ljudjer, ki delajo privat, ker vedo, koliko ljudem je videz bolj pomemben od lastnega zdravja, pa tudi prav. Enako velja ...prikaži več za odpravljanje dioptrije, čeprav poznam gospoda, ki je imel po operaciji še večjo težavo z vidom in mu ne morejo pomagati več. Kdor dela v javnem sektorju, dela tam, kdor pa v privatnem, pa tam. Brez skakanja iz zasebnega v javni in obratno.

    • timja 16:35 17.oktober 2024.

      odgovarjam marie, ker denar očitno ni večji problem, vsaj kar se tiče masovnega zdravstvenega turizma v zagrebu in okolici

    • Enzgg4 16:51 17.oktober 2024.

      Jaz sem šel k privat (koncesionarju) ortopedu in se mu sploh ni zdelo vredno, da bi si v živo pogledal. Zadovoljil se je s sliko in me odpravil. Pridite čez pol leta na kontrolo. Pezde mi je samo napotnico uničil. ...prikaži več Jasno, da ni bilo nič bolje. Saj ni nič naredil.

    • edv 20:05 17.oktober 2024.

      @marie3 Denar - eni ga imajo, drugi ne. Tudi sedaj je tako, pa vidite, da ne špila. Zato pa probajmo kontra in vidimo, kam bo pripeljalo. Za javno že vidimo, kam pelje.

  • FejstDogaja 10:50 17.oktober 2024.

    Če bo ministrstvo res znižalo cene storitev, ki se plačujejo iz ZZZS, lahko o privatništvu samo sanjajo. Bo zasebništvo padalo kot hišica iz kart. Ker Slovenci pač nismo tako bogati, da bi vse plačevali poleg ZZZS že dodatno. Pa zdaj ...prikaži več niti ne odhajajo privat, ampak h koncesionarjem. Pa naj potem plačujejo jurja več na mesec zdravnikom. Bi jih rada videla.

    • timja 16:18 17.oktober 2024.

      glej pametna glava, če boš šel pa v tujino na zdravljenje, bo zzzs tudi plačal le delež ali v celoti poravnal zdravljenje???

  • Avatar Suli
    Suli 15:59 17.oktober 2024.

    Večina zdravnikov bi delala v privatnem sektorju, a uporabljala bi prostore in naprave javnega zdravstva.😎 To pa ne gre! Naj si priskrbijo svoje prostore in naprave pa bomo takoj videli koliko jih samo izsiljuje in koliko misli resno.🙄 Seveda privat ...prikaži večat si je treba z delom zaslužit plačo v javnem pa vsak mesec kapne neglede na efektivnost zato je interes "sedeti" na dveh stolčkih. Pa ne mečem vseh zdravnikov v en koš, da ne bo pomote.🤔

  • Avatar Marie Cankar
    marie3 15:11 17.oktober 2024.

    Popolnoma pričakovana izjava zbornice, ki skrbi za zasebne interese peščice najbogatejših in najbolj podjetnih zdravnikov. Non stop lajnajo enako kot FIDES in ostale jansisticne dohtarske izpostave. Pogoji v javnem sektorju so zadosti dobri, da se vsega naučijo in imajo free ...prikaži več dostop do tehnologij in znanj, ki so za zasebnike predrage.

    • Avatar Marie Cankar
      marie3 15:15 17.oktober 2024.

      Po novem bodo za več opravljenega dela plačani še dodatno po podjemnih pogodbah za razliko, da ne bo to za račun in profit privatnikov. Kje je torej problem? Zakon bo odrezal "prisklednike", ki pobirajo smetano, kljub temu pa jim pušča ...prikaži več možnost, da se gredo privatno zdravstvo na način, da za polni delovni čas zaposlijo zdravnike. Kje je problem?

  • janez-ne-jansa 13:10 17.oktober 2024.

    Pa naj že enkrat spokajo pa nehajo opzarjat. Zanimivo, da že dve leti opozarjajo, da bodo odšli, pa so še vedno vsi tu. Avtor teh člankov na žurnalu pa je očitno povezan s temi dvoživkami, mogoče ima kakšno partnerico izmed ...prikaži več njih, da v nedogled piše te ene in iste članke kako bodo zdravniki odšli...

    • Avatar Marie Cankar
      marie3 15:21 17.oktober 2024.

      hej zurnal mora dobit kes za prezivetje, Zavrl vodi PR kampanijo za dohtarje, ves da bodo pisali "objektivno". Strasenje, da bo vse slabše, da bodo odšli,... to se vedno najbolj obnese. vsa cast tej drugace nesposobni vladi, da je z ...prikaži več vztrajanjem razgalila to dohtarsko dvoličnost

  • bleki 14:05 17.oktober 2024.

    Odidite, pa če takoj umrem.

  • Vespucci 16:28 17.oktober 2024.

    Kaj bi šele leno-pohlepni neetični zajedalci v belem počeli, če bi si morali medicinsko izobrazbo plačati sami 100k+, odvisno od faksa! Golazen bela parazitska nezahvalna, prvo vrnite denar nazaj davkoplačevalcem, potem pa spizdite nazaj na balkan! Večina jih v mladosti ...prikaži več ni imelo za kruh, zdaj hočejo jahte! V butale bomo za tak denar privabili romune, grke, slovake, madžare, bolgare, poljake, čehe,...., vsi imajo veliko nižje plače in delajo vsaj 50% več! Adijo, drhal!

  • sandi76 19:27 17.oktober 2024.

    Kmalu bo prišel čas, ko bodo ugotovili, da se s tistimi par pacienti na gotovino ne bo dalo živeti. Zdaj so skakali iz javnega v privat, kmalu pa se ta pesem izteče.

    • leonardo 06:55 18.oktober 2024.

      Upajmo, da bo res tako, če ne bodo beli netopirji zmagali.

  • Ender3 11:46 17.oktober 2024.

    Zdravnikom se dogaja to je sedaj že jasno..Če vladi uspe ta namera potem bo zanjo velik uspeh.

  • vojko19 16:17 17.oktober 2024.

    Stvar je zelo enostavna. V vse bolnice zapreti kot tovarne in naj gredo kamor si želijo. Kolateralna škoda nekaj 100 mrtvih slovenclnov gospodje dohtarji bodo šli vsi med sp je. Za nov začetek so dovolj medicinske sestre.

    • Enzgg4 17:02 17.oktober 2024.

      Ne bolnice, ampak privat dohtarje. Dopustiti samo "zdravstvene" storitve za zdravljenje nečimrnosti: rekonstrukcijo deviške kožice, popravljanje razvlečenih sramnih ustnic, beljenje anusa, nepotrebne plastične operacije ipd.

    • Enzgg4 17:03 17.oktober 2024.

      * privat dopustiti zgoraj nasteto

  • CAMELOT1 17:15 17.oktober 2024.

    Vsi bi šli med samostojne zdravnike,beri s.p.ali d.o.o.,če bi jim dovolili.Drugo pa kar je,ne zamenjevati privat in samoplačniško

  • CAMELOT1 17:20 17.oktober 2024.

    Vsi bi šli med samostojne zdravnik,beri s.p. ali d.o.o.če bi jim pustili.Glavni problem ni v plači,temveč v organizaciji dela,saj ni vseeno ali ti kdo drugi organizira delo ali si ga sam.

  • dr3k 10:14 17.oktober 2024.

    Pri vsej tej reformi je pomembno samo eno vprašanje - Ali je že kdo videl kateregakoli politika čakati na pregled pri zdravniku v čakalnici Kliničnega centra, ali katerega drugega javnega zdravstvenega zavoda? In sedaj razmislite, zakaj se tako zavzemajo za ...prikaži več to reformo, katera bo pregnala vse najboljše kadre ven iz javnega v zasebni sektor.

    • FejstDogaja 10:52 17.oktober 2024.

      Daj vklopi logiko. Da bo nov sistem pregnal zdravnike iz javnega zdravstva, vpijejo tisti, ki si najbolj prizadevajo za privatizacijo zdravstva. Potem bi morali biti veseli. Pa niso, ampak tulijo in se derejo in cepetajo z nogami. Ergo? Zapirajo jim ...prikaži več pipice. Zdravniški lobi s Fidesom na čelu je eden najvplivnejših lobijev v Sloveniji. Če so oni proti reformi, je reforma dobra za bolnike.

    • dr3k 11:41 17.oktober 2024.

      Ok imaš prav.

    • Ender3 11:43 17.oktober 2024.

      Res je, nekateri ne razumejo kmečko logiko...

    • munja 12:41 17.oktober 2024.

      dr3k naši politiki so zdravi, ko ribe, zato jih v zdravstvenih ustanovah ne moreš videt.

    • Ender3 15:23 17.oktober 2024.

      Imaš prav @munja. V Srbiji sam predsednik Vučić ne ve, da čakalne vrste sploh obstajajo. Jasno, če politikom ni treba čakati v neki vrsti..

    • Avatar Marie Cankar
      marie3 15:27 17.oktober 2024.

      večina naših politikov ima bolezen, ki je noben UKC ne pozdravi, jim ne pomaga preko vrste hodit na obravnavo, ven pridejo lih tku zmešani kot so šli notri.

    • timja 16:12 17.oktober 2024.

      munja, naši politiki so ravno tako v ambulantah, kot ti in ostali, vendar popoldan ali zgodaj zjutraj, da se jih ne vidi....verjemi

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.