Avto
117189 ogledov

Mnogi servisi ne sprejemajo vozil, zavarovanih pri tej zavarovalnici

Komentarjev 23
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • tlacan 11:28 15.julij 2024.

    Za rezervne dele so res "čudni". Za polomljen nosilec prednje luči je potrebno zamenjati celo luč. Cenilec Generali pa je ocenil, da se zamenja samo plastični zadnji del luči a so se na uradnem servisu uspeli zmenit. Glede urne postavke ...prikaži več pa se v zadnjih 15. letih tudi plače kleparjev niso kaj dosti spremenile. Spreminja se samo doplačilo do minimalne plače.

  • Avatar Suli
    Suli 12:03 15.julij 2024.

    V primeru, da pogodbeni servis zavrne popravilo naj zavarovalnica priskrbi nadomestno vozilo saj je pri njih zavarovano vozilo. Potem naj se pa oni dogovarjajo kolikor časa hočejo. Nevem, če jim je interes, da jim dobiček kopni? 🤔

    • Enzgg4 14:26 15.julij 2024.

      Lepo je soboto v Kodi na tvs glede zavarovalnic povedal en odvetnik: "Zavarovalnice so gospodarske družbe. Njihov motiv je dobiček. Več odškodnin kot izplačajo in bolj poštene kot te so, manjši je njihov dobiček. Zato bodo naredile vse, da izplačajo ...prikaži več čim manj in čim nižje odškodnine." Po domače: če bodo le lahko, bodo nategnile zavarovanca. Pri tem računajo, da so zavarovanci ovce, ki se bodo pustile odpraviti z drobižem, ker se jim ne bo dalo z njimi tožariti. Če jih nategnejo 5, imajo pokrite..

    • Enzgg4 14:27 15.julij 2024.

      .. stroške eventuelnega tožarjenja s šestim, pa še ostane jim. Skratka, ciganska posla. V prispevku je sicer bila na tapeti zavarovalnica Grawe.

    • marko80 15:04 15.julij 2024.

      V glavnem noben ne pove resnice, kdo tu kerga nateguje

    • Enzgg4 15:50 15.julij 2024.

      Vsaj kar se tiče razmerja med zavarovancem in zavarovalnico, je to popolnoma jasno. Eden standardnih trikov zavarovalnic je, da obljubljajo vse živo, ne povedo pa ključnega: da je bistveno to, kakšna je zavarovalna vsota. Zavarovanci tako sklenejo police misleč, da ...prikaži več so varni, ko pa pride do škodnega primera, jih zavarovalnice čisto zakonito odpravijo z drobižem, ki oškodovancu se zdaleč ne krije škode. Ker je zavaroval za premajhen znesek. Ampak to pise v drobnem tisku. Ne povedo, da če bi hotel

    • Enzgg4 15:56 15.julij 2024.

      ... imeti povrnjeno polno škodo, bi plačeval take premije, da bi se mu bliskalo. To lekcijo so na hard way vzeli lanski poplavljenci. Zato so zavarovalnice v bistvu zavarAvalnice, ker je "zavarAvanje neprijatelja" ključni del njihovega biznisa.

    • marko80 09:49 16.julij 2024.

      To dobiš kar plačaš, avtose zavaruje točno za tak znesek ko je bil novi in ne osnovni model tako delajo škrtuši in potem odrihajo da ne dobijo plačano ali da zavarovalnica goljufa...., kdo tu katerega odriha.

  • Toma 11:26 15.julij 2024.

    Sam sem pri Generalih. K sreči so krivi soudeleženci pri nesrečah bili vedno zavarovani pri konkurenci ;-)

  • Ender3 13:41 15.julij 2024.

    Eldorado..pri nas resnično lahko vsak dela kar se mu zahoče. Če se zavarovalnice kartelno dogovarjajo so pa vsi zadovoljni..

    • Enzgg4 14:32 15.julij 2024.

      To je bilo najlepše vidno pri DZZ, ko so imele vse do centa iste premije, "konkurirale" pa so si s tem, da si pri eni dobil zelen kemični, če si pri njej sklenil polico, pri drugi pa rdečega. Pa logotipi so se razlikovali.

  • Ogledalce 12:00 15.julij 2024.

    Nekateri serviserji pretiravajo. Meni so pred kratkim za popravilo zunanjega ogledala izstavili račun za skoraj 3.000 EUR. Je krila zavarovalnica ampak vseeno.

    • ico8 13:18 15.julij 2024.

      JG, zakaj pa vozis Lambota in ne Skodilaka, hehe…

    • ivo5 13:38 15.julij 2024.

      Škodilak je za kmetavze :)

    • marko80 15:05 15.julij 2024.

      Se nisi vprašal koliko je cena samega ogledala

    • Ogledalce 09:29 16.julij 2024.

      ic8: ni lambo. marko80: nisem se ker je precenjeno glede na vrednost avtomobila. ampak ko plača zavarovalnica me pač ne briga. Sicer pa glede na višino premij to ne bi smel biti problem. V sloveniji so te itak tudi previsoke.

    • marko80 09:43 16.julij 2024.

      Ko pa bi sam plačal bi se pa vozil brez ogledala in ne bi to govoril. Ceno postavlja uvoznik v SLO in noben serviser. Zavarovanja so še prepoceni glede na miselnost ljudi. Mislite da je drugih državah poceni, tam raje ...prikaži več ljudje sami pokrijejo strošek.

    • Ogledalce 13:34 16.julij 2024.

      marko80: Če cena ogledala doseže skoraj 5% vrednosti novega avtomobila se mi to zdi veliko oz. preveč. Kdo postavlja ceno mi niti ni pomembno. Brez ogladala se seveda ne moreš vozit.

  • marko80 14:41 15.julij 2024.

    Šelebajzerji bi radi imeli 85 eur brez ddv, pooblaščeni nimajo takšne urne postavke. Se pa vsi vprašajte kdo da garancijo na prerjavenje 12 let. Šelebajzerji ali pooblaščeni serviser.

  • atamama 19:10 15.julij 2024.

    Marko, tudi jaz sem stavil na pooblaščeni servis ko sem imel udarjen avto, ki je bil v garanciji. In to ne kakšnega manjšega, veliki, z delavnicami..... Pa glej hudiča. Slučajno čez nekaj dni spremljam prijatelja do avtoličarja in zagledam svoj ...prikaži več avto. In mi lepo razložijo kaj je ''outsoursing'' po slovensko. Jaz doplačam 1% odbitne franšize os 2700, ta avtoličar dobi 850 za moje popravilo. In kaj lahko sklepamo?

    • YaKo 00:23 16.julij 2024.

      2700 = 1%, hud avto mora bit.

  • jakec1575 20:28 15.julij 2024.

    sam sem zadnjic na autodoc nasel vse dele za svoj avto. 280eur z ddv vred. servis mi je racunal 1300eur torej jurja za zaposlenega 1,5 dni. verjamem da mehaniki in licarji ne vidijo veliko od tega jurja.

  • manja53 20:03 15.julij 2024.

    Če imajo pogodbo z zavarovalnico, se ne morejo preseravat v servisih. So pa tam eni nateguni in zavarovalnice jim nastavljajo ogledalo in zdaj je pa halo, ne ne bomo. Pa boste in mi vam bomo, nategunom, dokazali, da ste eni ...prikaži več p....i in bi radi plačilo brez, da bi vgradili in dali rezervne dele, nove, ki nam jih računate...konc je nismo ovce...mi pač ne plešemo, kot servisi igrajo. O zavarovalnicah pa drugič---

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.