Hrvaška je prevzela skoraj 70% IT trga Slovenije in postala glavno središče (jedro ali core) sodelovanja z ostalimi tujci, Slovenci smo tukaj postali loleki in kakršnakoli zahteva gre preko Hrvaške v odobritev. Ne da so nas prehiteli, pofukali so nas na celi črti.
realmadrid4: glede na to, da tako "poznaš" IT sektor, verjetno veš, da gre zahvala predvsem Počivalšku in Kanglerju: "Bo IBM v Mariboru odprl evropski klicni center z 200 zaposlenimi?" Ne, odprli so ga v ZG, zaposlili 500 ljudi (tudi nekaj… ...prikaži več Slovencev) in še vedno se širijo.
Majazmaja, to je zelo žalostno za vse nas, Slovenija zgublja razvoj in lahko le samo še sanjamo, da bomo boljši od Estonije, Hrvaška pa nam ga je zarinila globoko (vse pohvale), slovenska vlada zadnjih treh let je Slovenijo spravila na… ...prikaži več smetišče, nismo več konkurenčni, birokracija in visoki davki na delavca in visoki davki na dobiček, pa ubijajo prihodnje investicije.
Selitev podjetja ali pa zgolj pisarn pač ni isto! Microsoft naprimer se je iz Lj selil v ZG...ampak firma je se vedno z SLO racunom, SLO naslovom,...istimi zaposlenimi.....sam lokacija je druga.
4krogci - ko bi bila samo selitev pisarn, dejansko se za vse vprašajo Hrvati, ki kot centrala posredujejo zahteve naprej v Irsko, Nemčijo, Italijo, Srbijo, tudi dol nižje in do Slovakov itd., prevzeli so celotno sodelovanje in vse gre preko… ...prikaži več njih, Hrvati so postali glavni centralni hub (središče) za vse nadaljnje zahteve, nekoč je to bila Slovenija, ki je bila bližje severnim državam, ni več!
@real... od znancev sin že leta dela za MS čez Zagreb. Vendar ne na HR pač pa je bil v Atenah, med covidom v Comu It, zatem spet v Gr in sedaj je nekje na Mikonosu ali Parosu, odkoder je… ...prikaži več online programska MS podpora.
Po cemu nas prehiteva? Korupciji? Visini place v javnem sektorju,medtem kko v gospodarstvu padajo? Razprodaje podjetij in hotelov tujcem? Cestnine ki gredo v tuje roke? Nizke penzije? No prav mogoce.
Pa saj to vsak vidi, da nas hrvaška prehiteva. Slovenija smo popolnoma nepomemben igralec v EU in v Natu, ker imamo vlado za vlado same nesposobneže ... še tuji investitorji se nas izogibajo, ker so dokazali naši, da ni pametno… ...prikaži več vlagati v slovenijo - Magna.
In počrpajo vsak EUR-o iz sklada EU za razvoj, z njim gradijo vsepovprek, ne pa naši luzerji pod "vrhunskim" menedžerjem, kateri je znal samo lagati in nalagati nove davke.
Če nas pa kje hrvati prehitevajo je pa to v obnovi cest, gradnji mostov,... vse se jim neki rusi...od Pelješkega, do slalomov na AC nad Splitom...da o desnem pasu ko da s evozis po kolovozu niti ne zacnemo!
Pelješki most so jim gradili Kitajci. Za promet so ga odprli junija 2022 in kljub garanciji 10 let ga morajo zaradi razpok, ki se pojavljajo na nosilnih stebrih sanirati že sedaj...
sej o temu govorim! Karkol se lotjo jim propada razn ustasva! Ne pozabimo da so peljeski most zaceli gradi hmalu po letu 2010 (nevem tocne letnice) pa jim je umes par firm propadlo!
To je res žalostno. Hrvaška ima vsa ta leta več kot 3% gospodarsko rast. Slovenija pa klavrnih 1%. Golobova 4 leta so zamujena leta. Dokaz, da levičarji lahko zafurajo državo. Res ne razumem ljudi, ki samo sanjajo o tem kako… ...prikaži več bodo nabijali davke. Še manj pa razumem državljane, ki jih ploskajo kot retardirani tjulni.
Jernej - ti sereš. Vidiš kako lahko je bit levičar? Nimaš pojma in govoriš bedarije. Zdaj pa dejstva. Najvišja gospodarska rast v Sloveniji je bila v času prve Janševe vlade (2004–2008). V času zadnje Janševe vlade pa je Slovenije bila… ...prikaži več ena držav, ki je najuspešneje prebrodila COVID krizo. Kaj ti sploh blodiš? Sej ni čudno da si levičar če živiš v narobesvetu.
Če ne maram Udbaša ki je pa res nekoč bil levičar, kot komunist in udbaš, še ne pomeni da sem levičar. Udbaš je Slovenijo med covidom zapufal bolj kot so se zapufale druge države in Golob je komaj stvari spravil… ...prikaži več na pravo pot. Bomo videli kakšen bo puf po Udbašu in kje bo Slovenija. Imela bo res več bogatašev, kot jih ima sedaj in imela bo tudi več revežev. Med 2004 in 2008 je ustvaril največ tajkunov, ki so okradli preproste Slovence in prenekaterega spravili v grob.
Pa ja seveda ... in sivzec je zavil čokolado. Tajkuni so Kučanovi kolegi. Forum 21. Spomin peša a? Golob da je Slovenijo spravil na pravo pot? Bwahahahahha.... jao jao skoraj si me umoril s to izjavo. Prosim nehaj. Nočem v prerani grob.
Bavčar, Šrot.. to so Kučanovi kolegi a ne. V resnici sploh ni pomembno od kot so tajkuni, so tako z leve kot z desne. Udbaš jim je omogočil privatizacijo na veliko in krajo denarja, saj jih je k temu spodbujal.… ...prikaži več Največ firm je sprivatiziral in večina jih je končala v tujih rokah z Merkatorjem vred. Sedaj bo sprivatiziral in uničil še zdravstvo, šolstvo in še tistih par državnih firm, ki so še ostale. Orbanizacija, dober dan.
Jernej - ti si car. Vidiš da znaš sam odgovarjat na svoja vprašanja. Bavčar je iz LDS. Šrot pa je bil iz SD. Sploh Šrot je bil velik Kučanov prijatelj. Sicer pa kaj te zdaj muči prazgodovina? Danes z upanjem… ...prikaži več v očeh zremo v prihodnost.
Janša je že imel 3 mandate in - birokracije ni zmanjšal - zdravstva ni reformiral, - višine prispevka za NATO ni popravil....... Ali ga ni sram ...še v četrto ???
Hrvaška ns prehiteva tudi zato, ker s turizmom zaslužijo velikokrat več SLO. Slovenci tja hodite in vidite , da so cene najvišje, navijajo po želji, pa še vedno obisk ne pade. Tudi zahvala Slovencem. Med tem, ko se turisti domačinom… ...prikaži večnom čudijo, kako sploh preživijo pri teh cenah....
ja to pa zato ker vsi hrvati po navodilih hrvaške hodijo v slovenijo in praznijo kontejnerje z kavcijskimi piksnami in plastenkami.. to bo to ! tako nas pa lahko prehitijo tud od spo in zgor.. mislim če bi slovenija imela… ...prikaži več tolk obale in morja v taki kvaliteti ljubčki moji bi se delalo po celi državi samo 2 meseca ostalih 10 bi bila pustinja in samota,ker bi bi ves folk odšel na počitnice prepolnih žepov.
Hrvaška je prevzela skoraj 70% IT trga Slovenije in postala glavno središče (jedro ali core) sodelovanja z ostalimi tujci, Slovenci smo tukaj postali loleki in kakršnakoli zahteva gre preko Hrvaške v odobritev. Ne da so nas prehiteli, pofukali so nas na celi črti.
Hrvaška nima levih bedakov v vladi.
realmadrid4: glede na to, da tako "poznaš" IT sektor, verjetno veš, da gre zahvala predvsem Počivalšku in Kanglerju: "Bo IBM v Mariboru odprl evropski klicni center z 200 zaposlenimi?" Ne, odprli so ga v ZG, zaposlili 500 ljudi (tudi nekaj… ...prikaži več Slovencev) in še vedno se širijo.
Majazmaja, to je zelo žalostno za vse nas, Slovenija zgublja razvoj in lahko le samo še sanjamo, da bomo boljši od Estonije, Hrvaška pa nam ga je zarinila globoko (vse pohvale), slovenska vlada zadnjih treh let je Slovenijo spravila na… ...prikaži več smetišče, nismo več konkurenčni, birokracija in visoki davki na delavca in visoki davki na dobiček, pa ubijajo prihodnje investicije.
Selitev podjetja ali pa zgolj pisarn pač ni isto! Microsoft naprimer se je iz Lj selil v ZG...ampak firma je se vedno z SLO racunom, SLO naslovom,...istimi zaposlenimi.....sam lokacija je druga.
4krogci - ko bi bila samo selitev pisarn, dejansko se za vse vprašajo Hrvati, ki kot centrala posredujejo zahteve naprej v Irsko, Nemčijo, Italijo, Srbijo, tudi dol nižje in do Slovakov itd., prevzeli so celotno sodelovanje in vse gre preko… ...prikaži več njih, Hrvati so postali glavni centralni hub (središče) za vse nadaljnje zahteve, nekoč je to bila Slovenija, ki je bila bližje severnim državam, ni več!
@real... od znancev sin že leta dela za MS čez Zagreb. Vendar ne na HR pač pa je bil v Atenah, med covidom v Comu It, zatem spet v Gr in sedaj je nekje na Mikonosu ali Parosu, odkoder je… ...prikaži več online programska MS podpora.
dare326 - centri bi lahko bili pri nas, poiskati moramo krivca in zadevo takoj popraviti.
Prehiteva nas tudi bangldeš,kongo,nigerija,in vse evropske države.
Birokracija je sama sebi namen. Še pijavke so bolj koristne!
Po cemu nas prehiteva? Korupciji? Visini place v javnem sektorju,medtem kko v gospodarstvu padajo? Razprodaje podjetij in hotelov tujcem? Cestnine ki gredo v tuje roke? Nizke penzije? No prav mogoce.
levaki bedaki
Glede EU sredstev in Hrvaške: počrpajo jih več, ampak porabijo pa tak minimum, da morajo skoraj vse vrniti.
Pa saj to vsak vidi, da nas hrvaška prehiteva. Slovenija smo popolnoma nepomemben igralec v EU in v Natu, ker imamo vlado za vlado same nesposobneže ... še tuji investitorji se nas izogibajo, ker so dokazali naši, da ni pametno… ...prikaži več vlagati v slovenijo - Magna.
In počrpajo vsak EUR-o iz sklada EU za razvoj, z njim gradijo vsepovprek, ne pa naši luzerji pod "vrhunskim" menedžerjem, kateri je znal samo lagati in nalagati nove davke.
Ima čist prav. Hrvati nas dejansko prehitevajo na celi črti.
in v kom točno nas hrčki prehitevajo v lenobi cela država zapuščena
Če nas pa kje hrvati prehitevajo je pa to v obnovi cest, gradnji mostov,... vse se jim neki rusi...od Pelješkega, do slalomov na AC nad Splitom...da o desnem pasu ko da s evozis po kolovozu niti ne zacnemo!
Pelješki most so jim gradili Kitajci. Za promet so ga odprli junija 2022 in kljub garanciji 10 let ga morajo zaradi razpok, ki se pojavljajo na nosilnih stebrih sanirati že sedaj...
sej o temu govorim! Karkol se lotjo jim propada razn ustasva! Ne pozabimo da so peljeski most zaceli gradi hmalu po letu 2010 (nevem tocne letnice) pa jim je umes par firm propadlo!
To je res žalostno. Hrvaška ima vsa ta leta več kot 3% gospodarsko rast. Slovenija pa klavrnih 1%. Golobova 4 leta so zamujena leta. Dokaz, da levičarji lahko zafurajo državo. Res ne razumem ljudi, ki samo sanjajo o tem kako… ...prikaži več bodo nabijali davke. Še manj pa razumem državljane, ki jih ploskajo kot retardirani tjulni.
Kolikšna je bila gospodarska rast ko nam je vladal Udbaški Janez. Bila je nižja od povprečja EU, pod Golobom je bila višja od povprečja EU. Ne seri.
Jernej - ti sereš. Vidiš kako lahko je bit levičar? Nimaš pojma in govoriš bedarije. Zdaj pa dejstva. Najvišja gospodarska rast v Sloveniji je bila v času prve Janševe vlade (2004–2008). V času zadnje Janševe vlade pa je Slovenije bila… ...prikaži več ena držav, ki je najuspešneje prebrodila COVID krizo. Kaj ti sploh blodiš? Sej ni čudno da si levičar če živiš v narobesvetu.
Če ne maram Udbaša ki je pa res nekoč bil levičar, kot komunist in udbaš, še ne pomeni da sem levičar. Udbaš je Slovenijo med covidom zapufal bolj kot so se zapufale druge države in Golob je komaj stvari spravil… ...prikaži več na pravo pot. Bomo videli kakšen bo puf po Udbašu in kje bo Slovenija. Imela bo res več bogatašev, kot jih ima sedaj in imela bo tudi več revežev. Med 2004 in 2008 je ustvaril največ tajkunov, ki so okradli preproste Slovence in prenekaterega spravili v grob.
Pa ja seveda ... in sivzec je zavil čokolado. Tajkuni so Kučanovi kolegi. Forum 21. Spomin peša a? Golob da je Slovenijo spravil na pravo pot? Bwahahahahha.... jao jao skoraj si me umoril s to izjavo. Prosim nehaj. Nočem v prerani grob.
Bavčar, Šrot.. to so Kučanovi kolegi a ne. V resnici sploh ni pomembno od kot so tajkuni, so tako z leve kot z desne. Udbaš jim je omogočil privatizacijo na veliko in krajo denarja, saj jih je k temu spodbujal.… ...prikaži več Največ firm je sprivatiziral in večina jih je končala v tujih rokah z Merkatorjem vred. Sedaj bo sprivatiziral in uničil še zdravstvo, šolstvo in še tistih par državnih firm, ki so še ostale. Orbanizacija, dober dan.
Jernej - ti si car. Vidiš da znaš sam odgovarjat na svoja vprašanja. Bavčar je iz LDS. Šrot pa je bil iz SD. Sploh Šrot je bil velik Kučanov prijatelj. Sicer pa kaj te zdaj muči prazgodovina? Danes z upanjem… ...prikaži več v očeh zremo v prihodnost.
In tvoj Udbaš je tudi bil komunist. Sami imbecili se zbirajo na kup.
Janša je že imel 3 mandate in - birokracije ni zmanjšal - zdravstva ni reformiral, - višine prispevka za NATO ni popravil....... Ali ga ni sram ...še v četrto ???
damijan.org/2020/11/22/tri-janseve-vlade-tri-katastrofe/
Vsaka vlada jamra, preveč birokracije - nato pa z vsakim ukrepom ustvarijo še več birokracije. Najbolj, da vrnejo tako kot je blo 20 let nazaj.
Hrvaška ns prehiteva tudi zato, ker s turizmom zaslužijo velikokrat več SLO. Slovenci tja hodite in vidite , da so cene najvišje, navijajo po želji, pa še vedno obisk ne pade. Tudi zahvala Slovencem. Med tem, ko se turisti domačinom… ...prikaži večnom čudijo, kako sploh preživijo pri teh cenah....
ja to pa zato ker vsi hrvati po navodilih hrvaške hodijo v slovenijo in praznijo kontejnerje z kavcijskimi piksnami in plastenkami.. to bo to ! tako nas pa lahko prehitijo tud od spo in zgor.. mislim če bi slovenija imela… ...prikaži več tolk obale in morja v taki kvaliteti ljubčki moji bi se delalo po celi državi samo 2 meseca ostalih 10 bi bila pustinja in samota,ker bi bi ves folk odšel na počitnice prepolnih žepov.
Prokleta golobjad nesposobna, levičarji vse zafurajo, znajo samo svoje žepe polniti, skrajni čas, da boste spokali.
Zato prsu zdej na oblast komunist…ah ja🤣🤣
Za vec kot 2 leti naprej je ne rabi skrbet, ker bo sla na smetisce politicnih odpadkov janeza janse.
ja itak, na tvojo komando...