Avto
2684 ogledov

Prehitevajo nevidna vozila po levi in ustvarjajo zastoj

Komentarjev 14
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • MihaPu 12:09 31.julij 2020.

    Mali pimpeki od avtov pa vozijo 150 metrov med kamionom in naslednjim pimpekom od avta z hitrostjo 90-115 in potem moraš celo dolžino prehiteti s 130, saj če bi se dal vmes med male pimpeke, bi moral zavirati na 90-115kmh ...prikaži več in nikakor ne bi mogel po tempomatu vsaj 130kmh voziti. Priporočam, da se sposobnim malim pimpekom odredi stalna hitrost 130kmh, če pa tega ne more razviti na avtocesti, naj se mu napiše kazen. Pri nas je premalo kazni za prepočasne voznike.

    • MihaPu 12:10 31.julij 2020.

      Seveda je pa tudi dosti tujcev in idiotov, ki vozijo na prehitevalnem pasu konstanto in se ne umaknejo, kazen za tiste, ki se ob boljši priliki in prostemu desnemu pasu ne premaknejo nazaj, takoj ko je to mogoče oz. nima ...prikaži več več kamionov ali malih pimpekov, ki bi ga zavirali.

    • MihaPu 12:12 31.julij 2020.

      Simple as that.

    • Žurnalček 12:29 31.julij 2020.

      Če za seboj nimaš HITREJŠEGA na levem , zakaj bi po AC vijugal in bremzal med kamioni ! Od LJ do KP se umaknem samo 6 x in to hitrejšim , potem pa takoj nazaj na prehitevalni. Nisem nor, da ...prikaži veča vozim med kamionarji, ki gledajo filme in da me speštajo samo še za v plavž, skupaj z mano! Čudim se pa voznikom , ki se vozijo stalno med kamioni, po stari cesti je vsaj 2x varneje, pa še naučil bi se voziti ! AC so pri nas NORIŠNICE, na katerih bi jaz prepovedal voziti z manj kot 3 leta starim vozniškim

    • Žurnalček 12:33 31.julij 2020.

      Miha @ Zakaj bi se jaz umikal pri 160 , ko si ti v prekršku , tudi jaz sem , samo jaz sem spredaj ti pa zadaj! Umaknem se samo tistim , za katere v retrovizorju že prej ugotovim , ...prikaži več, da so res hitrejši. Da bi se pa jaz umaknil pri 160 zato, ker ti voziš 162 e pa tega filma pr men gledal ne boste .

    • Snežinko 13:22 31.julij 2020.

      @Miha: omejitev 130 ne pomeni, da MORAŠ voziti toliko, ampak da toliko LAHKO. Najmanjša hitrost na AC je 50 km/h. Problem so kamioni. @oba: res je, da je 160 preveč, ampak navaden državljan, ki ni policist na dolžnosti NIMA pravice ...prikaži več kar enkrat "urejati promet" in voziti 130 po prehitevalnem po sistemu "saj grem max. dovoljeno, nima kaj jamrat" ampak se mora umakniti tudi tistim, ki vozijo prehitro. Seveda pa kadarkoli lahko pokličeš policijo in prijaviš...

    • Žurnalček 15:15 31.julij 2020.

      Snežinko @ 130 + 10 tolerance je 140 , tako da je največja dovoljena nekaznovana hitrost 140 in ne 130 . . od 140 do 160 je 20km , ki jo pa prestreznik ne more zaznati, ker meri povprečno ,na ...prikaži veča 1km niti ne gre za teboj . Zazna te pa stacionirani , samo tam greš pa nazaj na 130 . Se pravi mirno se lahko peljete 140 , vaš števec laže za 3km , tako da je to 137 za tiste ki se držite strogo omejitev !

    • MihaPu 19:35 31.julij 2020.

      Žurnalček - Snežinko ne dajem dislike ali podobno, tukaj komentiram. Žurnalček: Se strinjam da zaradi tega da ne padeš med kamione in male pimpeke (moja zgornja teorija) pač voziš po prehitevalnem, dokler te hitrejši ne odrine dol, saj nikoli ne ...prikaži več veš zakaj se hirejšemu mudi in mi nismo policija, da bi se to spraševali. Kot tretje pa Snežinko: Na avtocesti je 50kmh dovoljeno do prvega izvoza, če se ti avto pokvari in to po odstavnem pasu kot je hitro mogoče, drugače te bo nekdo pobral pri 50kmh.

    • Žurnalček 12:07 01.avgust 2020.

      Absolutno se strinjam s hitrejši , samo ne za 2km , kajti tudi meni ni problem pritisniti še za 20 , samo iz principa in varnosti žepa ne grem hitreje ! Če je pa komu premal 160 na AC naj ...prikaži več si kupi pa helikopter !

    • MihaPu 14:47 02.avgust 2020.

      Če hoče delati prekršek in voziti 280 in pri tem izgubiti ali življenje/avto/vozniški izpit plus avto in podobno, to ni naša stvar, takšnim idiotom se umakneš in se ne sprašuješ o tem ali mu je premalo 160kmh, ne jaz in ...prikaži več ti se nimava kaj spraševati namreč pustiš ga v smrt dalje in v tveganje, ker to ni naš problem. Naše je, da se takšnim norcem umaknemo s ceste in dejansko ne ogrožamo sebe in svojih, da se nam zakanta v rit.

  • ode 08:54 02.avgust 2020.

    Če voziš po AC po prehitevalnem pasu 130 km/h ali več, se nisi dolžan nikomur umikati., čeprav se ti je "zalepil" za zadnji odbijač, vozeč cikcak, z blendanjem, stalnim trobljem in agresivnimi kretnjami. Presodite, kdo je večji tepec.

  • Žurnalček 12:18 31.julij 2020.

    Na prvi sliki , ki ste jo dali kot nekakšen dokaz vašemu tekstu , so na vašo žalost in neznanje absolutno pravilno na levem pasu , kajti gre za dovoz na AC in tekoče vključevanje prišlekov na vozni pas AC !

    • Snežinko 13:17 31.julij 2020.

      Sploh ni res! Pas za vključitev NI razlog niti opravičilo, da se nekdo, ki že vozi po AC avtomatsko "umakne" z desnega na levi pas! Naloga tistega, ki SE VKLJUČUJE je, da počaka na voznike na desnem pasu in zapelje ...prikaži veče na AC šele, ko je prosto, saj le-ta NIMA prednosti pred že obstoječimi vozili na AC. Ena pogostejših napak je ravno ta, da vozniki avtomatsko zavijejo na levi pas in s tem ogrožajo morebitne hitrejše voznike, ki so že na levem pasu. Sem že videl nesrečo ravno zaradi tega.

    • Žurnalček 12:02 01.avgust 2020.

      Na odsekih vklučevanja so v SLO omejitve na 100 in kaj bii rad povedal ?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.