Zdravje /zdravje/aktualno
10766 ogledov

Samo lani je bilo v UKC Ljubljana prijavljenih 341 takšnih primerov

Komentarjev 64
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar NickMason
    NickMason 13:31 02.julij 2024.

    Če imate toliko primerov pomeni tudi,da je z zdravstvenim osebjem nekaj narobe.

    • Ogledalce 16:38 02.julij 2024.

      Ne

    • Avatar NickMason
      NickMason 16:47 02.julij 2024.

      Ja

    • ferdopis59 20:59 02.julij 2024.

      Mogoče pa je norobe nekaj z ljudmi v današnjem času. Še nobenemu nesmeš nič reč ali ga krivo pogledat, da ne bo grozil. Problem ker se jludem delijo samo pravice ne pa tudi dolžnostl in spoštovanje sočloveka. Ko pa ima ...prikaži več takšna osebe doma "fušarja" in slabo naredi pa je vse OK oz. BP. Tukaj se vprašamo kaj je narobe?

    • Avatar NickMason
      NickMason 21:50 02.julij 2024.

      Z bolanimi ljudmi se dela strpno,ne vem kaj pričakuješ od bolanega človeka,da bo nasmejan in dobre volje,pa nazadnje še opravičil se ker za vsak poseg čakaš kot tele al kako.Logično da kak popizdi

    • Ogledalce 08:10 03.julij 2024.

      Nick: Strpno delaš z ljudmi, ki so tudi strpni. Jaz iskreno še nisem imel slabe izkušnje z zdravniki. Enkrat pred leti z eno prepotentno vodjo sester ampak je to bil enkraten primer in vse se je rešilo brez nasilja.

  • Ender3 13:50 02.julij 2024.

    Ne zdravniki, drugo zdr.osebje so v prvi borbeni liniji. Se pa v javnosti bolj odmevno sliši, če je napaden kateri od zdravniškega ceha, ker imajo poseben družbeni status..

    • Avatar MS
      MS 15:29 02.julij 2024.

      dr. Ender že ve!

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 18:25 02.julij 2024.

      Ja, tudi nekatere medicinske sestre imajo tak odnos in nastop, da te mine volja do življenja. Kot sem že rekla, tudi za pacientove pravice bi moralo biti poskrbljeno.

    • Ender3 19:24 02.julij 2024.

      V zdravstvenih ustanovah iščeš pomoč in ne pacientovih pravic..Sicer nimaš tam kaj početi in pričakovati razen konfliktno situacijo..@MS pozdrav tudi tebi..

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 23:54 02.julij 2024.

      Ender3 kje si se pa ti izgubil? Daj še 1x preberi kaj si napisal.

  • tonek 15:11 02.julij 2024.

    Koliko je pa nasilja nad pacienti tega pa ne objavite,pa to prikritega če pacient je naročen na operacijo za dve leti istočasno pa je drugi pacient ki je doktorja podkupil na operaciji za teden dni je to nasilje nad pacintom ...prikaži več ki bo moral bolečine prenašati še dve leti ostali ki pa je doktorja nagradil pa preko vrste

    • Ogledalce 16:43 02.julij 2024.

      https://www.gov.si/teme/pacientove-pravice/

    • atamama 20:22 02.julij 2024.

      Hahaha, ali veš da so včasih rekli temu ''piš me v uh''

    • pravičnik77 20:25 02.julij 2024.

      ogledalce... edina pravica nam je, da plačujemo zdravstveno zavarovanje

  • bi_ba 14:32 02.julij 2024.

    Če bi se zdravstveno osebje obnašalo kot je treba, bilo strokovno in prijazno in se ne obnašalo, kot da so bogovi v belem, ker so daleč od tega, potem se to ne bi dogajalo. Toliko ignorance, nesramnosti in pišmeuhovstva kot ...prikaži več jo doživimo pri njih vsak dan, je res malo preveč. Ne zagovarjam nasilja nobene vrste, se pa zelo čudim, da tega ni mnogo več. To, kar se dogaja v zdravstvu, je živa groza. Vsa čast izjemam, ki jih je nekaj malega. Bi pa morali taki biti vsi, pa ne bi bilo nobenih groženj.

    • Ogledalce 16:39 02.julij 2024.

      Jaz še nisem imel slabe izkušnje, tudi med stavko ne.

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 18:17 02.julij 2024.

      Ogledalce dobro zate!

    • Ender3 19:29 02.julij 2024.

      Mehičanka s čim pa nisi zadovoljna. V javnem ali privatnem zdravstvu..?

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 23:53 02.julij 2024.

      Ender3 a ti to resno? Kdaj si bil nazadnje pri kakšnem zdravniku?

  • Avatar Zala
    Zala 14:59 02.julij 2024.

    Tovrstno obnašanje ni primerno do nikogar, a zdravniki/zdravnice se temu ne bi smeli čuditi. Bolan človek ali starš, ki ima bolnega otroka, je v veliki stiski. In stavkajoči Fidesovci/Fidesovke še prilivajo olje na ogenj.

    • Ogledalce 16:40 02.julij 2024.

      Saj lahko starš ne pripelje otroka k zdravniku. Izbira je preprosta. Tudi bolan človek lahko ostane doma. Znašanje nad ljudmi, ki mu želijo pomagati ni ok.

    • bi_ba 19:07 02.julij 2024.

      Nad tistimi,ki so profesionalni, strokovni, prijazni in se vedno trudijo pomagati, se nihče ne pritožuje, še manj jim grozi, ker ni razloga. Med Fidesovci jih verjetno ni. Njih zanima samo denar.

    • Ogledalce 08:06 03.julij 2024.

      bi_ba_ ti si bedak

  • optimist11 18:44 02.julij 2024.

    Poglejte, že 3,5 let čakam na operacijo. tri leta sem na listi 7 (sedmi) . Pravijo da bom čakal pet let. In potem se lahko zgodi, da se komu tudi utrga....

  • Luksi 16:54 02.julij 2024.

    Se stribjam, da nasilje ni rešitev, ampak egocentrično so opisali samo svoje počutje. Kaj pa mislijo, kako se počuti starš, ku bolnega otroka pripelje k zdravniku in ga po več urah čakanja zaradi neke formalnosti popolnoma brezčutno pošljejo v drug ...prikaži več kraj... Naj se ne čudijo, če vaske toliko nekomu poči film, ker za otroka bi dejansko tudi jaz storil vse.

  • Avatar MS
    MS 15:34 02.julij 2024.

    Nihče ne more opravičiti nikakršnega nasilja ne v zdravstvu in ne nikjer drugje! Problemi se tako ne rešujejo! Je pa nasilje pričakovano od dela primitivne neuke populacije! Vzroki? Dolge čakalne vrste, štrajk zdravnikov, splošna neurejenost v zdravstvu etc, etc,

    • rd2dmk2 20:34 02.julij 2024.

      zakajsamo primitivna neuka populacija je vzrok napada ? mogoče zato ker ta populacija nima miljonov in zvez in niso VIP stranke in ko zvejo za bolezen so prepuščeni sami sebi in na mislost božji, ne pa poštenemu zdravljenju. in menim ...prikaži več da bi tudi tebi se odprl pokrov, če bi namesto da bi te zdravili te poslali na žale si rezervirat parcelo.

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 06:17 03.julij 2024.

      MS, ti si lahko samo tiho, si bil v prvi vrsti kovid natega in s tem podpiral nedelo zdravnikov v času kovid natega!!!

    • Avatar MS
      MS 09:31 03.julij 2024.

      1) Pantani2, v diskusijah z anticepilci sem vedno posredoval zgolj izsledke uradne medicine in znanstvene dokaze svetovnih znanstvenih inštitucij! Posredoval sem jih v razmislek in dobronamerno! 2) Posledica je bil huronski napad name z žalitvami, psovkami in celo z fizičnimi ...prikaži veči grožnjami! Sam nisem nikoli nikomur grozil, priznam pa da sem se včasih odzval na žaljivke s kontra-žaljivko saj je to anticepilski način komuniciranja ki ga edino razumejo!

    • Avatar MS
      MS 09:33 03.julij 2024.

      O AGRESIJI PA TOLE: 3) V cepilni center v Ljubljani je vdrla skupina oseb, ki je agresivno izražala svoje mnenje proti cepljenju, brez dovoljenja so snemali prizorišče in ljudi, ki so se prišli cepit, in vsiljevala diskusijo strokovnim delavcem o ...prikaži večo cepljenju. V cepilnem centru so zaradi tega vdora prekinili cepilni proces!

    • Avatar MS
      MS 09:34 03.julij 2024.

      4) Potem se je nadaljevalo z agresivnim nadlegovanjem zdravstvenega osebja z snemanjem posameznikov – tako zaposlenih kot tudi posameznikov, ki so se želeli cepiti. Poklicali so tudi policijo, ki je prišla in opravila svoje postopke.

    • Avatar MS
      MS 09:35 03.julij 2024.

      5) Kot poroča MMC RTV V studio je okoli 20.30 ure nasilno vdrlo okoli 20 anticepilcev brez zaščitnih mask, med njimi je bil tudi vodja gibanja Osveščeni prebivalci Slovenije (OPS) Ladislav Troha. Nadlegovali so zaposlene un zahtevali programski čas! Posredovati ...prikaži več so morali možje v modrem. Protestnike, ki so se sicer upirali, so naposled odstranili iz stavbe.

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 10:07 03.julij 2024.

      Od tebe tako ali tako ne pričakujem pametnega argumenta, zato bom prešaltal na tole: "Ni denarja za državljane SLO. Sramota za SLO politiko, vsako leto 50 MIO za ukrajinsko razkošje : ŠOKANTNO Zelenska naročila najdražji avto na svetu, vreden skoraj ...prikaži več 4,5 milijona evrov, menda jo je navdušil bugatti tourbillon, katerega osnovna cena je skoraj 4 milijone!!!"Lahko samo rečem,da si kretenska ovca, ki sledi agendi!!!

    • Avatar MS
      MS 11:30 03.julij 2024.

      Pantani2 lahko rečem da si kretenska ovca ki slepo sledi Putinovi industriji laži! Da je Zelenska naročila najdražji avto na svetu, vreden skoraj 4,5 milijona lahko verjamejo le kreteni tvoje sorte! In še nekaj: Za tebe revež ubogi je tipično ...prikaži več da ko te matiram z argumenti takoj zamenjaš temo! Bedno!

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 11:44 03.julij 2024.

      Argumenti so samo v tvoji zblojeni glavi!!!

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 12:37 03.julij 2024.

      Tudi če je to propaganda (na zahodu so še slabši), je v prvi vrsti potrebno poskrbeti za Slovence (predvsem na otroke) v stiski, ki jih je iz leta v leto vedno več, ne pa da moramo zbirate zamaške in nem ...prikaži več kaj še, da si otroci lahko privoščijo vsaj kakšen dan na morju oz zdravljenje v primeru hujših bolezni, vas vojne hujskače pa pred sodišče, ker ste izdajalci Slovenskega naroda!!!

    • Avatar MS
      MS 12:46 03.julij 2024.

      Argumenti o primitivnem nasilju vas zblojenih antivaxerjev so decidno navedeni v točkah 3. 4. in 5. mojega komentarja! Seveda ti neovrgljivi argumenti tvoje zabetonirane lobanje ne morejo prebiti še manj pa doseči tistih par sivih celic ki jih premoreš le ...prikaži veče toliko da lahko serješ po tem forumu! Ovrzi te argumente bedo bedna!

    • Avatar MS
      MS 12:57 03.julij 2024.

      Pantani, da je treba v prvi vrsti poskrbeti za otroke v stiski se absolutno strinjam! Tu ni dileme! Tu je nujno najti sistemske rešitve! Žal jih niso našli ne Pahor ne Janša in tudi Golob ne! O temu kdo je ...prikaži več vojni hujskač pa raje utihni! Kdo zagovarja Putinove pomore nedolžnih otrok starcev žena v Ukrajini! Ti kretenu bedni! Kdo obsoja te iste pomore, in vse pomore ki se dogajaju tudi v Gazi! Jaz, vedno in povsod! Toliko!

  • Avatar Tone Murgelj
    bumbar11 15:48 02.julij 2024.

    In ko pediater doma pretepa ženo in otroke, to je pa OK??? Seveda je, zato pa žena in otroci to vnedogled skrivajo in trpijo?!? Pa ne samo pediatri. Mislim, da je med zdravstveni delavci vseh vrst kar precej takih, ki ...prikaži več so se za delo z ljudmi odločili z jasno namero, da se bodo nad nebogljenimi izživljali. Tudi sam imam iz UKC LJ tako izkušnjo. Napisal bi kriminalko v stilu Agathe Christie. Brez pretiravanj!!!!

  • Gandolf 14:56 02.julij 2024.

    Kdor je pošten sem mu groženj ni bati!

  • Avatar jate
    jate 16:42 02.julij 2024.

    kaj pa zanemarjeno zdravljenje itd a to statistiko pa ne objavite kajne?

  • janez093 17:14 02.julij 2024.

    Včeraj daroval kri 114 in medicinska sestra, ki mi je jemala kri, mi je dejala, da ko se je odločila za študij v zdravstvu, je mislila, da se v tej ustanovi pomaga ljudem, pa na žalost spoznava , da je ...prikaži več to daleč od tega. Za denar, so pripravljeni ljudje vse počet,..groza-sramota,..

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 18:16 02.julij 2024.

    Nasilje v nobeni obliki ni rešitev, samo ta medalja nima samo ene plati. Tudi zdravniki niso neke hude perle. Morda bi morala obstajati tudi kakšna varovalka za paciente.

    • Ender3 19:36 02.julij 2024.

      Saj imamo varuha pacientovih pravic.

    • atamama 20:25 02.julij 2024.

      Danes se pa res delajo nekateri norce.... Imamo predpise, varuhe, nadzorne zdravnike.... da se zdrevniške rabote skrijejo pod preprogo. Na žalost iz prakse...

    • Avatar Mehičanka76
      Mehičanka76 23:51 02.julij 2024.

      Ender3 pa si že imel kdaj opravka z varuhom pacientovih pravic? Jaz sem in verjemi mi nočeš vedeti, ker boš samo jezen, na to kam vse odteka naš denar za brez veze. Mislila sem v smislu snemanja ali kaj podobnega. ...prikaži več. Nekaj kar lahko služi kot dokaz.

    • Enzgg4 10:34 03.julij 2024.

      Frida, tudi jaz sem se obrnil nanjo zaradi prigode z otroškim zobarjem, ki jo opisujem spodaj, in razen strinjanja, da je sistem v kurcu, od nje nisem imel nič.

  • pravičnik77 20:22 02.julij 2024.

    sploh ni panike... za napad na policaja je max. dosojena kazen mesec pogojne, za napad na sodnika 3 leta zapora... koliko dobi zdravnik za malomarno zdravljenj s posledico smrt pacienta? 8000 EUR plače... vse jasno?

  • titina 19:32 02.julij 2024.

    Strokovni in človeški domet uradne medicine/farmacije in njene zveste vojske zaposlenih smo nepovratno spoznali med covidno morilsko nategancijo.

    • bi_ba 22:56 02.julij 2024.

      Res je. Covid dodatki pa so bili namenjeni samo utišanju vesti, če bi se kdo preveč sekiral, zakaj počne vse, kar ne bi smel. Ubogi Hipokrat!

  • Avatar Pantani2
    Pantani2 06:13 03.julij 2024.

    "Ne! nasilju v zdravstvu" lahko do ponedeljka, 8. julija, prispevate svoj podpis k spremembi kazenskega zakonika in podprete zmanjšanje nasilja v zdravstvenih ustanovah." Kaj če bi najprej podprli zmanjšanje čakalnih vrst, že s tem bi zmanjšali nasilje v ordinacijah!!! Ma ...prikaži več ko vas hebe,zame je nasilje tudi to, da moram čakati eno ali dve leti na pregled!!!

  • Enzgg4 19:37 02.julij 2024.

    Tako se je meni odpeljalo, ko so me pustili čakati na sprejem pri otroskem zobarju. Tamalo so boleli zobje, ampak je imela tak strah pred zobarji, da ni šlo drugače kot da bi ji naredili v splošni anesteziji. Pa so ...prikaži več rekli "vas bomo poklicali". Mine teden, dva, ne vem, ponucali smo vse zaloge Calpola in mi je bilo dovolj čakanja. In sem poklical, kaj je zdaj s tem. Pa pravijo: " Zakaj pa niste poklicali." Takrat se mi je pa utrgalo in sem se zdrl na predstojnika. No, potem so jo isti dan sprejeli.

    • Enzgg4 20:01 02.julij 2024.

      Še ena dohtarska: ženinega strica je pri 92-ih ruknila možganska. Je končal na nevro. Očitno ni bila zelo hufa, ker je po par dneh prišel toliko k sebi, da je govoril, bral, vse, le ravnotezja ni imel. Pa so ga ...prikaži več vseeno pustili samega na wc. In se je se enkrat zvrnil, udaril v glavo, možganska krvavitev, koma, smrt. Pred 1 tednom smo ga pokopali. Pa je imel že praktično karto za toplice. Ženi so takoj dali za podpisat, da se odpoveduje obdukciji, coroner pa je za vzrok smrti navedel ishemicna...

    • Enzgg4 20:07 02.julij 2024.

      ... možganska kap. Bulsit!!!! Vzrok smrti je bila možganska krvavitev zaradi padca in odpoved organov zaradi sepse. Zakaj je fasal sepso? Zaradi umazanih rok, ko so mu tlacili kateter v tiča pa cevke v nos. Koliko nasih svojcev je umrlo ...prikaži več v bolnicah zaradi malomarnosti, v prijavi smrti pa je naveden nek za lase privlečen razlog, samo da se bolnica opere krivde?

  • suineg7878 17:19 02.julij 2024.

    Kako se pocutijo starsi, ki obcutijo institucionakizirano "nasilje" imenovano obvezno cepljenje, poimenovano tudi najvecji dosezek medicine za katerega stranske ucinke ne odgovarja ne proizvajalec ne pediater cepitelj? Plesemo...

    • bi_ba 22:50 02.julij 2024.

      V Nemčiji obveznega cepljenja ni. Najbrž zato ne plešejo...

    • Enzgg4 10:30 03.julij 2024.

      Niso vsa cepljenja za v isti koš. Eno so že desetletja preverjena cepiva, ki so v resnici pomagala iztrebiti določene bolezni (npr. polio, koze ...), drugo pa na hitro spacani in slabo preizkušeni zvarki, za katere nihče noče prevzeti odgovornosti (covid)

    • suineg7878 13:03 03.julij 2024.

      Enzgg4. Ko se dejansko poglobiš v vsa cepiva uvidiš, da niti eno ni varno. V večini primerov je "placebo" starejša verzija vakcine ali druga vakcina. Zaradi etičnosti varnostne študije ne izvajajo na otrocih, kar se strinjam. Same študije financira ali ...prikaži več izvaja proizvajalec cepiva, ki na koncu ni odgovoren za zvarek, ki ga da na trg. Za poletno branje priporočam knjigo Dissolving illusions.

  • mina6 15:26 02.julij 2024.

    Zdravniki krivi, da se slona ne stlači v fičota...

    • Ender3 19:50 02.julij 2024.

      Navadno zdravniki niso nič krivi. Rezultate dela mesarji skrivajo v zmrzovalnih skrinjah zdravniki pa na pokopališčih..

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.