Avto

Sedli smo na kitajski vlak s 350 km/h: po štirih urah nismo mogli verjeti

Komentarjev 55
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Garancija
    Garancija 09:27 31.maj 2026.

    Ha ,nimajo pa muzejskih vlakov,ki nas tudi vozijo 4 ure iz ljubljane do maribora,pa še vmes si lahko ogledamo,kako delavci zabušavajo na “avtocesti“,ker gradijo tretji vozni pas,mater

    • Avatar Garancija
      Garancija 09:41 31.maj 2026.

      Evo rešitev za naš promet,naročimo kitajcem da zgradijo proge v enem letu med mariborom in ljubljano,ker se vsak dan vozi 2000 ljudi.Prišparali bodo na času in denarju,pa še živeli bodo lahko doma,in ne bo treba tle najemati stanovanja ,simpl ko pasulj

    • argentinac 10:28 31.maj 2026.

      Če bi progo delali Kitajci , ne bi mogla šivilja okrasti 2 milijona in pol na samo enem projektu,,

    • maček 20:38 31.maj 2026.

      Relacija nm-lj,roglič hitreje pride s kolesom, kot naši vlaki.

    • Ender3 21:02 31.maj 2026.

      Cigo, po novem argentinec, kako pa se tam vozijo, ko je naš veličastni tako navdušen nad njimi..

  • R5ts6lrff 13:43 31.maj 2026.

    Bodite veseli da nam je Avstro-Ogrska zgradila železnico, drugače je verjetno še ne bi imeli

  • Avatar Srec Srecc
    Iuckyss1 07:43 31.maj 2026.

    Kitajska je na super hitrem vlaku, EU pa parna lokomotiva crkuje pod težo orožja..

    • robi761 14:25 31.maj 2026.

      TGV v Franciji.

    • Avatar Srec Srecc
      Iuckyss1 14:37 31.maj 2026.

      Robi, pejt spat, jutri imaš šolo.Bila je seveda primerjava gospodarstev EU in Kitajske...Vlaki so le simbolika bebo..

    • Ender3 15:34 31.maj 2026.

      robi....nehaj se smešit. Prodajaš buče pa tega ne veš 😂

    • Avatar torolino
      torolino 17:32 31.maj 2026.

      Stalna podjebača na forumu. Kitajci delajo, tam ni nevladnkov, buzijev in levakov, petkovih kolesarjev. ...Tam je kapitalizem. Sedaj pa v luft pa me razsvetlita.

    • Avatar Srec Srecc
      Iuckyss1 17:49 31.maj 2026.

      Kdor bi tebe torolino poskušal razsvetliti, bi v temo brcnil..

    • Štrikzajla 17:55 31.maj 2026.

      Torolino, zarukane podjebače je rahlo sram.

  • HayekF 17:23 31.maj 2026.

    Kitajska v 20 letih več tisoč kilometrov sodobnih železnic. Mi pa v 6 letih 27 km. Še ceno na km objavite v primerjavi z našim drugim tirom.

    • Ender3 20:59 31.maj 2026.

      Pa še nekaj edino želežniško hitro progo v Europi imajo Srbi. Ne sicer tako hitro pa vendar kitajski izdelek.

    • HayekF 18:36 01.junij 2026.

      Pa še metro bodo zgradili.

  • Pipec 08:36 31.maj 2026.

    Res fajn. Sicer me ne zanima, ker imam že nekaj deset let težavo prečiti Maribor zahod vzhod in za to porabim dvajset minut. Ja, res pa me zanima, kaj naredijo z grafitarji, jim takoj odrežejo jajca, ali šele po tem, ...prikaži več, ko jim odsekajo glavo.

  • Toma 09:55 31.maj 2026.

    Naši v 20-ih letih še ljubljanske postaje ne obnovijo! Neizvoljeni levajzarji tipa šivilija so kvečjemu za pasje hišice postavljat!

    • argentinac 10:32 31.maj 2026.

      Baje je ena šivilja ukradla 2 in pol milijona kot je rekla gospa Vesna KKKKKaj boste naredili s to lopovlakinjo ki je ukradla 2 in pol milijona

    • Ender3 15:32 31.maj 2026.

      Zanimivo, kako gojeni papagaji to vstrajno ponavljajo medtem, ko tisti, ki jih pod/od/učijo nimajo nobenih dokazov..

    • Toma 11:22 01.junij 2026.

      O, Endrekec, si še živ! Me veseli, da novi tableti delajo čudeže!

  • joze127 13:59 31.maj 2026.

    Ko pride zagrenjen novinar v svet in izgleda da spozna kje smo zaostali pa se čudi, kako sistem komunizma na Kitajskem dosega take uspehe, Pri nas doma pa kumrovški dečki zagotavljajo blaznost iz sredine 20. stoletja. Ubogi, upajmo da se bo vrnil!

  • Ender3 15:41 31.maj 2026.

    Večina žal tega velikega napredka Kitajske ne bo doživela. Še dobro, da njihove izdelke in vsesplošen napredek lahko kupimo in nosimo v rokah..

    • Avatar torolino
      torolino 17:39 31.maj 2026.

      Ti blokar, jim boš štrikal zokne za preživetje.

    • Ender3 20:54 31.maj 2026.

      Torolino pazi da ne osraneš na Bebe čaju, če vam Jajo ukine pongo sok

  • robi761 14:24 31.maj 2026.

    V Franciji imamo TGV. Od 1981, že 45 let.

    • Ender3 14:51 31.maj 2026.

      Kaj ti poveš ! Očitno so vsi bolj razviti kot kitajci..

    • mihabo98 07:01 01.junij 2026.

      pri nas pa imamo vlake stare 45 let

  • Toma 07:21 31.maj 2026.

    …zračna masa obe kompoziciji precej silovito odrine eno od druge?! Fiziko je pa presprical, ne! Vzemite 2 lista papirja in pihnite vmes. Nastane PODtlak, ki ju približa!

  • joze5827 08:10 31.maj 2026.

    Evropa crkuje pod težo levičarskih vlad.

    • Ender3 15:37 31.maj 2026.

      Ne reči, da so desni neoliberalci garancija uspeha. Sploh pa tisti krščanski Merzovi.

    • rd2dmk2 15:58 31.maj 2026.

      ja maš pravjože5827, predvsem zardi zelo leve nemčije ki jo vodi CDU/CSU- sami levi farje. a ne ! pa še ti krščansko nastrojeni desničarji imajo zlo zlobejo podstreho, ker zadnje čase obdačujejo bogate - verjetno je delavcem in revnemu sloju ...prikaži veču že vsega zmanjkal da se polni malha ukrajinskim vojnim podžigalcem

  • KarlX 13:55 31.maj 2026.

    Ortodoksni komunajzarji!!! Pri nas 2026: če hočeš v Ljubljano rabiš za 50 km po avtocesti dve uri, seveda, če imaš veliko srečo in pri nas 2030: če rabiš k zdravniku moraš imeti konja v štali. Vseeno ni vse tako črno. ...prikaži več. Če boš imel konja boš imel tudi gnoj za krompir, in številk za sankcije tudi še ne bo tako hitro zmanjkalo. Lepo je v naši domovini biti mlad!

    • Ender3 14:54 31.maj 2026.

      Ampak koliko novih up.imen je v mesecu ljubezni na Trstenjakovi. Sami mladi kletni intelektualci, ki hitijo komentirat..

  • janko56 11:09 31.maj 2026.

    Je to prebrala naša butara Alenka?

    • Ender3 14:50 31.maj 2026.

      Sedaj imajo izdajalci škarje in platno..Zanimivp bo videti kaj nam bo gradila Nsi z Vrtovcem in klero sekto.

    • rd2dmk2 16:01 31.maj 2026.

      pa janko56 orka duš drugi tir je fertik, luknja ta druga v karavankah tud, vzem culo in bicikel pa se odpravi na jesenice pa mal poglej kaj se dela. da ne boš samotrobil traparije.

  • slavauk22 06:52 31.maj 2026.

    kitajci nimajo gotovine........pri nas pa naredijo levičarji cel halo če bo europa ustanovila digitalni euro :D

    • 4krogci 07:42 31.maj 2026.

      drgac so glavni za gotovino vpisat v ustavo bli desnicarji.....k kako bi drugače utajal davke !

    • Avatar Srec Srecc
      Iuckyss1 08:17 31.maj 2026.

      Gotovina je svoboda, Kitajci imajo uvedeno točkovanje, če te kamera dobi, da si pljunil na tla ali odvrgel odpadek na tla, ali bog ne daj, se kaj "bunil" proti oblasti...In ženske izbirajo moške, ki nimajo kazenskih točk, ker jima kot ...prikaži več paru to olajša življenje..Popoln nadzor torej, skupaj s plačevanjem brez gotovine..

    • slavauk22 08:29 31.maj 2026.

      taki red rabimo mi......upam da bo janša prevzel oblast nad levičarji!

    • slavauk22 08:33 31.maj 2026.

      jst hočem turbo kapitalizem takega kot je na kitajskem!

    • Avatar Srec Srecc
      Iuckyss1 08:43 31.maj 2026.

      Slava...imaš vso pravico do tega, biti mazohist ni kaznivo...

    • 4krogci 08:44 31.maj 2026.

      Kako bos pa pol neumnosti tipkal?? Prst riza in to je to od jutra do vecera + vikende!

    • slavauk22 09:05 31.maj 2026.

      kot da tvoji neumnih komentarjev pa ni dej ne ga srat .......mi smo demokracijo vzeli za zase preveč svobodno..... svet bi bil lep brez neta samo poglej v rusijo moskvo da ga nimajo že pol leta pa vemo zakaj ne!

    • SlavkoKrizman 10:53 31.maj 2026.

      Kitajci imajo gotovino in jo tudi uporabljajo. Ne bluzi cigo.

    • slavauk22 12:42 31.maj 2026.

      ne nimajo na vsaki postaji plačujejo s telefonom...........očitno nisi bil tam jst sem bil!

    • 4krogci 13:01 31.maj 2026.

      Jst tud bil…ce se ze hvalimo….npr na šanhajski trznici nebos uspel nic z kartico placat…zgolj gotovina!

    • Ender3 14:47 31.maj 2026.

      Tlačan je bil povsod kot nagrada zvestobi veličastnemu voditelju..Ta pa je znan nasprotnik tistim, ki jih vodi komunistična partija..

    • 4krogci 14:49 31.maj 2026.

      glavni obozevalec komunizma, ne pa nasprotnik komunistom! To nasprotovanje je sam za igranje zrtve!! Bez ograničenja trajanja mandata!

    • slavauk22 14:52 31.maj 2026.

      haha na tržnici tam kjer je vse skp začelo z covidom bravo........kej nimaš tolk dnara da si moral hodit v revne predele kot je tržnica hahah

    • 4krogci 14:58 31.maj 2026.

      ooo ma niti geografija ti negre...no lepo.....Šanghaj - Vuhan ni isto..... še manj pa so netopirji za karkol krivi...... da pa greš na Kitajsko in negreš na Sanghajsko trznico oz bilokam ko gres in negres na njihovo trznico pa je ...prikaži več đabe da greš okoli..... iz česar lahko zaključimo da iz mama hotela in Terstenjakove kleti se nisi zlezu.

    • SlavkoKrizman 20:52 31.maj 2026.

      audi...pusti cigota..nima blage veze...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.