Slovenija
647 ogledov

Skrij prihranke, CSD gre!

Komentarjev 43
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • bojovi 22:07 04.junij 2012.

    Opa kaj je bilo pravkar to? Spet, Jap to je zvok kako JJ postaja vse bolj osovražen, Na naslednjih volitvah bo izgubil z več kot 2% glasov. Spet se tajkuni delajo po bankah in spet je JJ na oblasti.

  • recesija 22:29 04.junij 2012.

    Ravno zaradi takih prevarantov kot je "bralec Robert", potrebujemo še strožjo socialno zakonodajo. Razmišlja, da bi prodal del premoženja ter dvignil vse prihranke z banke in jih prenesel na račun v tujini, na primer v Avstriji ............................................ Halo!!!!!!!!!! Denar bi ...prikaži več imel shranjen v Avstriji, v Sloveniji bi se pa delal reveža in od države zahteval razne denarne pomoči???!!!!!!!!!!

  • mb 07:41 05.junij 2012.

    Dragi slovenceljni, iz vaših komentarjev se vidi, da ste omejene zgube.Enostavno ne vidite drugega, kot propagando vladajoče klike.Sistem je nastavljen tako, da tiste uspešne, pridne, marljive in delovne kaznije, zgube, lenuhe in nesposobne pa nagrajuje.Nekdo si trga ...prikaži več od ust, daje senar na stran da bo otrok kasneje imel za šolnino, ali pa za izpit za avto, in je zaradi tega otrok ob potencialno štipendijo.Nekdo drug , pa zagoni sproti ves denar in nima niti za sproti, čeprav zasluži enako kot prvi primer, in ker nima nič bo seveda otrok dobil potencialno štipendijo.Tisti, ki se je učil, dobil dobro plačano službo kot prvo plača 50% davka na zaslužek, nima niti teoretične možnosti, da bi dobil neprofitno stanovanje, znižanje plačila vrtca itd.tisti, ki pa je zabušaval, ima slabo plačano službo ali pa saploh ne, ker nič ne zna, pa seveda ima vse privilegije socialne države.to je realnost.če si delaven, marljiv, varčen te država rubi kjer pr

  • jzzzze 07:50 05.junij 2012.

    takšni smo, ko se drugim jemlje smo vsi srečni, ko pa mi nekaj ne dobimo (ki nam kao pripada) smo pa največji reveži pa največja krivica se nam dela... socialo naj dobijo tisti ki jo res rabijo, tisti, ki pa ...prikaži več to zlorabljajo (npr. prihranki 13mio, 'ločeni' zaradi otroškega dodatka,... pa mislim, da tudi Robert), pa morajo bit štrafani tolk, da res ratajo socialci!

  • matotato 08:34 05.junij 2012.

    Od leta 2006, ko se je rodil naš sin smo pri NKBM začeli varčevat. Vsak mesec 25€ (več se ni dalo). Ker smo imeli stanovanjski problem in ker druge možnsoti kot gradnja hiše ni bilo smo najeli kredit v viši ...prikaži več 300€ mesečno (to je bil max leta 2007) za 15 let (zdaj je že 320 €), hiša se je gradila v lastni režiji, torej sem vsak dan po službi (po 15 uri) odhitel na parcelo in se navadno vrnil pozno zvečer in to 3 leta zapored. O stanovanju nismo razmišljali, ker tam rabiš ogromne denarce v trenutku, takšnega kredita pa nisem dobil. Žena je že pred letom 2007 izgubila službo in opravljala priložnostna dela. Zdaj je trenutno spet na porodniški.In do zdaj smo privarčevali 1700€ z obrestmi. Dobili zaradi teh 1700€ povišano plačilo vrtca za 60€ za 20€ manj otroških dokladov.Včeraj sem javil na banko, da dvigam privarčevana sredstva, otroka izpisal iz vrtca in je že od 1.6.2012 doma.

  • andreja980 08:42 05.junij 2012.

    To je to. Tisti, ki so pridni in si odtegujejo sebi od ust, da bodo otroci imeli kak cent privarčevan so kaznovani, tisti pa ki sproti vse zafrčkajo in zapravljajo za to in ono živijo za sproti imajo vse ugodnosti ...prikaži več te države.Tudi sama sem zaradi privarčevanih sredstev plačujem 60 eur več vrtca, hvala bogu mi še znese skozi mesec, ampak koliko časa še, glede na to, da se cene vseh stvari višajo plače pa nižajo!

  • erikkk 09:57 05.junij 2012.

    Ne vem a ste eni bu*tasti al se delate...Zakaj ga pa sploh morate varčevati na bankah in ga sploh nakazovati na bančne račune v tujini.Doma ga imejte ...

  • mrand 10:41 05.junij 2012.

    Za tako povišanje je razlog kakšna nepremičnina v kateri ne prebivaš ali pa imaš po kvadraturi ogromno hišo in šteje razlika od normativov. Dejansko za tak preskok v razredih rabiš kakr konkretno premoženje nekje od 150.000 in 250.000 EUR. Poglej ...prikaži več si na odločbo, če kaj ne štima se pa pritoži.Problem je, ker so ljudje lastniki nepremičnin in tega ne smatrajo kot premoženje. V večini primerov jim res ne generira prihodkov. Premoženje (denar na banki, nepremičnine, ...) se upošteva kot dohodek samo v višini kot bi bila obrestovana glavnica za depozit med enim ind dvema letoma (povprečje slovenskih bank) - 3,41%, torej depozit v višini 100.000 pomeni 3410 EUR dodatnih prihodkov, če so 4 osebe v gospodinjstvu pomeni malo več kot 70 EUR neto. Tistih 1700 na vračevalnem računu predstavlja samo 1,2 EUR dodatnih prihodkov, če ste štirje v gospodinjstvu.

  • znak 10:42 14.februar 2013.

    Vidim, da se ne vidi mojega celotnega komentarja. Se se ne spoznam na portal. Zal se je izgubilo bistvo. Zato na kratko, kar spodej manjka.Delam, prihranim, ne skrivam, ker to vodi v inflacijo in je samo se slabse za ...prikaži več vse. Menim, da je trenutne zakonodaja najbolj prakticen nacin, da se uposteva prav to, da nekdo zivi pri starsih (prihranki) ali da ima stanovanji, ki ga ne oddaja in ne proda, da bi se otroci solali (premozenje).Vidim samo dve opciji: 1) divji kapitalizem, kjer uspesni zivijo, neuspesni pa umrejo ali okradeji/pobijejo uspesne, 2) socialni kapitalizem, kjer uspesni dajo nekaj na stran za manj uspesne, da tem ni treba umreti/krasti/ubijati. Katerega izberete vi?

  • znak 10:36 14.februar 2013.

    Prebral sem vse komentarje in vidim, da smo (kot obicajno) deljeni. Sem pa vesel, da sta zastopani obe strani. Mislim, da je treba ponoviti, o cem je govora, ker se mi zdi, da se vedno govorimo o upostevanju celotnega zneska ...prikaži več prihrankov.Torej:- gre za socialne transferje. Transferje, ki jih imamo, ker smo socialna drzava (vsaj na papirju) in smo zavrnili moznost, da bi neuspesne preprosto prepustili, da pomrejo. Zato smo se odlocili, da jim pomagamo preko socialnih transferjev.- Ti socialni trensferji so nizki (z izjemo mogoce stipendije). Res so namenjeni osnovnemu prezivetju. Nagrada za trud se kaze (naj bi se) v visjem standardu od zgolj prezivetja. Ne gre za to, da si bo nekdo s sredstvi CSD kupil novega Audija. Gre za to, da bodo njegovi otroci imeli hrano na mizi, kljub temu, da so starsi brez sluzbe. Ne mobilnih telefonov, hrano!- Obdavcene so samo obresti od prihrankov, ki so v vecini primerov normalnih ljudi skaraj zanemarljive! (poglejte zgoraj pr

  • znak 10:53 14.februar 2013.

    Pa se to.Zmotno je mnenje, da vsak lahko uspe. Na vsakega ekonomista (postenega), ki nek izdelek prodaja, je denimo 100 delavcev, ki ta izdelek delajo. Pa cistilke, racunovodje ... Pa javne sluzbe (smetarji, ...). Ocenjujem, da je posteno, da ...prikaži več tisti, ki je odgovoren za 100 delovnih mest zasluzi vec. Pravicna delitev dovicka je tema za kdaj drugic. To je zanimiva ponazoritev, ki sem jo nasel na internetu: ce imas en euro in ga das na mizo, kjer sedi 6 ljudi, ima vsak enako moznost da pride do njega, a le eden dejasko lahko pride. Kaj vseh ostalih 5? Po nasem sistemu ta en razdrobi evro, da 40 centov, ki si jih razdeli 5 ljudi (vsak 8 centov) njemu se vedno ostane 60. Jih bo vseh ostalih 5 enako dobro zivelo kot on? Je dobil nagrado za svoj trud? Je bolje, da bi ostali ostali brez?

  • fowler 21:17 04.junij 2012.

    si pač odpreš offshore account nekje na gibraltarju in polagaš denar gor... pol pa vzameš njihovo ''eurocard'', daš otroku ko je dost star in nej troši...

  • Glas 21:25 04.junij 2012.

    ....Tako bom prejel več denarja iz državnih sredstev.... zakaj pa bi sploh moral kaj prejemat od države ? Kaj se ne bi bilo dobro počasi navadit, da država ni molzna krava do onemoglosti, na seske katere se lahko vedno priklapljajo ...prikaži več takšni in drugačni kljukci ? Ima sredstva (kar je v bistvu pohvale vredno), s tem se celo hvali, ampak on bi še kar nekaj vlekel od države ? Tudi to je eden od razlogov, zakaj smo tako daleč prišli. Vsi bi imeli zastonj vrtce, otroke naj nam šola in hrani država, stanovanje naj nam da država, službo naj nam da država, pokopa naj nas država...... halo ? Meni kot davkoplačevalcu (država upravlja z našimi vplačili !) sladko dol visi za froce tega parazita....

  • Avatar Zala
    Zala 22:59 04.junij 2012.

    Pravzaprav je Robert tipičen Slovencelj. Zasluži dovolj, da lahko še nekaj denarja prihrani in vesela sem, da je tako. A, glej ga ptička, on bi še državno pomoč. Tisto pomoč, ki je namenjena onim, ki ne da ne morejo ...prikaži več ničesar prihraniti, še za sproti nimajo.In ta Robert pravzaprav goljufa vse nas davkoplačevalce ...... igra siromaka in odžira kruh nekomu, ki ga res nima. Iz takih Robertov nastane najprej mali lopov in potem lopov na veliko. In niti sram ga ni tega svojega početja! Kaj bi samo denar nosil v Avstrijo, naj še sam odide in me zanima, če bi v Avstriji počel isto?

  • mia 08:03 05.junij 2012.

    revež ni tisti, ki nič nima, temveč tisti, ki mu kaj vzamejo. ko se nečesa navadiš si težko brez, kdor pa res nič nima pa nezna ali pa je preponosen, da bi zahteval, kar sam ni zaslužil, zaveda se da ...prikaži več so nekateri pomoči potrebnejši. in kdaj bomo tako pošteni, da bomo veseli, da imamo slabo plačano službo, ki je boljša od ničesar, da imamo toliko, da nam ni potrebno prosjačit tudi, če so naši računi prazni in kdaj bomo veseli, če bo dobil pomoč nekdo,ki jo potrebuje bolj od nas. kdaj bomo tudi sami pošteni in ne zahtevali tega samo od ljudi na vidnejših položajih.

  • gaja2011 08:20 05.junij 2012.

    Ne razumem zakaj bi jemali ljudem kateri resnično potrebujejo denar. Vsi ste taki kot politiki in če se ne bomo mi spremenili se ne bo nihče. In večina obsoja politike ampak na koncu se vidi ,da ste tako vede večina.

  • anye 22:32 04.junij 2012.

    meni se pa to zdi pravilno saj država ni odgovorna za solanje otrok ampak starši zato bi lahko te prihranke ce so ze tolikšni da motijo CSD lahko porabil za solanje otroka in ne pa da jamra da mu drzava ...prikaži več ne da res pa je da se je uresničilo tisto kar se je govorilo pred velikim referendumskim dnevu (malo delo pokojninska reforma ) da so ti ukrepi danes veliko bol usmerjeni k jemanju pri finančno šibkih in ne pri jemanju tistim ki imajo dosti in so lahko takrat prepričali finančno šibke da so tisti zakoni (reforme) nesprejemljivi in kako bi jih udarili po denarnici

  • andreja980 07:45 05.junij 2012.

    Zakaj pa ne bi dvignil svojih prihrankov in premoženja, navsezadnje je to njegov denar in lahko dela z njim kar hoče. Razumem ga, ker vem kaj vse obračunajo kot dobiček po novi zakonodaji, saj tudi sama plačujem več vrtca zaradi ...prikaži več nove zakonodaje. Politiki in tisti ki imajo mnogo več molzejo državo z ranoraznimi dnevnicami, potnimi stroški, pavšalnimi zneski za neopravljeno delo, zakaj ne bi potem navadni smrtniki delal tako, da unovči svoje pravice, tudi če ni socialni problem!

  • gaja2011 07:59 05.junij 2012.

    Edino pravilno. Če imaš prihranke ti pač ne gre tako slabo, da rabiš CDS. Obstajajo družine ki nimajo za niti hrano in tem družinam jemljejo tisti kateri imajo prihranke.

  • crvit 08:04 05.junij 2012.

    Bodo pač slovenske banke propadle ker tudi sam ne bom dovolil da bi moj otrok ne dobil štipendije in sicer samo zato ker imam na računu 1000€ preveč raje dam denar v tujino.Itak pa v Sloveniji brez kakih težav dobijo ...prikaži več denar ci...... pa n rabijo ničesar a denarja imajo ko smetja.Žal če je sovražni govor a tak to je Slovenija je na koncu malo še pa bo grški scenarij tolar se vrača.Revščina 100% preživeli bodo tajkuni preveč smo dovolili da nam kradejo in se norčujejo iz nas.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.