Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
22192 ogledov

Takšen je letni obračun elektrike iz sončne elektrarne

Komentarjev 8
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Kojak 19:37 10.september 2019.

    Koliko je mesečni račun od Gen-i. Torej pavšal IN OBROK za sončno elektrarno? V kolikem času bo odplačana?

    • iravadi 13:53 11.september 2019.

      Tega pa v tej reklami ne omenjajo...

  • Slokmet 21:34 11.september 2019.

    Jaz mam 32,2 KWp sončno elektrarno, stala je 90.000, vsak let mi da 12.000, postavu sem jo 2007 in dělá z ca. 90 % izkoristkom prvega leta. Še 3 leta mam zagotovljen odkup po enaki ceni, s tem da jo ...prikaži več bom takrat že 2* odplačal. Danes so s. elektrárne še cenejše, z boljšim izkoristkom in daljšo življenjsko dobo. Poznam v tujini podjetja, ki jih imajo že 25 let, in še zdaleč niso za stran. Drugač se ne sekiram, vi kar jamrajte, jaz se pa preživim, tut če del izgubim, pa ga ne bom, ker sem tak s.p.

  • popokatopetl 11:33 10.september 2019.

    OGLASNO SPOROČILO

  • supreme 22:45 10.september 2019.

    Koji kurac ste posiljen s tem...ze ene 14 dni nazaj isti clanek....mrsss

  • Klemen Ko 22:50 10.september 2019.

    kar velika poraba skoraj 25 kWh na mesec...Koliko pa stane elektrarna za tako proizvodnjo, pa niste napisali ??....Šele potem se lahko izračuna , če se splača. Prav tako ni navedeno, po koliko letih začne izkoristek padati in je proizvodnja manjša, ...prikaži več kar pomeni več doplačila....Pa po 15 letih, ko je izkoristek tako slab, da je treba celice zamenjati in "smeti" odstraniti tudi stane....Slab izračun in slab članek, ki ne pove vsega.

    • popokatopetl 23:23 10.september 2019.

      Iz članka posredno izhaja, da je to zelo dober biznis za Gen-I, v kolk časa se pa tebi splača moraš pa sam raziskat. Tipično bi rekel da je return of investment precej dolg za ekonomske pojme, mogoče sprejemljiv za tiste ...prikaži več ki porabijo veliko elektrike. pa še oni bi mogoče lahko tudi bolj varčno ravnali z njo.

  • Avatar vec
    vec 18:45 11.september 2019.

    vse te e zadeve iz zelenega balona ki se bo razpočil v kratkem, so v bistvu dober biznis, prihranka ni kej veliko, edino vso elektriko plačaš vnaprej, če maš srečo bo delalo 10-12 let garancije ne bo, ker uni kitajci ...prikaži več ki jih delajo ne bodo hotl niti slišat o kaki garanciji, enako ne bo slo firme ki daje garancijo, to področje KDO garantira za garanta pa mi še nimamo urejenega.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.