Slovenija
1574 ogledov

Predstavili podrobnosti glede uporabe aplikacije

Komentarjev 47
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • mulc1 16:07 13.julij 2020.

    Budale levičarske, sledi vam že vsaka druga naložena aplikacija a problem je v tem ker jo je predlagala "napačna" vlada. Če bi jo klovn, bi pa ploskali zanjo. Marš govedo rdeče, primitivno, voluharsko.

    • fiston 17:56 13.julij 2020.

      Ejga kaj pa naj s twiterjem ali facebookom, zanj v zakonu ne piše, da je prostovoljen ?

  • 893013820ee00f6d7f0f6e7ff02849229c05d5dd 12:06 13.julij 2020.

    [ Aplikacija bo prostovoljna za vse, tudi za tiste, ki … so potrjeno okuženi … ] Verjetno je mišljeno za namesritev na prostovoljni osnovi. Prosim brez zavajanja, če odmislimo GPS, vklopljen vmestnik Bluetooth na telefonu predstavlja sledenje in varnostno grožnjo ...prikaži večjo (kraja podatkov, … pošiljanje sporočil, prisluškovanje). Slovenija ima zelo visoke standarde zaščite zasebnosti, zato se ne bi čudil, da US razsodi v korist zasebnosti.

  • Avatar ovca
    ovca 11:54 13.julij 2020.

    Manj kot 40.000 eur. Cool. Torej je "ponudnik" že izbran, čeprav je javno objavljen razpis. In, aplikacijo si namestite sredi butice!

    • blayo 13:40 13.julij 2020.

      Ovca lej, če imaš kaj pametnega za pokomentirat pokomentiraj, če ne pa brez veze. Vem za mnogo bolj butaste aplikacije, ki si jih folk prostovoljno namešča. Recimo FB je ena izmed takšnih...

    • Avatar ovca
      ovca 14:38 13.julij 2020.

      Blayo, da te potolažim, ga nimam. Žal ali pa k sreči ne spadam med kretene!

    • blayo 15:13 13.julij 2020.

      Od kod ti potem vse te teorije zarote?

    • Avatar ovca
      ovca 16:07 13.julij 2020.

      Blayo zarote??? Ce nekaj nocem,pac nocem. Ce nekaj zelim,pac zelim. Nihce mi pa ne bo trobezljal, kaj potrebujem, kaj hocem itd. Si drznem trdit,da sama zase najbolj vem,kaj ja in kaj ne. In celo,zakaj ne oz.zakaj ja. Glede na to,da ...prikaži več tale vlada niti priblizno ne ve,kaj bi rada ter je zlojena do amena,mi pa res dol visi,kaj oni bi in kaj je nujno potrebno. Da se ne bo kdo cudil,ko pride racun.

  • Avatar jate
    jate 12:03 13.julij 2020.

    ma za kaksne gluposti trosi nas denar dzava,ma upam da pade vlada vsi levi pa desni,da se pojavijo totalno nove face,ker tu ni vec za zaupat nobenemu...vsi so med seboj nekako povezani...

  • Avatar Leon
    Leon 17:06 13.julij 2020.

    Vladajoča kasta ne sme zahtevati od državljanov nečesa kar sami ne upoštevajo -ZAKONOV ! Minister odstopil ........vendar nihče ni odprl pisma ! V kolikor bi mene iskali na domu ........ne bi odprl vrat ! Torej nisem nič drugače kršil zakonodaje ...prikaži veče kakor Janševa kasta .

  • oneh 12:57 13.julij 2020.

    Vsem levakom, skeptikom, zarotnikom... predlagam, da se skrijejo v najglobljo votlino in na dnu potisnejo še glavo pod kakšno skalo ali v pesek. Ziher je ziher.

  • e7a577d9a0a94365773a47e8a9a19dab1b01c855 16:49 13.julij 2020.

    v kolikor aplikacija ne bo obvezna niti za okužene, potem je smiselnost uporabe res vprašljiva. žal je pri nas vse preusmerjeno na teorije zarote in na politično preigravanje. škoda, da nismo sposobni izpeljati ničesar brez, da bi vpletali vse mogoče ...prikaži veče neumnosti, ki jih večina ljudi sploh ne razume.

    • e490e0da205d79a3481a2fbdd6cf18a53e6092f1 17:37 13.julij 2020.

      ti si butel, ki se ne zaveda, da če ne bo obvezna jo bo imelo 50+% če bi bila pa obvezna pa samo tu pa tam kakšen.......a ti ni jasno, da z silo nič ne dosežeš, če udariš dobiš udarec ...prikaži večc nazaj..........desničarji ste res glupi kot bi rekel Jalinčić

    • fiston 18:00 13.julij 2020.

      V bistvu dokler je obvezna nošnja mask je aplikacija sploh brez veze. Kaj mi bo javljala, da sem bil z nekom v kontaktu, če je oni imel masko. No če so že maske, potem ni verjetnost okužbe enaka ali imaš ...prikaži več masko ali nimaš. Tako bodo zdaj obvezne še maske z bluetooth, da bo javljeno ali je oni imel masko ali ne. :)

    • e7a577d9a0a94365773a47e8a9a19dab1b01c855 18:08 13.julij 2020.

      ploskoglavis PIKO, ne piši bedarij. ne gre za prisilo, ampak za razumevanje odgovornosti do sebe in širše družbe. to kar si napisal kaže na to, da si skromne pameti in otročaj, ki misli, da se svet vrti okoli tebe.....podobno kot ...prikaži več bi napisal, da boš namerno vozil pijan, če bo to prepovedano in da boš vedno vozil trezen in se držal pravil, če bo to tvoja dobra volja. težko ti objasnim, verjetno se boš celo stegnil glup, ampak važno je da se tega ne zavedaš, sicer bi se cele dneve sekiral.

    • e490e0da205d79a3481a2fbdd6cf18a53e6092f1 19:05 13.julij 2020.

      največja zmešnjava bo v blokih in stolpnicah..........vsi bodo mislili, da so ukuženi če bo en pa mogoče nikoli ne bodo v resnici v stiku

  • SonnyBlack 12:23 13.julij 2020.

    ne nasedajte takim stavkom...v nobenem primeru mi nebo vlozena aplikacija v nobeno napravo ki je moja last...pa ce je prostovoljna ali prostoobvezna al kaka pac... pa ne zaradi sledenja...ker sledijo nam tak al tak ze odkar mamo telefone...ampak zaradi principa ...prikaži več in zaradi vsiljevanja dolocenih prijemov,ki sploh niso potrebni okoli te koronije...

    • blayo 13:36 13.julij 2020.

      Se ne strinjam s tabo.

    • SonnyBlack 17:02 13.julij 2020.

      blayo nic hudega zato,marsikdo se ne strinja z mano okoli tega,ampak zaradi tega ne mislim soreminjat svije volje...niti nikogar ne obsojam ki se s to aplikacijo strinja

    • SonnyBlack 17:41 13.julij 2020.

      sicer pa je tak...jaz moram drzavi placat vse kaj si izmisli in si izmisljuje...od raznoraznih prostojbin brezveznih do ne vem cesa,se davek na soncne dneve bi uvedli ce bi lahko...torej ta aplikacija je na zeljo ,ukaz skoraj ze,drzave...torej mi naj ...prikaži več drzava placa,ce si zeli vlozit aplikacijo v moj telefon...naj placa tudi cas ki ga za uporabo te aplikacije porabim...normalno da po moji ceni...ce se ze gremo take bedarije

    • blayo 17:51 13.julij 2020.

      Lej, saj je prostovoljna... namenjena temu da tebe informira, če si bil v stiku z okuženimi. Enako informira ostale, ki so bili v stiku s tabo, če si ti okužen in si dal dovoljenje da se tvoj test (pozitiven) "deli". ...prikaži več Veliko ljudem se zdi to OK. Plačali bomo pa toliko kot za pucanje po državni proslavi, v glavnem za slabo tretjino makete za 2. tir. Noben te pa ne more prisiliti da jo namestiš. V končni fazi lahko rečeš, da nimaš pametnega telefona.

    • SonnyBlack 18:01 13.julij 2020.

      blayo...gladko me pece kurac ce je prostovoljna al obvezna... s tem mi jemlejo samo moj cas,ki ga ne mislim zapravlat zaradi te bedarije izmisljene korone...telefon in tudi moj cas...je moja last,...in je to moje zivljenje...in noben mi ne bo dirigiral ...prikaži več kak bom kaz zivel al pa umrl se zdalec pa ne mislim s takimi forami nastopat,ces da nimam telefona..pa take fore,kaj ti te je tebi...zaradi mene si ti nalozi dve antikorona aplikaciji...jaz nebom mel tega nikakor in nikdar

    • blayo 18:09 13.julij 2020.

      To lahko rečeš samo če tvoje življenje ne vpliva na življenje nikogar drugega, če nisi del neke družbe ampak si sam na samotnem otoku. Zakaj pa potem ko maš recimo otroka (dojenčka) enostavno ne rečeš:"Ma koji kurac mi bo govoru ...prikaži več da ga morm previt, jest nimam cajta za te zajebancije, nej ga previje kdor ga hoče, jest ga ne bom!"?

    • SonnyBlack 18:21 13.julij 2020.

      blayo ne moras primerjat previjanja malih plenicarjev s temi koronskimi prijemi...kaj je s tabo ti ni dovolj jasno da so taki prijemi posegi v mojo osebno last...v moje zivljenje. ce je vse te ljudi tak strah pred tem se naj ...prikaži več oni odselijo,ne pa da nam pamet solijo kak mormo zivet zdaj po novem ker so si pac izumli korono da bi lahko take stvari poceli

    • blayo 18:33 13.julij 2020.

      Seveda lahko... družina je družbena celica. In od tu dalje... vas, mesto, občina, država, skupnost držav. Vsaka od teh celic ima svoja pravila in zakonitosti. Sicer pa v petek na kolo pa protestirat, to je tut varianta.

    • SonnyBlack 18:50 13.julij 2020.

      blayo na te petek proteste jaz ne hodim....

    • SonnyBlack 18:51 13.julij 2020.

      blayo ce bi kaj resnice blo na tej epidemiji...se to resuje drugace kot se pocne to zdaj...to je samo jebanje vseh nas

    • blayo 18:53 13.julij 2020.

      Ja saj, povej kako? Daj alternativo, ki bo sprejemljiva za večino! To sem že napisal.

    • SonnyBlack 19:03 13.julij 2020.

      blayo no...saj pa sam ves kak se to resuje...za zacetek bi mogli nemudoma vsi prebivalci drzave na test...v krajevne skupnosti...se izloci "okuzence"...pol pa se zacnejo uvajat potrebni prijemi ...itd itn...ne pa tak...ko so to naredli...pa pustima to...vseeno si legendarn...magari sma ...prikaži več kak nsj recem razlicnih pasem😆😆

  • e490e0da205d79a3481a2fbdd6cf18a53e6092f1 13:39 13.julij 2020.

    prostovoljno je zdaj, ko so vsi pritisnili na vlado prej ni bilo in z veseljem si jo bom naložil, če bo prostovoljno v vseh primerih ........kar se pa levakov tiče so pa vsi v stranki SDS mi smo pa levičarji

  • Waltter 12:46 13.julij 2020.

    Kake bedarije tipi trosijo, za 40.000 eur bodo dobili kaj? En kurac? Nemska aplikacija je vlado stala 20 mio eur. In ja deluje na GPS sledenju in naj ne zavajajo. Normalno ti aplikacija posilja par krat na dan obvestilo da ...prikaži več v obmocju tvojega gibanja recimo ni posebnosti in da tvoje podrocje nima povecanega stevila okuzb. In ne to ne gre za odprtokodni sistem kakor navajajo.

    • 893013820ee00f6d7f0f6e7ff02849229c05d5dd 13:05 13.julij 2020.

      Wmltter moj plus.

    • blayo 13:37 13.julij 2020.

      Walter, ne ni res, ne deluje na GPS sledenju. Ne zavajaj!

    • Avatar vec
      vec 14:07 13.julij 2020.

      waltter LINK za trditev da je nemce stal app 20 mio eur ALI PA ZADEVA NE PIJE VODE. Drugo aplikacija je odprtokodna in je zastonj, ne glede če so nemci porabili 2000 miljard to ne vpliva. Nas bo stala prilagoditev ...prikaži večv in verjetno še kaka malenkost, 40k eur. Se mi pa vseeno zdi 40k malo predrago za spremenit nekaj parametrov v kodi in jo prevesti.

    • 893013820ee00f6d7f0f6e7ff02849229c05d5dd 14:09 13.julij 2020.

      Cena: https://www.dw.com/en/germany-launches-best-coronavirus-tracing-app/a-53825213

    • Avatar vec
      vec 14:14 13.julij 2020.

      resnicaboli evo, ta app naj bi bil odprtokoden, torej to pomeni da je free za uporabo in prevajanje prilagajanje ipd.

    • 893013820ee00f6d7f0f6e7ff02849229c05d5dd 14:20 13.julij 2020.

      Vprašal si za link in ceno. Zakaj je nemška vlada plačala toliko, ne vem? Po zapisu linka sodeč, zadeva pije vodo.

    • blayo 15:18 13.julij 2020.

      vec, ja koda je free za uporabo, lahko jo predelaš/dopolniš. Zdaj pa najdi nekoga, ki jo bo zastonj predelal za tvoje potrebe. Dandanes bo to zelo težko. Gre za koncept kot je "free speech" in ne "free beer". Prosto ni enako zastonj.

    • Waltter 15:29 13.julij 2020.

      blayo - glede tega da ne deluje na GPS je malenkost za lase povlecena. Ob nalaganju se ti lokacija avtomatsko vklopi in se ne da izklopiti. Sicer navajajo da sama aplikacija za delovanje ne potrebuje GPS ker ima tako ali ...prikaži veči tako podatke o baznih postajah. Trenutno jih naj ne bi uporabljala v kolikor pa so zapisani so kodirani in niso v celoti dostopni.

    • blayo 15:47 13.julij 2020.

      To je res da aplikacija Na Androidu zahteva pravice za lokacijske storitve. To je predpogoj za BT signal search. Lokacijski podatki pa se ne zbirajo ali obdelujejo. Slednje lahko preveri vsak, saj je izvirna koda aplikacije prosto dostopna.

  • Kmodri 12:24 13.julij 2020.

    Prosto po Šteru, pejte v k...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.