Slovenija
48528 ogledov

Upokojencem se lahko smeji: Toliko višje pokojnine bodo prejemali

Komentarjev 43
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • blekipuhi 20:38 04.oktober 2023.

    Ko bo šla penzija gor za 8%,se bo čez dva dni vse podražilo za 18%.

    • Avatar Zoran
      StarMačk 22:35 04.oktober 2023.

      Če še nisi opazil se je to že zgodilo pred letom dni! Torej bo realna kupna moč upokojencev januarja 2024, kljub predvidenemu dvigu, še vedno vsaj za 10% zaostajala za realno kupno močjo pokojnin iz začetka l.2022. V l.2023 pa ...prikaži več realna pokojnina zaostaja 15 - 20%. Če ta Vlada ne bi zatajila letošnje izredne uskladitve bi stanje za upokojence bilo vsaj malce znosnejše! Postaja pa bolj jasno zakaj prav za prav si je Vlada ob nastopu mandata prizadevala in izpeljala umetni dvig najnižje pokojnine...

  • joze95 19:21 04.oktober 2023.

    Ubogi uredniki, do novega leta boste morali vsak dan ponavljati kako se bodo pokojnine povečale. Res pravi plačanci, kriminalci nad dušo!!!!

  • Avatar mahatma2
    mahatma2 21:07 04.oktober 2023.

    Vedno je do sedaj bilo tako , da če je šla penzija gor je šla draginja še precej bolj gor. Dokler ne bo penzionist s polno delovno dobo lahko s svojo penzijo plačal bivanje v domu za ostarele , do ...prikaži večdo takrat je ves ta dvig penzij samo pesek v oči in nič drugega.

  • Plavi-mil 18:13 04.oktober 2023.

    Idioti stari, letošnjo uskladitev si pa samo zamislite, ker jo niste dobili. v letu 2023 ste bili ogoljufani za zakonsko usklajevanje pokojnin, streznitev se.

    • Ender3 18:20 04.oktober 2023.

      Stari idioti se spominjamo kako nas je z ZUJF obdaril Janez 2012. To je bila goljufija per exellence..

  • duc1 17:51 04.oktober 2023.

    Res je,pri 500 ali600evrih penzije se ti lahko zelo smeji.Res ste novinarji idioti.

    • Avatar bobnar53
      bobnar53 18:08 04.oktober 2023.

      Take pokojnine, kot si napisal majo samo kletni pisuni na Trstenjakovi, saj razen nedokončane OŠ nimajo druge izobrazbe!

    • Ender3 18:16 04.oktober 2023.

      duc1 večjih gojenih idiotov kot, ste kletni taborniki bi težko našli.

    • rd2dmk2 21:11 04.oktober 2023.

      no ja včasih so obill upokojenci povišico za en kafe za cel mesec, januarja pa 40 eurov, kar znese kafe vsak dan za cel mesec. no ja 40 € res ni bogastvo ampak če tako vzamem čez prst, se pa ...prikaži več vseen neki prnese iz štacune za ta dnar. al pa jest živim na luni.

    • munja 23:16 04.oktober 2023.

      rd2 kaj ti ni jasno?? ko gredo pokojnine za 1 % gor, se vse podraži za 10 %. Kaj imaš potem od tega - ŠE VEČJI MINUS!!!

    • rd2dmk2 06:23 05.oktober 2023.

      munja, torej po tvoje ukinemo povišice pokojnini in ... puf. ni več inflacije !!! tukaj je nekaj ekonomistov, pa naj mi prosim razložijo ali povišica pokojnine ustvari inflacijo ali ustvari inflacijo grabežljivi podjetnik, ki dviguje cene, ker ima apetite. sicer ...prikaži več pa, jest berem v člankih na tem portalu, da se vse ceni, kdo pa vas sili da ravno zdej kupujete bitcoin, ki je izgleda edina stvar, ki se še draži.

    • munja 10:11 05.oktober 2023.

      rd2 ne se sprenevedat in ne trabunjaj v prazno.

  • lojs 17:51 04.oktober 2023.

    tako se jim smeji da se valajo po tleh, pa čeprav je mokro ... to je nepopisno veselje, kaj češ

    • Ender3 18:22 04.oktober 2023.

      lojs samo upamo lahko, da ste troli na suhem v brezdelju na Trstenjakovi..Do penzije je še daleč...

    • stinger 19:33 04.oktober 2023.

      Ender, ne moreš iz svoje kože, a ne? Plačan al slep za dejstva?

    • munja 23:20 04.oktober 2023.

      Včasih je veljal rek, da si "zabit, kot telegrafštanga v zemljo", ender je živi primer tega.

  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 17:51 04.oktober 2023.

    Luka je naredil več kot vsi "desusi" do sedaj...

    • munja 23:07 04.oktober 2023.

      Luka še ni naredil NIČ!! Do sedaj so še samo obljube.

  • Stampedo 06:32 05.oktober 2023.

    Prav nobene potrebe ni, da država doplačuje tistim "privatnikom", ki niso dovolj vplačevali v pokojninsko blagajno, da bi imeli vsaj minimalno penzijo, prav nobene potrebe ni po plačevanju izjemnih, zaslužnih penzijo ... Lepo bi bilo, da se ob teh člankih ...prikaži več navede zakaj mora država - državljani prispevati dodatno. Poslanci prav radi delijo bonbonček za bonbončkom, potem pa še dolg le veča, raste. Brez kritičnega novinarstva ne boli prav daleč ...šli.

  • jakec1575 22:18 04.oktober 2023.

    Za visino penzije si je v vecini primerov vsak sam kriv. Ne zdej kazat s prstom. Posteno poglejte v svoj kozarec 40let. Edini, ki so bili oskodovani so tisti po zujfu s kolicnikm 58. Pa tam je bila korekcija. Ce ...prikaži več se ne motim. Tudi svaba, ki je imel 4-5 cukov place dobi dobrega jurja penzije. Kdor ni placeval je gradil kapital. Prodaj pa bos mel za dom.

  • rd2dmk2 21:20 04.oktober 2023.

    kakorkol obrnete , 8 procenteov višja pokojnina pomeni da bo vsak upokojenec dobil naslednje leto še eno pokojnino več. za nepismene idiote == 8x12=96. lahko bi ne bi dali nič, ker, ker je pač kriza , ker so bile katastrofe ...prikaži veče in ker velja reklo da vzemi tistemu ki jamra in daj tistemu ki se hvali. torej če bi imel 500€ pokojnine, bi se z veselil 40€ več. vsem, ki pa se jim to zdi malo ali jim ni všeč- jutri odprem račun na paypal-u, pa -- pošljite to malenkost. lahk že mal predujma nakažete .

    • lojs 21:26 04.oktober 2023.

      jest bi tvoje prihodke zmanjšal na 300€ mesečno, potem pa živi in se znajdi, ker tebi očitno preveč ostaja

    • rd2dmk2 21:38 04.oktober 2023.

      ja lojs, ostaja mi.kaj pa zdej ? a še tebe naučim da ti bo kaj ostalo ?

    • munja 23:12 04.oktober 2023.

      d2 od obljub vlade ni imel še nihče višje pokojnine. Do januarja, niso povedali katerega, je pa zelo daleč in tistih 8 % oz. še več, bodo pojedle podražitve in boš imel še manj, kot prej.

    • rd2dmk2 06:32 05.oktober 2023.

      munja, pregovor pravi : vzemi tistemu, ki jamra, daj tistemu, ki se hvali. daj namesto da lupetaš, se poglobi v tisti pregovor in bodi optimističen. bom si sposodil en nasvet, kako izboljšat stanje. če grekaj narobe en reče "dol mi ...prikaži več visi" drugi pa "jebe se mi".. razlika.. prvemu bo življenje res naredilo da bo samo binglajal, drugi bo pa jebal ( ne najebal). upam da najdete poanto in razliko.

    • lojs 07:43 05.oktober 2023.

      jebeš pregovore, v teh časih tudi pregovori ne držijo ... jebe se teb, očitno nimaš nobenih potreb zato ti je vseeno kakšne so cene ... teh 40€ se v običajnem marketu za najnujnejše stvari zapravi z enim nakupom, da ne ...prikaži več govorimo o cenah energentov, prihaja pa zima, ko bo folk zmrzoval ... ne vem kje ti žviš, spet en marsovc

    • munja 07:51 05.oktober 2023.

      rd2, ne blebetaj nekaj v tri dni. Jaz nič ne jamram, ker sem navajen živeti skromno in si to štejem za vrlino. Preberi moj komentar še enkrat, pa ne nabijaj v prazno.

    • lojs 10:28 05.oktober 2023.

      eno je skromnost, drugo pa revščina ... res je, da se je človek marsičesa prisiljen navaditi, tudi revščine, ampak zakaj pa ... vsak naj si malo pogleda številke, koliko mi vrnemo državi preko davkov in ostalih dajatev, oni pa ne ...prikaži več vedo kako bi zapravili ... halo! a mogoče ni butasto biti skromen, ne vem

    • munja 15:26 05.oktober 2023.

      lojs, mogoče je res neumno biti skromen, ampak tako so nas učili. Glede na situacijo, kakršna je in mogoče bo še slabše, bodo pa lažje preživeli tisti, ki so navajeni skromnosti. Kar se pa tiče tega, koliko zdajemo državi, ki ...prikaži veči zapravi vse živo, je pa druga zgodba - tam pa res ni skromnosti.

    • lojs 17:48 05.oktober 2023.

      ja glej, lepo je biti skromen, ampak pod +15°C gre pa težko ... bili so skromni uni stari umetniki pesniki, ki so živeli v lj cukrarani in vsi kmalu pocrkal od jetike ... plesen je kurba, pa če si še tako skromen

  • Jernej65 18:34 04.oktober 2023.

    Glede na dvig plač v tem času, gre za lep dvig penzij. Tisti jamrači, ki se jim to zdi premalo, pa naj počakajo na Janeza, ki bo zavladal baje na Nikolovo nedeljo in jim bo penzije dvignil za 200%.

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 06:33 05.oktober 2023.

      In Bilko Debilko spet na repu komentarjev!!! Koga boš pa tokrat obtožil???

    • Jernej65 07:39 05.oktober 2023.

      Pantani2, ko sem na repu vem da sem nekaj dobrega napisal. 80% na tem forumu je že takšnih, ki so ji na vseh drugih forumih skenslali in ste se nasrali tu gor. Tudi ti boš kmalu nosil številko 3, da ...prikaži več še boš sploh lahko kaj napisal, saj te že tudi tu kenslajo zaradi tvojih nesramnosti in zmerjanja.

    • munja 09:15 05.oktober 2023.

      jernej65, če bi imel 400 eur penzije, ne bi pisal takšnih neumnosti. Si res en bebec.

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 09:51 05.oktober 2023.

      A tebi je mirodajno to,da če si na repu komentarjev,potem si najpametnejši in oh in sploh,to je recimo tako,kot, da bi bil tisti,ki je na smuku zadnji,po tvoji logiki najboljši???!!!,res si Bilko Debilko!!!

    • Jernej65 10:18 05.oktober 2023.

      munja, kdor ima 400 evrov penzije, je bolj malo delal. Ne piši bedarij.

    • Jernej65 10:20 05.oktober 2023.

      Pantani2, če sem med rusofil, covid bedaki... na repu pri komentarjih, pomeni da sem normalen. Tvoje profile brišejo, mojega še niso nikoli.

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 10:53 05.oktober 2023.

      Mojega so zbrisali zato,ker sem povedal resnico,tvojega pač ne,ker lajaš tako,kot njim odgovarja,Bilko Debilko!!!

    • Jernej65 11:09 05.oktober 2023.

      Pantani2, si kup nesreče, ki se sam sebi smili, to si že neštetokrat dokazal. Izgubljen, nobeden te ne jebe pet posto, življenje gre mimo tebe, ti pa nekje na samem iščeš uteho s somišljeniki na tem forumu. Tvojo resnico upošteva ...prikaži več samo ducat tvojih sorodnih duš na tem forumu. Že zdavnaj te je čas povozil.

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 11:38 05.oktober 2023.

      Lepo si se opisal!!!

    • munja 15:30 05.oktober 2023.

      Jernej65, sploh ne veš, kaj pišeš. V sorodstvu imam osebo, ki je delala 35 let - garala- to je bila takrat polna delovna doba- pa ima penzije 426 eur.

    • Jernej65 18:47 05.oktober 2023.

      munja, najnižja, zagotovljena penzija za polno delovno dobo je trenutno 687,75 evra in ne piši bedarij.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.