Slovenija
74130 ogledov

V eni od regij bi morali šole zapreti, še preden so jih odprli

Komentarjev 87
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Decko 09:07 23.januar 2021.

    Ko bojo testirali 14000 šolniko, z hitrimi testi, ki za vsak d..k pokaže pozitivno , bo vse krvavo rdeče

    • blayo 13:26 23.januar 2021.

      Bolje da negativnemu pokaže pozitivno, kot pa da pozitivnemu pokaže negativno. Toliko o tvojem dreku.

    • Decko 13:31 23.januar 2021.

      To lahk sam teb

    • blayo 13:44 23.januar 2021.

      Od kod ti informacija, da za vsak drek pokažejo pozitivno? Kaj je tvoj vir (dez)informacij. Prosim navedi vire.

    • Decko 13:45 23.januar 2021.

      Map oci odpri pa okol poglej kaj dogaja ne sam Jansa tv gledat

    • blayo 14:11 23.januar 2021.

      Odogovorita najprej vidva meni, potem bom pa jaz vama. Ne pa prbijat neumnosti, ki so zrasle na vajinem zelniku. Decko, ja, ti imaš oči odprte in luna te nosi...

    • blayo 14:15 23.januar 2021.

      Samo za info glede tvojih laži in neumnosi, ki jih zapišeš... včeraj je bilo na HAT pozitivnih 4,5% testiranih. Zdaj ne vem, če je to zate "vsak drek", potem imaš pač napačno predstavo o tem kaj je drek.

    • radsemastimzmesom 15:13 23.januar 2021.

      Za blayo: https://www.24ur.com/novice/dejstva/tomiceva-drzi-drzavni-hitri-testi-ne-dosegajo-strokovnega-kriterija-90-odstotne-obcutljivosti.html

    • radsemastimzmesom 15:18 23.januar 2021.

      https://www.24ur.com/novice/korona/hitri-testi_3.html - blayo, pri asimptomatskih pa je obcutljivost sele 44%

    • blayo 17:36 23.januar 2021.

      Zakaj za blayora? Misliš za Deckota! Ker NI občutljiv torej NE pokaže pozitivnega rezultata za vsak drek! Z drugimi besedami pokaže premalo pozitivnih rezultatov. Decko trdi ravno nasprotno.

    • Decko 18:51 23.januar 2021.

      Kaj ti ni jasno? Manipulirajo nas z lažnimi informacijami in vse kar piše v medijih je en sam nateg.

    • blayo 21:40 23.januar 2021.

      Mene nič ne manipulirajo. Nepismeni in funkcionalno nepismei pa non-stop nabijajo, kako jih vedno nekdo nateguje, to imaš pa prav ja.

    • radsemastimzmesom 21:47 23.januar 2021.

      Blayo, na Vrhniki so nekaj tednov nazaj zaprli celo lekarno, ker so hitri testi vsem pokazali pozitiven rezultat. Nato so se vsi "pozitivni" testirali se s PCR testi in so prav vsi dobili negativen rezultat. Lekarna je ostala zaprta... Znanko ...prikaži več so cel teden maltretirali zaradi laznega pozitivnega PCR testa, ki se je na koncu izkazal za lazno pozitivnega. TESTI SO ZA EN DREK. Nasi vodilni pa nimajo dovolj mozganskih kapacitet, da bi jih vklopli in se drzijo rezultatov kot pijanc plota...

    • blayo 22:17 23.januar 2021.

      Navedel si eno lekarno in eno svojo znanko (nisi navedel šole v MS) in na podlagi tega zaključil, da so testi zaen drek, med tem ko se dnevno izvede med 5 in 10 tisoč testiranj. Moji znanki je zadnič padel ...prikaži več iPhone na tla in crknil. Zaključek je torej da iPhone za en drek telefon.

    • radsemastimzmesom 02:38 24.januar 2021.

      Moja znanka = druzinska prijateljica, v vednost. Hitri testi so uradno okoli 80% zanesljivi (razpis je zahteval90%+), pri asimptomatikih so uradno zanesljivi le 44%... Kaj bi ti se rad drugega? Sam si pisal, dajte mi primere. To so realni primeri. ...prikaži več Vladajoca klika nam na podlagi teh nezanes. vsakodnevnih testov v DSO in bolnicah kroji zivljenje. Ostale dni, ko so zdr. delavci doma, je testov obcuuutno manj.

    • radsemastimzmesom 02:38 24.januar 2021.

      ...Hrvati delajo le po 4000-5000 testov in imajo odprto drzavo. Bosanci in Srbi enako, mi se pa zgledujemo po enih Avstrijcih, ki imajo iste butle na vladi, kot mi. BTW Ce je tvoji storasti znanki telefon padel na tla, to ...prikaži več name nima vpliva in me ne zanima

    • radsemastimzmesom 02:46 24.januar 2021.

      Vsak, ki je pozitiven na hitrem testu ima moznost se PCR testa. Vecini se s tem ne da ukvarjat, tako da pri vseh ostaja moznost, da so dejansko negativni l, ker je test pokazal obcutljivost na neko drugo prehladno obolenje.

    • radsemastimzmesom 02:46 24.januar 2021.

      Vsi ti lazni testi gredo nato v skupno dnevno statistiko in so osnova, da vlada vzdrzuje represivne ukrepe, unicuje ze drugo generacijo slovenskih otrok, pusca cerkve odprte, da starostniki in duhovniki lahko goljufajo s stevilom ljudi v cerkvah, kaznuje obcane, ...prikaži več ker zelijo na sankanje v naravo in drugo regijo. Meni osebno je taksno razmisljanje bolano.

    • Decko 13:58 24.januar 2021.

      Blayo teb ne bo nikol jasno , da to kar drugim očitaš sam delaš

    • blayo 19:35 24.januar 2021.

      radsemastim, zdej si se mal zaplezal. Decko je napisal da za vsak drek pokaže pozitivno. Nakar si še sam to potrdil, v isti sapi pa pišeš kako je občutljivost prenizka. Kaj tore želiš? Občutek imam, da bi ti rad tak ...prikaži več test, ki bi pokazal ravno obratno kot pokaže ta. Kaj zdaj Hrvate v to vlačiš? Par mesecev nazaj ste pa jokali zakaj puščamo odprto mejo s Hrvaško namesto da bi se zgledovali po Avstrijcih.

    • blayo 19:46 24.januar 2021.

      Edina težava ki jo sam vidim je, da se ne sledi stikom pri pozitivno trstiranih, zato samo testiranje le polovično (ali pa še manj) pripomore pri preprečevanju nadaljnjih okužb. In ne, vladajoča klika nič ne kroji, to je tvoja zmota ...prikaži več in zabloda, preprosto vzdržujejo zdravstveni sistem, da ne gre čez limit.

    • radsemastimzmesom 19:52 24.januar 2021.

      Blayo, jaz pisem o temu, da so hitri testi, generalno gledano, prevec nezanesljivi. Na linku, ki sem ga nalepil lepo pise: "Težav ne predstavljajo le lažno pozitivni, temveč predvsem lažno negativni testi." To zame ni resno, no

    • radsemastimzmesom 19:54 24.januar 2021.

      Hrvate sem vkljucil zaradi tega, ker na drugacen nacin testirajo populacijo, opravijo bistveno manj testov in drzava funkcionira veliko bolj normalno kot pri nas, ko testiramo po 12.000 folka.

    • blayo 19:56 24.januar 2021.

      Trenutno se virus še vedno prehitro širi, da bi naš zdravstveni sistem to lahko pokrival brez ukrepov, ki gredo tebi v nos. Hitri testi so poceni rešitev za osnovno diagnozo in to je bistvo, ne vem kaj si ti pričakoval? ...prikaži več Da nas bodo ti testi obvarovali pred okužbami? Morda pozdravili al kaj?

    • blayo 19:59 24.januar 2021.

      Vsaka država dela nekaj po svoje in za enkrat ni univerzalnega recepta kako postopati in ga tudi ne bo. Poleg tega se Hrvati precej drugače premikajo po državi kot pa mi.

    • blayo 20:05 24.januar 2021.

      Res je, večji problem so false negative testi, pa zato s hitrimi testi vsaj malenkost pokrivamo nesledenje. Zaradi hitrih testov se ne izvaja nič manj PCR testiranj. Hitri testi so "on top".

    • radsemastimzmesom 20:08 24.januar 2021.

      Kolega, v ljubljanskih vrtcih je v januarju 2021 redno vkljucenih ze 40% otrok, ker se je MOL odlocil, da jih starsi lahko pripeljemo, tudi ce nimamo potrdila delodajalca. Odstotek vkljucenosti otrok je bistveno visji, ko drugje po SLO. In kaj ...prikaži večj to pomeni za epidemiolosko sliko Osrednjeslovenske regije? Da ima trenutno 2. najboljsi rezultat okuzb, za Korosko. Vlada in strokovnjaki pa nabijajo, kako so otroci groznja ljudstvu, ker so tihi prenasalci virusa.

    • radsemastimzmesom 20:12 24.januar 2021.

      Kar se tice sledenja/nesledenja. S kolegi, ki so bili v tem tednu pozitivni, so mi potrdili, da epidemiologi klicejo naokoli in zelijo podatke od vseh stikov, tako da so zaceli s tem sledenjem, ocitno pred kratkim. Ne vem, jaz sem ...prikaži več prebolel novembra in upam, da imam za nekaj casa mir...

    • blayo 12:37 25.januar 2021.

      Kar se tiče otrok v vrtcih/šolah... kaj to pomeni za epidemiološko sliko? Skoraj nič. Zato pa je treba testirat le zaposlene v vrtcih/šolah, ker so predvsem oni rizični z vidika prenosov. Ampak zdaj je zgleda problem že to. Najprej so ...prikaži več tulili zakaj se jih ne testira, zdaj ko jih želijo testirati so pa kar naenkrat proti. Samo da se nekaj dogaja...

    • radsemastimzmesom 12:46 25.januar 2021.

      Me veseli, da si razmisljas v smeri, da otroci v vrtcih niso problem. Potem ni razloga, da so otroci bili v letu 2020 vec kot 5 mesecev doma... Sicer pa ni povsod tako, nase vzgojiteljice nas pozivajo, da naj otroke ...prikaži več pripeljemo v vrtec. Nasa dva sta od 4.1. ze oba nazaj, prej smo pa 5 mesecev delali solidarno v skladu z odlocitvami vlade...

    • blayo 12:49 25.januar 2021.

      Ne vem točno kje si ti pobral to o otrocih, tihih prenašalcih? Me lahko usmeriš na kakšen vir?

    • blayo 12:54 25.januar 2021.

      Da, glede na vsa dognanja v zadnjem letu se meni zdi smiselno, da bi se šole odprle, samo bi moral ves folk malo bolj odgovorno pristopit k vsej stvari. Če te odgovornosti ni, potem odprtje nečesa terja zaprtje nečesa drugega, ...prikaži več če ne trend okužbe ne samo da ne bo šel dol ampak ga niti vzdrževati ne bomo mogli več.

    • radsemastimzmesom 12:57 25.januar 2021.

      Neposreden vir je vlada in njen odlok o zaprtju vrtcev in sol. Sicer pa viri: https://www.domovina.je/otroci-in-koronavirus-z-njim-se-okuzijo-in-ga-prenasajo-a-redko-zbolijo/

    • blayo 12:57 25.januar 2021.

      Težko je biti pameten in zaključiti kaj bi se zgodilo, če bi upoštevali le merila epidemiološke stroke. Lahko bi se recimo zgodil družbeni kolaps, lahko pa bi bilo tudi prej vsega konec...

    • radsemastimzmesom 12:57 25.januar 2021.

      Infektologinja Mateja Logar je popravila pomladansko napoved, da otroci niso predstavljali tveganja za širjenje okužb. Šole so hitro zaprli tudi v drugih državah, zdaj pa raziskave kažejo, da tudi otroci zbolijo, le z drugačno klinično sliko, zlasti z glavoboli in ...prikaži več driskami, v blagi obliki. Mogoče je, da otroci zdaj postanejo vir okužbe v družini. »Skupnost je pomembna, če je skupnost zdrava, bodo šole lahko ostale odprte,« pravi Logarjeva.

    • radsemastimzmesom 13:00 25.januar 2021.

      Skoraj preprican sem, da se zdravstveni kolaps ziher ne bi zgodil, ce bi se ljudje drzali minimalnih standardov in bi bili sprejeti smiselni ukrepi. Tako pa imamo zaprte sole, vrtce in med vikendom odprte cerkve (pa nimam nic proti veri, ...prikaži več ampak dovoliti najbolj ogrozenim prebivalcem, da hodijo v cerkev in se tam druzijo s 30+ ljudmi, je ZELO neodgovorno s strani vlade in stroke).

    • blayo 13:06 25.januar 2021.

      Odlok ne govori o tem zakaj konkretno so zaprte šole. Vir ki si ga podal je star. Vmes so ugotovili, da otroci tudi prenašajo precej manj kot odrasli. Otroci v šolah bi pomenili predvsem razbremenitev staršev in družbe nasploh, obstaja ...prikaži več pa bojazen, da bi folk to tretiral kot konec nevarnosti in bi se začel obnašati neodgovorno, kar bi spet privedlo do neželenih stranskih učinkov.

    • blayo 13:11 25.januar 2021.

      Ampak glej, saj ravno v tem je problem... ko nekaj odprejo folk navali kot svinje na koruzo. Kot da nevarnost ne obstaja več. Preveč folka se ne drži niti minimalnih standardov dočim nekateri bi pa kar v skafandrih okoli hodili. ...prikaži več Zdi se mi da smo kot vrsta evolucijsko na kognitivni ravni premalo napredovali, da bi to doumeli. Večina se še vedno obnasa kot 100 let nazaj ob izbruhu španske gripe...

    • radsemastimzmesom 13:14 25.januar 2021.

      Povsod na Balkanu lahko recemo, da se bolj neodgovorno obnasajo od nas, imeli so cel mesec praznike, gostije, pecenja, diaspora se je masovno vrnila, gostilne, bari, diskoteke laufajo, vrtci sole so odprti, maske so samo na bankah in postah, v ...prikaži več trgovinah maske nosi le med 10-20% ljudi. Njihova slika je pa kokrde veliko boljsa. Kje je tu logika kolega??? Zanalasc pisem o Balkanu, da niso vedno Svedi tisti primer...

    • blayo 13:16 25.januar 2021.

      Najbolj smiseln ukrep v danih okoliščinah bi bil tak, ki nima nobene izjeme, ker ga je v nasprotnem primeru zelo težko izvajati. Če je ukrep napisan na treh straneh in ima 20 izjem, ga večina niti razumela ne bo.

    • blayo 13:19 25.januar 2021.

      Glede Balkana...ja, ampak to je trenutno. Pozabil si da je imela Srbija pa tudi Bosna veliko večji problem takrat, ko ga pri nas še ni bilo. Valovi niso usklajeni.

    • radsemastimzmesom 15:57 25.januar 2021.

      Na Balkanu (Hrvaška, Srbija, BIH, ...) ne bodo več zapirali javnega življenja. Zapomni si to. V drugem valu, ki je tudi pri njih bil v začetku močan, niso nikoli sploh zapirali šol in vrtcev, trgovin, pa četudi so v decembru ...prikaži več imeli ogromno ljudi, ki so prišli iz tujine nazaj v BIH in so se veselo družili. Se pa strinjam. da je v npr. Srbiji bil 1. val močnejši in so sprejeli podoben lockdown, kot ga imamo sedaj mi. S to razliko, da pri njih ni trajal tako dolgo časa. Naši "veljaki" se očitno ...

    • radsemastimzmesom 16:01 25.januar 2021.

      znajo ozreti le tja,kamor njim paše (Avstrija, Italija, Francija). In vse zgleda, da tudi jutri ne bodo odprli šol ter vrtcev, pa čeprav: so včeraj naredili več kot 1.000 testov več testov kot prejšnjo nedeljo, število vseh pozitivnih je bilo ...prikaži več malenkost nižje kot prejšnjo nedeljo, procent VSEH pozitivnih pa je bil v rangu okoli 10%. Po njihovo se, glede na te podatke, epid. razmere slabšajo, virus pa naj bi bil pri nas že nekaj časa prisoteh (PV RSLO). Nimam drugega za rečt, kot da so nori.

    • blayo 21:52 25.januar 2021.

      Vprašanje je angleški sev, zaradi tega zdaj cincajo. Če se zadeva zares 40% hitreje prenaša, to ravno ni dober obet in ne ravno razlog za veselje, še posebej ker smo ravno v prvi fazi cepljenja.

    • radsemastimzmesom 09:11 26.januar 2021.

      Angleški sev je bil (potrjeno) v Sloveniji že več kot 2 tedna nazaj. Sedaj bi se to že poznalo na rezultatih, če bi bilo kaj na temu. Sicer pa so vsi starostniki, ki še niso preboleli COVID-19, bili cepljeni (z ...prikaži več eno dozo), prav tako veliko kritične infrastrukture. Vsi ostali pa se ne bi smeli bati... V moji okolici (družina, prijatelji, znanci) nas je preko 50 oseb prebolelo virus in je bila samo od kolega mama hospitalizirana, vsi ostali brez problemov. Jaz se virusa ne bojim.

    • blayo 00:12 28.januar 2021.

      To da se ga ti ne bojiš ne pomeni, da ni nevaren. 1200 hospitaliziranih ljudi na dan kljub vsem tem ukrepom to potrjuje...

    • Decko 10:43 28.januar 2021.

      In ti res verjameš , da mediji pisejo resnico?

    • blayo 23:04 01.februar 2021.

      Za prešteti hospitalizirane ne rabiš medijev...

    • radsemastimzmesom 07:21 02.februar 2021.

      Kolega, hospitalizirani so bili tudi v preteklih letih, predvsem v zimskem casu in v casu sezonske gripe. Letos jih je nekaj vec zaradi COVID-19, pa tudi ker so cerkve odprte in se tako virus siri med najbolj ogrozenimi, ki morajo ...prikaži več nato v hospitalizacijo. Izjave nastopajocih pred TV pa kazejo na vec kot ocitno manipuliranje z javnostjo (eden pravi tako, drugi drugace)

    • radsemastimzmesom 19:36 02.februar 2021.

      Evo blayo, se je izkazalo, da so hitri testi laznjivi. Na OS Kranj so vceraj pokazali 22 pozitivnih, od teh le 2 potrjena s PCR, ostali solniki gredo normalno v solo. Preberi si se enkrat nase komentarje pod to temo ...prikaži več z zavedanjem, da gredo vsi lazni pozitivni v dnevno statistiko: https://www.zurnal24.si/forum/thread/pojasnilo-nijz-ja-glede-kaosa-s-testi-336723

    • blayo 23:21 03.februar 2021.

      Ne, ni jih nekaj vec, ampak jih je povprecno 1000 vec na dan in to v obdobju zadnjih 4ih mesecev! Sezonska gripa je dve leti nazaj prišla do max 800 postelj, pa se to v razponu samo enega meseca.

    • radsemastimzmesom 23:26 03.februar 2021.

      Res imamo nacionalni oz drzavni problem z nesposobno politiko ter ministrstvom za zdravje, da je 20%-30% vec bolnikov taksen problem za celo drzavo. Navkljub temu, da se opravlja bistveno manj dejavnosti na drugih podrocjih. Npr. v Rusiji imajo v bolnicah ...prikaži več preko 230.000 hospitaliziranih in se vec kot 30% prostora.

    • radsemastimzmesom 23:28 03.februar 2021.

      Blayo, kako pa komentirate hitre HAT teste? So super ane? Ze nekaj casa nazaj sem ti pojasnjeval njihovo problematiko, ko pokazejo bistveno vec lazbo pozitivnih in verjetno bistveno premalo dejansko pozitivnih. "Cestitke" vladi za tako dobro izbiro. Ti pa vem, da nima

    • blayo 23:31 03.februar 2021.

      Nič niso lažnjivi testi ampak so hitri testi za 3 EUR katerih namen je ravno to, da na hitro dobimo diagnozo in se na podlagi le te potem odločimo za dodaten PCR. Ne vem kaj bi ti pravzaprav rad dosegel? ...prikaži več Ti bi rad zgleda teste, ki ti 100% pravilno pokažejo za vsakega vse? Ampak potem ti testi ne bodo več hitri niti ne bodo po 3 EUR. Ne vem od kod tebi ideja, da se ukrepi določajo na podlagi izvedenih testov?

    • radsemastimzmesom 23:35 03.februar 2021.

      Kaj bi rad dosegel? Da se jih ne enaci s PCR testi, da se jih ne vodi v dnevni statistiki, ampak izkljucno le rezultate PCR testov. Pravis, da je namen hitro dobiti diagnozo, kar v vecini primerov, ko pokaze lazen ...prikaži več rezultat, pomeni napacno diagnozo, ki sprozi verizno reakcijo in posledicno nastrada ogromno ljudi. Taksne blesarije lahko delajo samo teoretiki in ljudje, ki niso nikoli nic pametnega in odgovornega poceli.

    • blayo 23:38 03.februar 2021.

      Teste ni izbrala vlada? Od kod te laži pobiraš? HAT testi delajo točno to kar morajo. Jaz ne vidim problema, da je 0,05% na dan false pozitivnih. Vsi kio na HAT pozitivni gredo lahko potem še na PCR, bistvo pa ...prikaži več je, da tistim, ki so negativni, ni treba.

    • blayo 23:42 03.februar 2021.

      Diagnoza na HAT ni dokončna ampak preliminarna in nobene verižne reakcije ne sproži, razen v tvoji glavi. Kako ljudje nastradajo zaradi HAT testov mi prosim razloži, to bi res rad slišal.

    • radsemastimzmesom 23:44 03.februar 2021.

      Od 22 ljudi v OS Kranj sta bili 2 osebi pozitivnai, potrjeni s PCR, ostalih 20 pa je bilo PCR negativnih, ki jih na koncu niso upostevali oz. popravili v uradni statistiki. In to je zate 0,05%? A sploh ves ...prikaži več kolk je 0,05%? Na 10000 testov, je to 5 testov false(=laznih). Vsi vemo, da te stevilke ne drzijo in da so % false+ bistveno visji (zgornji primer kaze bolj na 90%). Ja kdo je pa izbral in kupil teste, moja mami?

    • radsemastimzmesom 23:48 03.februar 2021.

      HAT diag. ni dokoncna? A preberes ti kaksno novico sploh? Rezultati HAT testov sk izenaceni s PCR in se jih vodi v skupni statistiki. Ce si s hitrim testom +, moras do osebnega zdravnika, da te poslje na PCR test, ...prikaži več kar pa se ne dogaja tako pogosto, prav tako pa epid. ne popravljajo statistik za nazaj in tako napihujejo lazni balon in grozijo s slabsanjem epid. situacije.

    • radsemastimzmesom 23:51 03.februar 2021.

      Kako nastradajo? Samo en primer izmed mnogih: 20 uciteljev na neki OS je lazno pozitivnih s HAT testom, za njih in njihove otroke uvedejo karanteno, kar pomeni da se mora 400 starsev reorganizirati iz danes na jutri, organizirati varstvo, se ...prikaži več dogovoriti s sodelavci za zamenjavo, dogovoriti z delodajalcem za bolnisko, ceprav so se ravno vrnili... poglej prosim malo sirse no, vefjamem, da nimas otrok in ne vidis situacije realno

    • blayo 00:01 04.februar 2021.

      Tvoj problem je da beres novice, predvsem lažne, v tem si dober. HAT test je samo hitra laboratorijska preiskava, nič drugega. Pozitivnih na HAT je dnevno par % od tega je lažno pozitivnih spet par % in kot sem ti ...prikaži več že napisal, je to skupaj 0,05% false pozitivnih. Torej moje vprašanje tebi je, kam v statistiko ti stlačiš teh 0,05% da se potem to negativno odraža v čemerkoli? Po tvoje zgleda da ta razlika hudo na nekaj vpliva? Na kaj točno?

    • blayo 00:06 04.februar 2021.

      Slab primer si dal. Torej po tvoje je bolje da ne gredo na HAT testiranje in smo še naprej zaradi tega VSI doma? Jaz pravim da je bolje, da jih gre 95% v šolo, ti se pa kar koncentriraj na ...prikaži več tistih preostalih 5.

    • radsemastimzmesom 00:07 04.februar 2021.

      Solarji oz. otroci niso prenasalci, kot si sam rekel. Zakaj potem ne gredo vsi v sole???

    • radsemastimzmesom 00:12 04.februar 2021.

      Kolega, ce bi upostevali samo PCR teste bi imeli trenutno 865 pozitivnih v 7-dnevnem povprecju in bi se z naslednjim tednom zacela drzava bolj odpirati. Tak se pa stevilkr umetno napihujejo in bo vse slo veliko bolj pocasi... torej ja, ...prikaži več moja zelja je, da se to cimprej neha in dobimo nazaj vsak svoje zivljenje. Kdor se pa boji, pa naj ostaja doma.

    • blayo 01:22 04.februar 2021.

      Dam ti prav v delu da je test "crap"... se strinjam, v odnosu do PCR je zadeva res "crap". False pozitivnih dejansko ne bi smelo biti. Bilo je govora, češ da to lahko pahne regijo v "črno". Sem šel preverit... ...prikaži več če bi merili dnevno povprečje, bi padli v "črno", tako pa merimo 7-dnevno in zaradi tega ni nobene bojazni. Poleg tega zadeva ni ravno 100% crap, saj so po ponovljen HAT testi pri istih ljudeh pokazali negativno, če bi bili zares crap, bi verjetno spet pokazali pozitivno.

    • blayo 01:22 04.februar 2021.

      Vse to kaže na neke vrste random "crappiness" ki se v končni fazi lepo porazdeli po celi Sloveniji in ne predstavlja neke resne grožnje, da bi lahko bistveno vplivala na statistiko. Če pogledaš krivulje incidence, se je samo Gorenjska v ...prikaži več zadnjih dveh dnevih obrnila navzgor. Torej samo Gorenjska oziroma Kranj dobiva "crap" teste, ker gre praktično pri vseh incidenca navzdol razen pri njih?

    • blayo 01:40 04.februar 2021.

      Šolarji ne morjo bit sami v šoli človek! Že ene 3x sem ti napisal, da je bistvo v tem kako hitro se učitelji okužujejo. No, sem šel pogledat koliko je tale Kranjski "crap" vplival na regijsko statistiko... namesto 4% pozitivnih ...prikaži več jih je bilo 5%. Skratka nič, kar bi lahko vplivalo na 7-dnevno povprečje. In praktično nič v primerjavi z okoli 20% pozitivnimi na PCR.

    • blayo 02:04 04.februar 2021.

      Par postov nazaj je lapsus... napisal sem 0,05%. Mišljeno je bilo seveda 0,5%. Zdaj sem pa še preračunal za 2.2. za koliko bi bil procent vseh pozitivnih nižji, če bi odšteli recimo 50 (domnevnih) false pozitivnih HAT testov (to je ...prikaži več 14% od vseh pozitivnih HAT testov) na dan in pride malo več kot 0,3%. Skratka popolnoma zanematljivo kar se tiče možnosti vpliva na zategovanje/rahljanje ukrepov.

    • radsemastimzmesom 09:09 09.februar 2021.

      Blayo, spet: "Na dopoldansko testiranje je prišlo 526 ljudi, poleg 420 šolnikom so brise s hitrimi testi odvzeli tudi nekaterim zaposlenim v gospodarstvu in trgovini. Skupno je bilo pozitivnih 21, zato je epidemiologinja na testiranje s PCR-testi popoldan poslala 20 ...prikaži več oseb, 12 od teh je bilo učiteljev iz Osnovne šole Dobravlje. Rezultati PCR-testov so pokazali, da so bili hitri testi lažno pozitivni, vsi odvzeti vzorci so bili namreč negativni."

    • blayo 15:32 13.februar 2021.

      Še enkrat, kako je teh 0,3% vplivalo na statistiko? Kje se to pozna? Na gorenjskem primeru sem ti pokazal in dokazal, da ni vplivalo na nič, ker se vedno računa 7 dnevno povprečje. HAT testi so učinkoviti, saj vse kar ...prikaži več je treba to, da se pošlje pozitivne na dodaten PCR, ki je čisto mimogrede 35x dražji in 100x bolj zamuden! Hiter test, ki bi bil 100% učinkovit NI, zato se mu reče hitri test! Zdaj pa nehaj že težit, ker nima nobenega smisla.

    • radsemastimzmesom 00:28 14.februar 2021.

      Kje je fora? Naslednji teden gremo zaradi teh "par" lazno negativnih HAT testov po vladnem semaforju nazaj v rdeco fazo in ponovno zapiranje in omejevanje. Eto, to je celi point 'mojega tezenja'. Ce bi se steli samo PCR testi, bi ...prikaži več bila slika bistveno drugacna, kot je trenutno. Hitri testi bi morali laufati v ozadju za odkrivanje asimptomatikov, ne bi pa smeli steti v statistiki za priziganje luci v vladnem semaforju, ki se ga drzijo kot pijanec plota, brez uporabe ZKP.

    • radsemastimzmesom 10:35 14.februar 2021.

      In eto, danes so koncno le spregledali in ne stejejo vec vseh laznih pozitivnih hitrih ant. testov v skupno statistiko. Bravo, bravo, to jaz tupim ze vsaj 1 mesec, vendar imate ovcke (blayo in drugi), ki ne znajo pomisliti s ...prikaži več svojo glavo in vneto zagovarjajo vse vladne odlocitve, ne glede na bedarije ki se jih tam spomnejo. Sedaj naj zaradi mene nardijo 500.000 HAT testov na dan.

    • blayo 17:33 15.februar 2021.

      Ne laži, pozitivni HAT niso nikoli bistveno vplivali na statistiko, saj je bilo vseh HAT skupaj bistveno, bistveno več kot PCR, pozitivnih HAT pa bistveno, bistveno manj od pozitivnih PCR. Kvečjemu obratno je bilo in sicer zaradi štetja HAT je ...prikaži več bil procent pozitivnih nižji. Ne vem od kod ti podatke pobiraš?

    • radsemastimzmesom 20:27 15.februar 2021.

      Majstr, kako da niso vplivali na statistiki. Pozitivnih HAT je bilo med 20% in 30% vseh pozitivnih. In to je ta stevilka, ki nas lahko pahne nazaj v rdeco fazo in posledicno zapiranje drzave. Naj bodo PCR relevantni, pozitivne HAT ...prikaži več pa naj dodatno potrjujejo kot so se odlocili sedaj. Nekaj tednov smo bili fenomen na svetu.

  • rd2dmk2 09:44 23.januar 2021.

    treba je služit dokler se da. če bolnice kasirajo, pa bodo zdej še ekipe z vseh vetrov nabrane za hitro testiranje. pa ne mi rečt da je to testiranje neka znanost. pred desetletjem je eno podjetje razvilo hitre teste za ...prikaži več vse živo in jih ponudilo eni firmi, ki je prodajalo od vrat do vrat, da bij prodajali. torej že 10 let nazaj se je to lahko delalo kar doma, nekako tako kot se meri temperatura. sicer pa na netu se lahko kupijo kompleti za hitre teste, pa lahko se vsak doma sam testira.

    • blayo 13:25 23.januar 2021.

      Bolnice predvsem porabljajo denar, ne pa da ga kasirajo. Tudi danes se test lahko dela doma... kupiš teste v prosti prodaji in se testiraš, samo ti to kaj dosti ne pomaga. Tudi avto se lahko naučiš vozit sam, se sam ...prikaži več testiraš v poznavanju pravil v cestnem prometu, in si sam izdaš vozniško dovoljenje. Problem pa je, da le to velja samo na tvojem vrtu.

    • rd2dmk2 22:17 23.januar 2021.

      bolnica ni nič drugač kot pekarija al pa še lepše avtoservisna delavnica. spoštovani kolega Blayo, prekinite obvezno in dodatno zdravstveno zavarovanje, pa se potem poslužite storitev v bolnici. in povejte kaj boste dobili ob odhodu. mogoče šopek rož ?

  • kontrahan 10:42 23.januar 2021.

    Lani tak čas so bile šole vse odprte v razredih pa dva ali trije učenci, drugo vse bolano, pa ni iz NIJZ neobeden delal panike, bohnedaj kaj testiral. Danes pa vse zaprto, aja lani ni bil covid, danes pa je. ...prikaži več Pa kdo je tu nor, Dokler bodo bolnice, pa dohtarji za covid dobivali evrčke, za gripo pa nič,, toliko časa bo zaprto in norija bo šla naprej.

    • Eddie 12:36 23.januar 2021.

      Nori smo mi, ker jim pustimo to, namesto da bi jih neslil ven iz parlamenta.

    • blayo 13:28 23.januar 2021.

      In se sami naselili v njem al kaj?

    • blayo 13:31 23.januar 2021.

      kontra, a ne ga srat? Lahko napišeš tudi da smo se z avtomobili vozili po cestah. Drži. Zmotno pa misliš, da so šole zaprte zato, da otroci ne bi zboleli. Od kod ti ta vir zablod?

    • blayo 14:08 23.januar 2021.

      A samo še 7 vas je? Vsak dan manj...

    • kontrahan 10:55 25.januar 2021.

      eh Blayo, dokler bo zate mislil PV boš ti tako lajal. To počnete že ves čas.

    • blayo 12:24 25.januar 2021.

      Ja pa kaj še. Skriti podpornik PV si ravno ti in tebi podobni, ker mu non-stop mečete kosti, katerim se ne more upreti.

  • porko2 13:21 23.januar 2021.

    Edino, kar treba v tej državi zapreti je JJ. Potem bo SLO svobodna država.

  • tadejca1 15:00 23.januar 2021.

    Bomo obdržali še zaprte šole? A kako dolgo?

  • joze127 08:05 23.januar 2021.

    Kriteriji so izdelani, VSI STE BILI TIHO. Sedaj pa ja na državljanih ali se šlatajo ali se držijo reda. Res pa je da, nekaterim bolj pomeni 50 letnica praznovanja v kleti (SEVNICA in Bebavost!!!) sedaj pa naj si zamisli g. ...prikaži več Han in njegova druščina. ON JE KRIV DA SE BODO ZAPRLE šole v njegovi regiji. LEVIČARJI kolesarite pred njegovo hišo, opa vse učitelje na kup!!!! Ali ima sklepanje napako???? Žal NE!!!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.