Slovenija
1026 ogledov

Veterani kot gobe po dežju

Komentarjev 13
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Ronald Reagan 07:12 03.oktober 2013.

    Če se še borci NOB zdaj rojevajo zakaj se ne bi še ti, ki vsaj klali lastnega naroda niso. So se borili proti resničnemu okupatorju, srbski ciganski bandi

  • Vasja-Vasko Drzak 07:37 03.oktober 2013.

    sem prepričan da ni nobenega dvoma gdo se je boril proti okupatorju med 2.sv,vojno kdo je bil okupator in kateri so bili njihovi kolaboranti,tako da...........

  • Ronald Reagan 08:06 03.oktober 2013.

    duša srbska ciganska, ti boš govoril "gdo" se je za kaj boril...

  • KOJAK 08:13 03.oktober 2013.

    V Polju so uradne ure vsak dan od 6 - 14, lahko pa tudi prej pokličeš, znajo svetovat tudi po telefonu.

  • dragec 09:36 03.oktober 2013.

    ja, kolege komentatorje, mi v SLO imamo še takoimenovane prvoborce - manerviste, ki so delovali v "ilegali" in niso zaupali nam pripadnikom TO. Oni so mbili višja kasta, že takrat so nas razdelili in povojni si pridobili koristi (prodaja orožja, ...prikaži več izobraževanje na račun davkoplačevalcev, delovna mesta........za velike zasluge???)

  • Žurnalček 18:39 03.oktober 2013.

    Vsem ,ki so sodelovali v medsebojni izmenjavi ognja medaljo za udeležbo v boju , ostali pa marš , jaz sem bil v rezervi več časa, kot se oni hvalijo z vojno. Kako si pa špijoni lahko uredijo status?

  • Trovlak 23:25 02.oktober 2013.

    Haha, točno to sem jaz imel v mislih. Lahko rečem: rano so se spomnili delati kalkulacijo. Ampak zanimivo je to, da jih sedaj moti število vojnih veteranov iz časa osamosvojitve, prav nič jih pa ne moti povečevanja števila in predvsem ...prikaži več nesmiselna dodelitev statusa borcev 2. svetovne vojne. Ja porkaduš, vojna se je končala leta 1945., kot rečemo, borske penzije in statuse imajo pa ljudje stari 75 let. Ja kaj so bili s 7. leti v vojni?? So malo morgen.... Sicer pa bi vojne veterane za Slovenijo, lahko tretirali boljše. Poglejte si dokumentarec na Youtube, "Ko potrka vojna". Za ene je bilo res hudo takrat, pa je država pozabila na njihovo požrtvovalnost.

  • stanekos 08:05 03.oktober 2013.

    60 tisoč? S tako armijo še Rusi in Kitajci ne bi imeli šans! Šalo na stran. V glavnem, ne pozabiti, da je 2. svetovna vojna trajala vsaj štiri leta, medtem ko je (sicer hvalevredna) osamosvojitvena le dober teden... Mi lahko ...prikaži večko nekdo prosim razloži, kako si nekdo zasluži takšne benificije za teden dni?

  • Ronald Reagan 08:22 03.oktober 2013.

    Vrhovno državno tožilstvo v Ljubljani1000 LjubljanaKAZENSKAssOVADBAzoperOVADENA OSEBA: Mitja RIBIČIČ, roj. 19.05.1914 v Trstu, bivajoč (zbrisano zaradi varsta osebnih podatkov, op.u.), 1000 LJUBLJANAZaradi kaznivega dejanja genocida sedaj po 100. členu KZ ...prikaži več in kaznivega dejanja vojnega hudodelstva sedaj po 102. členu KZ2xRibičič Mitja, rojen 19.05.1914 v Trstu je:1.Kot namestnik načelnika OZNA za Slovenijo leta 1945 in 1946, zadolžen za Štajersko, storil kaznivo dejanje genocida sedaj po 100. členu Kazenskega zakonika s tem, da je vodil, organiziral in logistično izpeljal nasilno izselitev nemške manjšine iz Slovenije v času od junija 1945 do septembra 1946.DOKAZ:-ssOsebni življenjepis, Arhiv Slovenije, partijski osebni arhiv.ss13. junija 1945 je v posebnem poročilu načelniku OZNE za Slovenijo osebno zapisal, da je našel »Primeren logor sva s tov. Stjenko (

  • mrki 22:52 02.oktober 2013.

    kmal jih bo več kot ZZB NOB , pol bodo pa še leta 2040 iz hoste hodlili.

  • Pepe007 07:52 03.oktober 2013.

    Nekateri so se borili zato, da bi Slovenci znali pisati pravilno vsaj besedo kdo...

  • Avatar mike1968
    mike1968 08:03 03.oktober 2013.

    Ja žalostno je tole...po mojem mnenju bi morali biti Veterani samo tisti, ki smo se borili v Vojni za Slovenijo...tisti, ki smo bili na terenu s Kalašnikovim v roki...s tem se čisto razvrednoti status Veterana

  • Bozidar.Frelih 08:59 03.oktober 2013.

    Lep primer, kako znamo v Sloveniji tudi najbolj preprosto stvar zakomplicirati in zavoziti do konca. Zato pa imamo taksno drzavo kot jo imamo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.