Slovenija
11310 ogledov

Covid-19: Z Instituta Jožef Stefan sporočili vrhunske novice

Komentarjev 31
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • dani5 21:05 16.junij 2021.

    Saj poleti je najmanj prehlada, pa maske se ne nosi, sonce in tako je vsako leto. IJS se pa ponižuje, ko dela statistiko na nerelevantnih podatkih, ki nimajo vpliva. Meni je že malo smešno, da so se tako nizko spustili.

    • JZekspert 23:15 16.junij 2021.

      Očitno so (mastno) plačani za to. Direktor je že izbrani esdeesovec, drugega potem pač ni za pričakovati. Danes so taki časi, da so skoraj vsi naprodaj... tudi t.i. ''intelektualci'' - pfuj!!

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 23:39 16.junij 2021.

    Še enkrat ponavljam , s temi izračuni se IJS blamira do konca. Spoštovani in cenjeni strokovnjak Jožef Stefan se najbrž obrača v grobu,ker so vrhunsko institucijo spremenili v politično strankarsko celico SDS.

  • Edward_Adkins 12:25 17.junij 2021.

    Zaslužujem od 130 do 180 dolarjev na uro, tej službi sem se pridružil pred tremi meseci in v prvem mesecu sem prejel 27853 dolarjev od te službe in veste, sledite tej spletni strani ......... >>>>>>> 𝐖𝐰𝐰.𝑭𝒂𝒔𝒕𝑪𝒂𝒔𝒉7.𝐜𝐨𝐦

  • Ender3 19:21 16.junij 2021.

    Saj so čisto nori, a na zaradi vročine. Indija je primer, da je možno izboljšati epidemiološko sliko brez vlage in zaslog precepljenosti. Ivermektin je tisto zdravilo, ki lahko spremeni potek pandimije in epidemije. O tem pa WHO molči, a dokazanih ...prikaži več učinkov ne bo več mogoče prikrivati.

    • blayo 20:54 16.junij 2021.

      Torej ti favoriziraš neko drugo zdravilo? Zakaj točno?

    • kontrahan 21:37 16.junij 2021.

      blayo se vidi da nič ne bereš in spremljaš dogajanje glede kovida. Če bi nebi vprašal na in zastavil bedno vprašanje. A res samo jj in njegove "znanstvenike" poslušaš. Izgleda že tako.

    • Ender3 23:48 16.junij 2021.

      blayo, oprosti odgovor bi bil omejen, poizkusi razumeti študijo iz Izraela.. https://youtu.be/R0-90kvoQac

    • Avatar MS
      MS 10:34 17.junij 2021.

      1) Covid zdravilo Ivermektin je predmet širokih polemik! O dveh kapitalnih trditvah se bijejo bitke! Prvi trdijo da je Ivermektin v laboratorijskih pogojih pri velikih dozah zelo učinkovit proti virusu, a da takih doz zaradi hudih stranskih učinkov ne moremo ...prikaži več aplicirati kot zdravilo! Drugi trdijo da Ivermektin v človeškem telesu deluje drugače kot v laboratorijskih pogojih!

    • Avatar MS
      MS 10:34 17.junij 2021.

      2) Dve možnosti imamo: ali trditvam o neškodljivosti velikih doz verjamemo in ivermektin sprejmemo v nabor zdravil proti okužbi z virusom sars-cov-2 ali pa zaključimo, da dokazi niso dovolj prepričljivi, in zastavimo svojo, slovensko randomizirano klinično študijo. Bolnikov je v ...prikaži več Sloveniji (žal) dovolj. V nekaj mesecih lahko sebi in Evropi ponudimo jasen odgovor na vprašanje, ali je to pot iz primeža pandemije.

    • Ender3 15:22 17.junij 2021.

      MS, ivermektim je bil odkrit 1987, pazi, 2015 so odkritelji dobili Nobelovo nagrado. Ne gre samo za antiparazitski, protivnetni učinek, veliko več. Terapija traja 3dni 0,2mg/kg teže, učinek pa je 2.62x večji kot v primerjalni placebo skupini. Neposredno ne zavira ...prikaži več samo replikacijo virusa, prepreči njihovo širjenje. Okrevanje je hitrejše in pomembno, prepreči dolgotrajnost postkovidnih znakov in posledic. Poleg peros th. se že uporablja sublingualna in paranteralna aplikacija.

    • blayo 18:13 17.junij 2021.

      kontraha, čaki mal? Se pravi potvoje bi moral poslušati neke druge znanstvenike, ki bi mi priporočili neko drugo zdravilo (namesto cepiva), ki naj bi ga kupili od nekoga drugega?

    • blayo 18:24 17.junij 2021.

      Ender, čakaj malo, najprej govoriš o nekem zdravilu ki naj bi spremenilo potek epidemoje, potem pa pripopaš video o Novavax cepivu, ki pač ne bo mogel pridobiti pogojne registracije ampak bo moral čez klasičen postopek registracije. Ne vem zdaj kaj ...prikaži več bi ti rad dosegel? A da začnemo uporabljat to cepivo namesto vseh ostalih? Zakaj? Saj bo še čas za njegovo uporabo v naslednjih 10 letih pa še nova boljša bodo prišla ven, brez skrbi.

    • Avatar MS
      MS 18:32 17.junij 2021.

      Nobelovo nagrado sta dobila biolog irskega porekla William C. Campbell in japonski mikrobiolog Satoshi Omura za odkritja v zvezi s terapijo, ki zdravi gliste in podobne parazite! Praviš da je učinek 2.62x večji kot v primerjalni placebo skupini. OK Zdravilo ...prikaži večo se da nabaviti v Indiji za bagatelo! Ni pa registrirano za zdravljenje covida 19! ! Brez kakšnega ozadja eno vprašanje: Ali bi ti dovolil aplikacijo na sebi!

    • blayo 18:41 17.junij 2021.

      Ta je zanimiva ja... on bi neregistrirano zdravilo uporabljal, ker mu registrirana niso dovolj dobra...

    • kontrahan 03:52 18.junij 2021.

      Ja cepivo ki tudi ni regidtriran,o pa vsi se pustite cepit. Jaooo kaj ste res eni veliki bedaki. Ni čudno, da tonemo, no smo že na dnu, ko pa imamo take "pametne" osebke. Eni se prodajo za denar, enim pa ...prikaži veča ni treba nič dat, ker so že po naravi butli.

    • blayo 08:28 18.junij 2021.

      Če ti toneš, to ne pomeni da tonemo vsi. Tvoja percepcija ne vpliva na ostale. Jej jabolka in je stvar rešena, ne vem kaj se sekiraš zaradi drugih.

    • Avatar MS
      MS 09:43 18.junij 2021.

      Vsa cepiva ki se aplicirajo v Slovenije so registrirana! Cepivo Pfizer/BionTech (Comirnaty) je registrirano za osebe stare 12 let in več, ostala cepiva so registrirana za uporabo pri odraslih, starih 18 let in več.

    • kontrahan 13:47 18.junij 2021.

      ms ti si bedak in to registriran bedak. Ja vsa cepiva so registrirana, to veste samo budale pri sds. Evropa pa ga ukinja. Boš jeseni videl, kako ti bo cepivo pomagalo. Vi mislite, saj je ok sem še živ, cepivo ...prikaži več je ok. Pozimi pa, bedaki na britof. Samo boste še vedno vpili, da ni cepivo krivo.

    • Avatar MS
      MS 13:57 18.junij 2021.

      Kontrahan, mene uvščat med sds-ovce zmore le ..... no ne bom žaljiv, epitete ti bodo prilepili tisti ki sledijo mojim komentarjem! Sicer ne vem kaj evropa ukinja,(mogoče Astra zeneco) če pa že potem je to dokaz ki postavlja na laž ...prikaži več vse tiste ki trdijo da gre pri covidu in cepivih za svetovno zaroto z namenom reduciranja svetovne populacije!

    • blayo 14:58 18.junij 2021.

      kontraha, daj kakšen argument prispevaj no! Samo neosnovano lajanje in tuljenje te je. Kaj mešaš SDS tu zraven? A SDS potrjuje cepiva? Imamo kar imamo, čakat na kaj drugega trenutno se ne da, razen če bi rad še en polletni lockdown.

    • kontrahan 23:32 18.junij 2021.

      blayo delal sem skozi tudi ko je bil lock down. 122 ljudi na kupu oddaljeni pol metra eden od drugega. Pa je bila gripa, ne pa kovid kot lajate vi in naši prodani dohtarji. Pa sem zbolel ne za usrani ...prikaži več kovid, ampak za navadno gripo. Vi ste bili pa samo malo prehlajeni pa vsi reveži jooooj kovid. Vsi skupaj ste usranetje, pa upam, da vas jeseni res to cepivo pošlata po dolgem in počeš. BEDAKI.

    • blayo 00:52 19.junij 2021.

      Kontrahan ti sploh ne dojemaš razšednosti epidemije in se zdaj še hvališ z neumnostmi. Tudi epidemija gripe ali pa ošpic je lahko nevarna za zdravstveni sistem, ker ti zapolni kapacitete. Ti lahko tukaj trabunjaš in se delaš pametnega, dejstvo pa ...prikaži več je da je bilo na kovid odelkih 1200 ljudi kar je ravno 1200 preveč. Ampak tebe to ne zanima ane. Zaradi takih ignorantov kot si ti, so bili v času epidemije mnogi prikrajšani za redno obravnavo.

    • blayo 01:00 19.junij 2021.

      In še to, ker se že ravno hvališ. Gripo si lahko dobil samo z neupoštevanjem osnovnih proti kovidnih pravil, to je vzdrževanje razdalje (omejevanje socialnih stikov) in primerna higiena. Za tistega ki to upošteva ni šans, da zboli za gripo. ...prikaži več Skratka, imel si zegn da ni bil kovid in s tem se zdaj hvališ. Hazarder...

    • kontrahan 19:36 19.junij 2021.

      blayo PA FDAJ SE SKRIJ REVČEK BOGI. Testiral me za kovid in so ni hoteli podaknit kovid. Testi so 100% za take bedake kot si ti. Ja in 1200 preveč jih je bilo bolanih, kao za kovid in tako so ...prikaži več jih tudi zdravili. Pa si ti siguren, ja ziher si, da so jih pravilno zdravili. Ventilatorji so sploh zdravi ja.

    • kontrahan 19:37 19.junij 2021.

      Vidiš mene so hoteli dati na ventilator pa se nisem pustil. Tako da........ je vprašanje če bi bil še živ če bi bil na ventilatorju, pa sem 2 dni dihal na škrhe pol je bilo pa ok. Tako, da mi ...prikaži več ne govorit, kako je če nisi zbolel. Zanimivo dohtarjem vse verjameš, drugim pa ne.

    • Avatar MS
      MS 20:00 19.junij 2021.

      kontrahan, a si ti eden tistih ko ti crkne avto da bolj verjameš mesarju kot avtomehaniku?

    • blayo 21:54 19.junij 2021.

      Ja normalno! Mesar ne more bit kriv, da ti avto crkne. Kriv je lahko le in samo mehanik in mesar to dobro ve 😂 Kontrahan, zakaj si sploh šel k dohtarju, če so tam itak sami šarlatani??? Doma bi si ...prikaži več natočil vodo v banjo, se vrgel notri in tam dihal na škrge. Kakšen ventilator neki no, pusti to, voda, voda je zate, prašaj kateregakoli mesarja 😂

    • kontrahan 10:56 20.junij 2021.

      Pej verjamem mesarju, kot pa takim, kot si ti in določenim prodanim dohtarjem

    • Avatar MS
      MS 12:01 20.junij 2021.

      V to ne dvomim, takih ki k mesarju peljejo avto na servis je na Studencu kar nekaj!

    • kontrahan 22:51 20.junij 2021.

      Takemu po pameti kot si ti, je vsak mesar boljši. Tebi še gnilega lesa nebi dal, ker bi naredil celo študijo.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.