Pod streho /pod-streho/nepremicnine
14878 ogledov

Z višjo kulturo nad najemnike, ki ne plačujejo najemnin

Komentarjev 59
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • optimist11 06:50 11.avgust 2024.

    Ko bi minister kaj ustvaril s svojim delom, bi drugače gledal na lastnino.

    • mph2 08:45 11.avgust 2024.

      Ti je kaj znano kaj je s svojim "delom" ustvaril JJ? Večno ga financira država.

    • mirror 09:44 11.avgust 2024.

      JJ ima dolgo kilometrino. Mesec, Vrečko in Maljevac so pa malinovci.

    • Erik Krivec 19:37 11.avgust 2024.

      Kaj pa je ta vlada naredila, za to, da bodo vsi nekaj imeli od tega? Davek za oddajo stsnovanja v najem je iz 15 povečala na 27%, brez, da bi posledično poskrbela tudi za tiste neplačnike/uničevalce. Jasno je, da sem ...prikaži več to breme dal naprej na najemnika. A mislijo, da se je meni kredit tudi v isti višini zmanjšal? Pa davek na premoženje, pa NUSZ, pa DDV na promet, če prodaš, pa davek na dobiček, pa nobeni otroški dodatki, pa polna cena vrtca, ... Kdo je tukaj dejansko na slabšem??In potem se čudijo!

    • optimist11 20:31 11.avgust 2024.

      mph2- Ne jemljite vsake besede kot napad. Če okrcam Levico, še ne pomeni da podpiram desnico. Če sem volil Svobodo, še ne pomeni da jo brezpogojno podpiram in da jo bom volil tudi naslednjič...

  • munja 09:27 11.avgust 2024.

    Izboljšanje najemniške kulture - vic stoletja!!!

  • Avatar luckyss1
    luckyss1 09:04 11.avgust 2024.

    Bedarija in anarhija...Seveda je treba imeti službo, ki neplačnike v najkrajšem času vrže na cesto...Če gre za ostarele ali družine z otroki, je tu socialna služba, ki naj poskrbi za ogrožene...Če lahko država plačuje najemnine migrantom, jih naj še našim ...prikaži več ogroženim državljanom...Torej, na cesto zabrisat le tiste, ki izkoriščajo sistem, ostale namestiti drugam...Bom povedal kot Trump....To zadevo uredim v 24 urah, če me izvolite :)

    • Enzgg4 09:51 11.avgust 2024.

      Se ne strinjam. Reševanje sporov je stvar sodišč. Tako je prav. Ni pa prav, da se stvari vlečejo. Prav bi bilo, da bi zadeva prišla hitro na vrsto in bila hitro rešena. Najkasneje v roku 1 meseca. To bi bilo ...prikaži več prav. Ad hoc rešitvam pa nisem naklonjen. Ti dam primer: najemodajalec ti ne da potrdila o plačilu in zahteva, da plačaš še enkrat. Kaj boš naredil? Poklical "službo"? Ki te bo vprašala: "A mate potrdilo, da ste plačali?" Kaj boš odvrnil? "Ja, eee, nimam, veste...." So tudi drugi primeri,...

    • Enzgg4 09:53 11.avgust 2024.

      ... ko najemodajalec krši pogodbo. Ne vzdržuje stanovanja ipd. Zato pravim: stvari morajo biti natančno dorečene v pogodbi, njeno (ne)spoštovanje pa naj presodi sodišče, če pride do spora.

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 09:57 11.avgust 2024.

      Vsekakor preko sodišč....Ampak, ko je zadeva jasna, odločbo sodišča ustrezni službi, ki obvesti neplačnika da ima 24 ur časa, da se izseli in to je to...Ne pa da po pravnomočni sodbi še leta zasedajo stanovanje, brezplačno seveda..

    • Enzgg4 10:10 11.avgust 2024.

      OK. Načeloma pa je to rešeno. Temu se reče izvršba. Problem je, da jo moraš spet zahtevati na sodišču. Pa tudi to bi šlo, če bi sodišče o zadevi odločilo v 24 urah. Je pa vprašanje stroškov. Takse vedno zalaga ...prikaži več predlagatelj. Sodišče sicer na koncu odloči v njegov prid (če), vendar je problem, če onemu nimas kaj vzeti ali če noče plačati. Spet bi moral zahtevat izvršbo, tokrat na denarna sredstva. Res se na ta način lahko stvari vlečejo v nedogled, ampak če bi sodišča delala hitro, zlorabe...

    • Enzgg4 10:12 11.avgust 2024.

      ... postopkov pa bile kaznovane s kazensko takso, bi bilo nategovanja bistveno manj. Ker bi vsak vedel, da bo popušil in da bo zanj zelo drago, če bo izkoriščal sistem.

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 10:32 11.avgust 2024.

      Ja, vmes ti v stanovanju naredijo otroka in so "mlada družina" in se lahko spet jebeš kot stanodajalec...Zato sem napisal to kar sem v prvem komentarju..

    • Enzgg4 10:47 11.avgust 2024.

      Bi moral zdajle preverjat SZ, če kaj pravi na to temo. Praviloma je obveznost dolžnika, da plača. Njegove osebne zadeve, torej tudi njegov osebni froc, so... njegove. Če ima socialne probleme, naj jih rešujejo socialne službe. Nekdo, ki je za ...prikaži več garsonjero dal 150k€ z namenom, da jo bo oddajal, gotovo ni dolžan reševati socialnih stisk najemnikov.

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 10:55 11.avgust 2024.

      Kar preveri..

    • Enzgg4 10:59 11.avgust 2024.

      Daj ti. Konec koncev si ti postavil trditev, da ima "mlada družina" pravico živeti na grbi najemodajalca.

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 11:10 11.avgust 2024.

      https://pisrs.si/pregledPredpisa?id=ZAKO2008

    • Enzgg4 11:13 11.avgust 2024.

      Zelo dobro vem, kje najdem SZ. Daj ti meni raje navedi določbo, ki bo podprla tvojo zgornjo trditev.

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 11:20 11.avgust 2024.

      Ti se pivo prinesem ?! ;DD

    • Enzgg4 11:32 11.avgust 2024.

      Glede na to, da postavis trditev, ki je nisi sposoben podpreti s konkretnim dokazom (link na SZ, je bv, ker ne dokazuje nič), namesto njega pa "ponudiš" poniglavo obnašanje, bom pac tvojo trditev smatral za gostilniško nabijanje. Piva mi pa ni treba nosit.

    • Avatar luckyss1
      luckyss1 12:31 11.avgust 2024.

      Ja, jaz trdim, da družine z majhnim otrokom ne moreš vreči na cesto (kar je mimogrede prav). Če ti trdiš drugače boš pač moral dokazati...Ali kakorkoli že...Ne mislim pa sedaj porabiti uro ali dve samo zato, da potem nekdo zamahne ...prikaži več z roko.. Pa lep dan še naprej..

    • Enzgg4 12:36 11.avgust 2024.

      Lahko zaradi mene trdis tudi, da je Zemlja ploščata in da na Triglavu živijo jetiji, vendar boš moral to dokazati.

    • Enzgg4 12:44 11.avgust 2024.

      Samo v vednost: termina "mlada družina" v SZ-1 ni, zato ne morem najti nekaj, česar tam ni. Ti pa praviš, da je. Torej je dokazovanje na tebi, ne na meni. To je tako, kot verniki, ki trdijo, da bog je, ...prikaži več od nevernikov, ki pravijo, da ga ni, zahtevajo dokaz, da ga ni. Skregano z logiko. Vedno je dokazno breme na tistemu, ki postavi pozitivno trditev. Končujem. Grem rajši delat.

  • PPiikkaa 08:53 11.avgust 2024.

    Če bi sodstvo delovalo, v prid lastnikom, ne bi bilo nobenih problemov. Zdaj je najemnik revček, lastnik pa pošast.

    • Enzgg4 09:38 11.avgust 2024.

      Točno. Samo da ne rabi delovat v prid lastnikov. Dovolj bi bilo, da bi delovalo. Da zadeva pride hitro na vrsto in da je hitro končana. Deluje pa naj v prid zakona. Torej pošteno in objektivno, kar je lahko tudi ...prikaži več v prid najemnika, če je kršitev pogodbe na strani najemodajalca. Kajti tudi vsi najemodajalci niso perle. Se najdejo tudi pokvarjenci, enako kot med najemniki.

    • Avatar Metod Kvargl
      metod1 13:22 11.avgust 2024.

      Spomni se samo na ljubljanske pijavke, ko študenti iščejo kako sobico za študij...

    • Enzgg4 19:05 11.avgust 2024.

      "Ljubljanske pijavke" imajo pač pravico razpolagati s svojo lastnino. Jaz v tem ne vidim nič slabega. Konec koncev so najemnine odraz cen nepremičnin in tukaj ima levji delež krivde ECB. Ta je med korono trg zalivala s poplavo denarja in ...prikaži več cene so podivjale, na drugi strani pa so bile obresti v bankah celo negativne in tisti, ki so imeli denar, so tega pač poskušali zavarovati na vse možne načine. Cegli so eden od njih, kar je le še dodatno rinilo cene navzgor. In logično je, da nekdo, ki je kupil

    • Enzgg4 19:11 11.avgust 2024.

      ... garsonjero za 150k€, te ne bo oddajal za 200€/mes. Vedno smo računali, da naj bi se stanovanje z oddahanjem povrnilo v 20 letih. To je 5% letno. Pri 150k€ to pomeni 7.5k€/leto oz. 625€/mes. Pa to sploh ni neto, ...prikaži več ker ti država od tega popali 22.5%, če uveljavljaš normirane stroške. Ostane ti torej slabih 485€. Če upoštevaš, da so včasih banke za depozite dajale 5%, pa nimaš nobenih stroškov vzdrževanja in zajebancije, kaj se ti potem bolj splača? Bos oddajal za 200/mesec? Najbrž ne.

  • vzev 11:17 11.avgust 2024.

    Rešitev je enostavno. Samo zakon naj spremenijo. Če ne plačaš najemnine, je prvo opozorilo. Potem pa bi moral najemnik leteti iz stanovanja. Ker dejansko gre za krajo.

  • Toma 07:20 11.avgust 2024.

    Zato sem jaz prodal podedovano stanovanje nekomu, ki se ukvarja s takšnimi!

    • Enzgg4 10:04 11.avgust 2024.

      No, jaz pa nimam slabih izkušenj z oddajanjem. No, imam tudi, vendar sem si bil sam kriv, ker sem dovolil, da je pokuril varščino. Z varščino najemnika držiš za jajca, če mu dovoliš, da jo porabi za kritje tekočih obveznosti, ...prikaži več pa on tebe drži za jajca, ti pa si gol in bos. Sicer pa je pri oddajanju bistveno dvoje 1) dober nos, da ne vzameš noter klošarja ali idiota, in 2) pošten odnos do najemnika. Praviloma potem ni problemov. Še ene par železnih pravil je, ki jih ne smeš kršiti. Eno sem omenil.

    • Enzgg4 10:37 11.avgust 2024.

      Bom omenil še par pravil, ker sem glih pri volji, čeprav to sicer spada v skrivnosti obrti 😉 Pravilo je, da nadzoruješ, kako najemnik vzdržuje nepremičnino (sobo, stanovanje). Ne sicer tako, da mu vohljaš, ampak v prisotnosti. Pa da najemniku ...prikaži več poberes geld takoj ko zapade obveznost, ne pa, da odlašaš. Kajti prerado se zgodi, da najemnik ne bo dal denarja za obveznost na stran, ampak ga bo zagonil za kakšne "nujne" stvari tipa "Ja, sem moral dati avto na servis" ipd. Kot da je to bolj nujno od..

    • Enzgg4 10:41 11.avgust 2024.

      .. plačila stanarine. Pravilo je tudi, da sam plačuješ položnice za flat, ne da to prepuščaš najemniku oz. če že, da redno od njega zahtevaš potrdila o plačilu. Kolikokrat se je že zgodilo, da je najemnik zbrisal in pustil za ...prikaži več sabo goro neplačanih položnic. Dobavitelji pa bodo seveda terjali lastnika. No, naštel sem par pravil, še kakšno bi se našlo, vendar so ta najpomembnejša.

  • Enzgg4 09:41 11.avgust 2024.

    Tale svetovalnica bo še ena fina sljužbica za "naše", koristi od nje pa ne bo nobene. Na koncu bo tisti :svetovalec" eni ali drugi strani "svetoval", da naj se obrne na sodišče. Ful bo koristi od tega...

  • johan 11:00 11.avgust 2024.

    V podpis daš tako pogodbo, ki ima zapisano, da v primeru neplačevanja (npr. 2 meseca) odselijo v roku npr. 15 dni. Zraven imaš še video dokaz, da so to podpisali prostovoljno. Če se obe strani strinjata, ni nikakršnega problema. Tako ...prikaži več se pri nas izognemo takšnim stvarem.

    • Enzgg4 11:08 11.avgust 2024.

      He, he. Kako naivno razmišljanje. Obstajajo določbe, ki določajo minimalne standarde in niso dispozitivne, kar pomeni, da jih ne moreš zaobiti četudi se obe strani strinjata. Lahko ti to zapišeš v pogodbo in imas 10 videov in 20 prič, pa ...prikaži veča bo sodišče odločilo, da je določba neveljavna, da sploh ni zapisana in bo upoštevalo zakonski rok.

    • Enzgg4 11:10 11.avgust 2024.

      Lahko pa da vi to uporabljate. Vendar vedi, da na sodišču to ne vzdrži. V osnovi si torej na istem, kot če tega sploh ne bi dal v pogodbo.

    • Enzgg4 11:11 11.avgust 2024.

      P.S. sam dam najemniku raje ustno vedeti, da ga bom osebno deložiral, če bo delal probleme, potem pa naj on mene toži.

    • pacioti 14:02 11.avgust 2024.

      Na žalost ni tako enostavno in to nekateri vedo in izkoristijo,ne vsi.Na koncu moraš še davek plačat ne glede na to ali si dobil najemnino ali ne,da ne govorimo če ti stroškov ne plačuje,tako si lahko kar lepo v minusu ...prikaži več na mesec.Na žalost je pri nas tako.....

    • johan 14:23 11.avgust 2024.

      Ni res. Imam že eno izkušnjo s sodiščem. To vzdrži. Jaz se takim samo nasmehnem, itak na koncu popušijo. Pač malo več je dela in časa ti vzame, če greš na sodišče, to je pa vse. To so samo govorice, ...prikaži več fama, ki kroži naokoli.

    • kapibara1 14:56 11.avgust 2024.

      enzo- mnogo je res- torej v izogib živcev in problemom NE oddaš fleta.. pa naj socjalci vekajo pod mostom..

    • Enzgg4 18:51 11.avgust 2024.

      @Johan SZ-1 je glede odpovednega roka jasen. 112/1 določa, da "lastnik stanovanja odpove najemno pogodbo z odpovednim rokom, ki NE SME BITI KRAJŠI OD 60 DNI." Lahko je kvečjemu daljši. So pač stvari, glede katerih pogodbeni strani nista svobodni. Tako ...prikaži več pač je. Res pa je bil zakon noveliran z 112.a členom, česar nisem vedel. V primeru neplačila odpoved velja z vročitvijo, vendar ga je treba prej pisno opomniti in mu dati na voljo vsaj 15 dni za odpravo kršitve. Vseeno pa to ne pomeni, da ga lahko

    • Enzgg4 18:56 11.avgust 2024.

      ... kar postaviš na cesto četudi bi to zapisala v pogodbo. Če se noče izseliti, moraš izpraznitev zahtevati na sodišču. Tako da imaš prav glede odpovednega roka, si pa v zmoti glede tega, da imata pogodbeni strani absolutno svobodo.

  • tlacan 10:50 11.avgust 2024.

    Socialna politika ščiti neplačnike, ki so "socialni problem". Ko družina z otroki ne plačuje najemnine in mesečnih stroškov, jih mora plačati najemodajalec drugače mu doma odklopijo vodo, elektriko . . . Socialna služba pa bdi nad tem, da jih najemodajalec ...prikaži več ne izseli. Poznam primer, ko je najemodajalka po 9 letih sodnih postopkov končno dosegla deložacijo. Ves ta čas je seveda plačevala vse stroške najemnika, če bi mu lahko tako rekli in poleg tega je imela še pravdne stroške . . . nadaljujem

    • tlacan 10:58 11.avgust 2024.

      Od najemnika jih lahko sicer zahteva z drugo tožbo a jih ne dobi, če mu nimajo kaj zarubiti. Ko so najemnika prišli izseliti, je ta odprl plin in z vžigalnikom grozil, da bo cel blok "vrgu v zrak". Vsaj ko ...prikaži več bi socialna plačevala stroške zaščitenih neplačnikov. Tudi sam sem podedoval manjše stanovanje v pritličju in se bom nekoč, ko bom obnemogel, preselil vanj. Ta čas bo prazno, ker ne želim imeti probleme s socialnimi problemi!

    • tlacan 10:59 11.avgust 2024.

      Vladi bi pa sporočil, da bi problematiko morali reševati s spodbudami in nikakor s prisilo. Davek na imetje ne bo odpravil zaščite neplačnikov iz strani socialne.

    • kapibara1 14:58 11.avgust 2024.

      U nulo povedano- tlačan

  • Avatar Metod Kvargl
    metod1 13:12 11.avgust 2024.

    Maljevac ima v ustih za dve številki prevelik jezik. Ko jih odpre dobim asociacijo na gobec kita orce....

  • mirror 09:48 11.avgust 2024.

    Pri nas najemniku nič ne moreš, če ti ne plačuje najemnine. Veliko zaslug za to ima SD s takim neplačnikom prilagojeno socialno politiko. Zato pa imajo stanodajalci raje prazno stanovanje, kot pa da bi ga oddajali nekomu, ki noče plačati, ...prikaži veči, ker ga ščitijo naši zakoni.

    • Enzgg4 09:57 11.avgust 2024.

      To je brezveze nabijanje, kar pišeš. Tako, ki spada v bife za šank. V resnici je problem (ne)delovanje sodišč. Lahko pa poveš člen zakona, ki ščiti neplačnika, pa me boš prepričal.

    • kapibara1 14:55 11.avgust 2024.

      Člen je CSD ko neplačniki dobijo pamža.. sicer ne takoj, samo škoda živcev in cajta in gnarja za gonjo po sodišču.. !!

    • Enzgg4 18:59 11.avgust 2024.

      Kapi, tole ne bo dovolj dobro. Dajmo se pogovarjat kot pravniki, z natančnimi določbami, vse ostalo je neresno. Tak je pac moj način. Meni "člen CSD" nič ne pove. Če mi boš navedel vsaj člen tainta tegaintega zakona, pa že lahko debatirava.

  • Soljatar 17:20 11.avgust 2024.

    najprej odklop vode in elektrike, sledi prisilna deložacija po hitrem postopku kot v Ameriki...se nebi folk več dolg zajebaval...

    • tlacan 18:24 11.avgust 2024.

      Ne elektro in niti upravljavec vodovoda ne smejo odklopiti podnajemniku, če računi niso plačani. Navodilo imajo, da odklopijo lastniku najemnega stanovanja na naslovu, kjer je prijavljen. Tako naša država skrbi, da je na najemnem trgu čim manj stanovanj.

    • Enzgg4 23:05 11.avgust 2024.

      Najemniku, ne PODnajemniku. PODnajemnikov je v tej državi za vzorec.

  • rd2dmk2 10:05 11.avgust 2024.

    zakaj pa imate več stanovanj ? prodajte in kupite bitcoine. to je zaslužek !!! aja nečete, ste kupili NKMB pa vse zgubil. ja no dragi moji. SLO živi za prevarante. in te je kot kaže več kot pa poštenih državljanov. ...prikaži več ja certifikati , NKMB, Elan banka, SHP hranilnica. nateg z krediti Fiatov, Jazbinskov zakon os družbenih stanovanjih. itd in itd. ja mnogi so znali roko potisnit v banjo z marmlado. nekateri, ki so imeli pošteno srce in delovno ročico ( kajne France ) pa so ostali praznih rok.

    • Naklonsky 11:20 11.avgust 2024.

      Vedno so bili podjetniki, lenuhi, pridni delavci in NAIVNEŽI, ki so padali na floskule leporečij posameznikov ali skupin v družbi…in vedno bo tako! Bolj ali manj si vsak s svojo “sposobnostjo” ustvari položaj v družbi! Pomembno je samo, da so pravila jasna!

    • munja 11:43 11.avgust 2024.

      Ja, zelo pomembno je, da so pravila jasna, ampak v naši državi niso in to je največji problem. Zakonodaja ima luknje, večje kot švicarski sir, zato si lahko predpise vsak tolmači po svoje.

    • kapibara1 14:59 11.avgust 2024.

      rd2- pejt raje k maši.. kot pa bedarije trosit

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.