Slovenija
7923 ogledov

Zadnjo številko vaše EMŠO lahko "uganemo"

Komentarjev 19
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • backlight 11:55 18.julij 2016.

    Manjka pojasnilo, da 10. cifra v EMŠO pove spol osebe. Če je 0, je oseba moški, če je 5, je ženska. Prav tako 8 cifra pove v kareri republiki nekdanje Jugoslavije je 'registrski organ'. Številka 5 pripada Sloveniji. Torej, če ...prikaži več datumu rojstva sledi 505, gre za žensko, ki je bila rojena/evidentirana v Sloveniji, če pa 500, pa za 'slovenca'. Mislil sem, da zadnje tri cifre predstavljajo zaporedni vpis v register za dotični datum. Ampak, če je zadnja cifra rezervirana za checksum, potem v Jugi očitno niso načrtovali, da vi se v eni republiki istega dne lahko rodilo več kot 99 oseb. :)

  • Bozidar.Frelih 10:42 18.julij 2016.

    Kako potem? Ugibamo ali izračunamo ? Pri ugibanju imamo 10% možnosti. Pri računanju ... Sicer pa sestavek za rubriko "Kako metati stran čas ..." Tako z branjem kot računanjem.Naslednji prispevek bi lahko bil kako izračunati kontrolno številko pri sklicu na položnici ...

  • Bizgec 11:44 18.julij 2016.

    @jakec1575: Ti podatki so javno dostopni. V Google vpišeš "EMŠO" in prvi dve povezavi sta do angleške in slovenske Wikipedie, kjer je v članku omenjen postopek opisan. Mimogrede, postopek je še iz časa Jugoslavije. Tako da je "vsak cepec" lahko ...prikaži več izračunal EMŠO tudi včeraj, lani, predlani in pred 30+ leti, ko članka še ni bilo.Mimogrede, če "vsak cepec" ne pozna tvojega spola in zaporedne številke, mu ta postopek ne koristi.

  • Avatar Leon
    Leon 20:56 19.julij 2016.

    Kaj pa loto številke mi lahko kateri izračuna za jutr? Samo 7 od 39 številk ?

  • korisnik_362 11:53 18.julij 2016.

    Način izračuna kontrolne številke je določen v uredbi, ki je bila objavljena v Uradnem listu. Vaše zaporedne številke ne more vedeti nihče, razen če mu jo poveste.

  • jakec1575 11:57 18.julij 2016.

    Saj ti identitete ne kradejo domačini ampak tuje zdruzbe. Sedaj vedo tudi kje pogledati. Lej, ko ti bodo prvic sunili identiteto ne bose vec tako vehementen. Ali pa ko ti bo kdo zalezoval bliznjega/njo. S to številko lahko prides do ...prikaži več mnogih ostalih.mogoče sem res alergičen, vendar z razlogom.

  • kapibara 16:23 18.julij 2016.

    NE !! Po prvi razlagi teh številk (ob uvedbi) so številke... 500 (M) 505 (Ž) +++ te, s katerimi povejo katerega spola je lastnik kartice..in tudi za starejšo pubikacijo.. Vsaj tako, so na začetku razlagali pomen številk.. zadnje tri, ...prikaži več, so pa imel skrito ?? številko vrstnega reda rojstva, na ta dan.. ??

  • Janez_53 11:29 18.julij 2016.

    No ja, sedaj si ga pa kardinalno brcnil v meglo!!! Tisto zadnjo besedo, ki si jo napisal, pa mirno uporabi v ednini zase!

  • jakec1575 11:03 18.julij 2016.

    Super, da z nepridipravi po medijih delite številko, ki je poleg davcne stevilke edini resni indikator posameznika. ocitno se nikoli niste slisali za krajo indentitete. Hvala vam in lep pozdrav. Butli.

  • jakec1575 11:05 18.julij 2016.

    J.Z. ti si en butelj. upam, da ti vkratkem sunejo ideniteto in se kaj.

  • korisnik_362 11:08 18.julij 2016.

    Spoštovani, če vas skrbi za mojo identiteto, si lahko oddahnete, izračun je prikazan na fiktivni EMŠO, smo pa zadevo preverili tudi na konkretnih številkah.

  • jakec1575 11:28 18.julij 2016.

    Briga me za vašo identiteto. Skrbi me za svojo. Matična številka je sicer na številnih dokumentih vendar javno ne nastopa brez potrebe. Sedaj jo lahko izračuna vsak cepec zaradi vaših navodil. Z vedenjem matične številke si pri nepazljivem javnem uslužbencu ...prikaži več lahko pridobis vse potrebne podatke za krajo identitete. Preveril bom pri informacijskemu pooblascencu in tudi prijavil, če bo ugotovljena krsitev.

  • jakec1575 11:58 18.julij 2016.

    Gospod Zalaznik, se opravicujem za domačnost. lep pozdrav

  • popokatopetl 13:02 18.julij 2016.

    Je malo več prostora. Ženske so lahko tudi 506 in naprej do vklj 509, moški do vklj 504. Ampak že 506 in 501 je zelo redko.

  • kapibara 16:24 18.julij 2016.

    Nisem bral komentarjev, ki so pa izpovedali podobno- isto...

  • Skippy 13:57 18.julij 2016.

    Če že veš zaporedno številko, potem je itak vsak dovolj brihten, da ve tudi ostale številke. Ta članek je bedarija.

  • Avatar praufo
    praufo 14:27 18.julij 2016.

    čestitam na dosežku, spet ste odkrili toplo vodo, mogoče ne bi bilo slabo, da bi tudi šolstvo v svoj program izobraževanja vključilo to poznavanje šifer, in sploh identifikacij takšnih ali drugačnih, mi pa ni jasno zakaj rabimo še davčno številko, ...prikaži več če ravno ta šifra pove vse in je praktično nezamenljiva koda neke osebe

  • korisnik_362 15:38 18.julij 2016.

    Ni problema, domačnost ni noben problem, prej obratno.

  • Žurnalček 20:32 18.julij 2016.

    Ne bo držalo , kajti moje zadnje tri so tako visoke , da bi Slovencev po tej logiki moralo biti že 50 miljonov.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.