Zdravje /zdravje/aktualno
23511 ogledov

Zmanjkuje postelj, zdravniki prepuščeni grozljivim odločitvam

Komentarjev 9
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • leonardo 16:06 10.marec 2020.

    In to naj bi bila zdravniška etika? Jao ljudje kam smo pripluli? Če že ve komu lahko in komu ne more pomagati naj bo vsaj tiho. Že vseskozi vem, da ko starec pride čez 75 let nima možnosti pa če ...prikaži več dohtar razlaga ali ne. Tukaj pa kar tako meni nič tebi nič. Bo umrl. Ja bo pa penzij manj!

    • Janez 17:29 10.marec 2020.

      Mislim,da zdravniška etika in Hipokratova prisega tega o čemer govori zdravnik ne dopuščata. Vsako življenje je sveto tudi tisto po 75. letu. Tudi takšni radi živijo in marsikateri ima še marsikaj za postoriti preden se želi posloviti. Kako se pa ...prikaži več potem zdravnik odloča pri 2 enako starih mlajših bolnikih?? Ali se gre boga?? Mislim, da je to celo kaznivo. Absurdno. To ni moj odgovor, zgolj komentar!

    • mph 17:44 10.marec 2020.

      Sploh nista dobro prebrala kaj razlaga.

  • maresem 16:27 11.marec 2020.

    Upam, da dobite titulo za širjenje panike.

  • Avatar Zala
    Zala 02:55 11.marec 2020.

    Tako je v državah tretjega sveta. Razviti svet se tega cel čas zaveda, a ignorira. Sedaj smo na vrsti mi, da iskusimo, kako je to videti v praksi.

  • hudini 20:17 10.marec 2020.

    Kje je zdaj oni pametnjakovič "križar" ko je še ene par dni nazaj tummbal kk je virus manj nevaren kot navadna gripa,pa da smo vsi paničarji?

    • maresem 16:30 11.marec 2020.

      Ne kliči kretena, ker bo še prehitro nazaj.

  • matevz96 18:45 10.marec 2020.

    Edino pametno, če veš da ne moreš rešiti vseh je edino smiselno, da se osredotočiš na tiste ki imajo realne možnosti za preživetje. Tisti ki pravite, da to ni res prosim malo pomislite na voljo je še ena postelja, imaš ...prikaži večš dva pacienta od tega je en v poznih 30 drugi pa že globoko v pokoju ima že več ostalih zdravstvenih težav. Koga boš sprejel mlajšega pri katerem je možnost preživetja 90% ali starejšega, ki ima 50% možnosti da preživi? (številke so izmišljene).

    • leonardo 08:02 11.marec 2020.

      Ja Matevž, mi samo pišemo, da ni etično po medijih razlagati kako se bo šel boga!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.