Magazin /magazin/vip
3396 ogledov

Znana Slovenka otroku dala ime Sky

Komentarjev 4
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Janez_53 13:54 09.februar 2022.

    Sramota za Slovence in Slovenke, ki se sramujejo slovenskih imen in otrokom dajejo vse sorte spakedrank ali tujih imen in ob tem mislijo, da so nekaj posebnega. O otroku in njegovih frustracijah, ko le-ta ugotovi, da svojega imena ne more ...prikaži več sklanjati, sploh ne razmišljajo.

    • Avatar jate
      jate 15:12 09.februar 2022.

      res je, čudi me ,zakaj se taki starši tudi svojega slovenskega imena ne sramujejo in da si ne dajo spremenit v neko tuje,res čudno

    • Majazmaja 15:21 09.februar 2022.

      Pri mojem nečaku v razredu ima samo 6 otrok od 21. slovensko ime. Ostali so vsi neke -aie, -ii ali pa nekaj z w, x, y ... Imajo celo Awo in Alexeiya (ja, Alexeiy). Vsi imajo tipične slovenske priimke. Ko ...prikaži več je moja soseda pekla torto vnukinji za rojstni dan, me je vprašala, kako se sklanja Nia, ker se ji ''Nii za rojstni dan'' ni zdelo ok. Niina mama je njeno ime pri pisanju sklanjala kar Nia, Nije, Niji. Pa še užaljena je bila, ko ji je njena svakinja - slovenistka rekla, da je narobe.

  • Dejan Vehovec 17:28 09.februar 2022.

    Še hrčkom ni za dajat imen, kakršna kao svetski slovenceljni dajejo svojim otrokom.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.