Pod streho /pod-streho/gradimo-obnavljamo
17322 ogledov

Takšne bodo hiše, ki jih bo gradila država za občane brez domov

Komentarjev 17
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Luksi 07:37 06.februar 2024.

    In okoli leta 3000 se bodo upravičenci lahko vselili v nove domove...

    • Avatar Iuckyss
      Iuckyss 08:57 06.februar 2024.

      V posočju je trajalo deset let, verjamem, da bo tokrat bistveno hitreje...To se tudi vidi po že opravljenih delih sanacije terena, ki so predpogoj za gradnjo hiš...Ne obsojaj torej vnaprej samo zato, da napišeš nekaj proti vladi...

    • Avatar Pantani2
      Pantani2 10:29 06.februar 2024.

      Pač eni mislijo,da gre to čez noč,žal pač ne gre,sem pa prepričan,da bo vsaj v roku 2. let to urejeno!!!

    • Avatar Garancija
      Garancija 10:41 06.februar 2024.

      Toliko kot se je nabralo denarja od doma in bruslja bi bilo lahko fertig v dveh letih,pa ne bo,ker morajo dobro izračunati,da ne bo kdo od poplavljencev preveč dobil,in da njim ostane čim več.

    • Luksi 13:36 06.februar 2024.

      Kar zagovarjajte lopove do onemoglosti, ampak dejstvo je, da 7mio za podrtijo, ki so jo kupili so našli v par dneh... Če bi s hitrostjo, kakršno imajo pri korupciji tudi obnavljali, bi bilo že vse končano.

  • Nevica 09:15 06.februar 2024.

    karkoli se sedaj gradi po Sloveniji mora biti zgrajeno protipotresno, protiviharno na področju brez poplavnih in plazovnih tveganj. Tisti, ki pozabljajo, da se pri nas tudi veter pojavlja v vedno močnejših sunkih, bo čez deset let ponovno gradil nove hiše, ...prikaži več ker bo ljudem vse odneslo.....Da ne omenim, da bi bilo potrebno v Ljubljani podreti celo vrsto stolpnic, ki nimajo protipotresne gradnje in ljudje bivajo v svojih bodočih trugah. Jankovič to ve in NIČ!!!! Toliko ga to briga, kot drekovod!

  • sandi76 09:22 06.februar 2024.

    Postavlja se še vprašanje financiranja. Ljudje zavarujejo svoje nepremičnine in za to plačujejo kar precej denarja za primere poplav, potresov , požarov itd. Kdo pa bo kril stroške za te nadomestne gradnje !

    • Nevica 09:26 06.februar 2024.

      Po tem kriteriju bi se morala vsaka hiša in vsaka škoda obravnavati individualno in sfinancirati v kombinaciji vseh rešitev. Sama živim na robu poplavnega področja, ko sem letos želela hišo malce bolj zavarovati, me je zavarovalni agent prepričeval, da se ...prikaži več mi to ne izplača...Očitno zavarovalnice ob resnih tveganjih nimajo ravno večje želje zavarovati imetja - očitno bodo morale po zadnjih poplavah veliko plačati. Če pa ne bo nadzora, bodo nekateri verjetno s poplavo in držvno pomočjo obogateli.

  • Avatar Iuckyss
    Iuckyss 07:29 06.februar 2024.

    Brez kakšnega navijaštva lahko pripomnim, da imajo poplavljenci srečo v nesreči ,da živijo v Sloveniji in ne na Hrvaškem ali celo v Italiji..Morda bi od naših sosed le v Avstriji bili ukrepi na tako visoki ravni, morda..

    • Yanez 09:08 06.februar 2024.

      Premier je na terenu poplavljencem obljubljal rok nekaj mesecev. Pa je spet brcnil mimo, kot že velikokrat. Če bo v kakšnem letu, bo hitro. A takrat bo že druga vlada...

    • Nevica 09:19 06.februar 2024.

      V tujini imajo ljudje imetje običajno ustrezno zavarovano.- vsaj v državah, ki so urejene malo manj cigansko kot Slovenija, tam tudi gradijo ne čisto povsod. Hrvatje so pa v težavah. Petrinja je po potresu še vedno katastrofa. Pri nas deluje ...prikaži več javni pritisk. Pa še ne ravno čisto tako kot je treba in ne povsod enako!

    • Avatar Iuckyss
      Iuckyss 09:20 06.februar 2024.

      Dobro leto dni je tudi spremenljivo v mesece...;) In kakšen človek moraš biti, da bi v takem trenutku ljudem razlagal da to ne bo kmalu in je mogoče bolje, da si poiščejo štrik in kakšno hruško...Vsak razumen človek ve da ...prikaži večda tu ni možno prehitevati...Je pač povedal idealno verzijo, realna pa je odvisna od okoliščin..Sam mislim, da se bodo vseljevali pred naslednjo zimo...Seveda ne vsi..Saj nismo Kitajci..

    • Nevica 09:29 06.februar 2024.

      Stalno in o vsem ljudem lagati je nemoralno!!!! Ponudiš začasne rešitve in dokončno ponudiš tako kot je realno možno. Stalno farbanje ljudi ljudi spravlja v obup!!!! Prevelika pričakovanja ljudi vedno globoko razočarajo!

    • Avatar Iuckyss
      Iuckyss 09:44 06.februar 2024.

      Pameten človek ne sprašuje neumnosti, tistim, ki vprašujejo, pa pač moraš nekaj odgovoriti...Jaz bi človeku rekel le, da bo zgrajeno KO BO MOGOČE, vendar bi me politični nasprotniki linčali...Veliko k splošnemu stanju pripomore SDS, ki hodi po poplavnih območjih in ...prikaži več ščuva ter poneumlja ljudi..

    • munja 12:29 06.februar 2024.

      lucky Imaš kakšne konkretne dokaze, da sds hodi po prizadetih območjih in ščuva ljudi - na dan z njimi!!

  • sam1 13:06 06.februar 2024.

    Kdo bo vse to plačal ???? Upam,da se ne bo ponovila praksa iz posočja pred leti.......

  • Nevica 09:22 06.februar 2024.

    Meni pa ni všeč, da bodo na nekaterih področjih podirali tudi vikend hišice in kolikor sem slišala ljudem za to ne bodo dali NIČ. Imetje je imetje in v pravni državi je zaščitno. Nadomestilo naj ne bi bilo potrebno le ...prikaži več za črne gradnje.....

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.