Magazin /magazin/film-glasba-tv
4192 ogledov

Razočaranje: Znano, zakaj RTVS ni prenašala maše z Brezij

Komentarjev 29
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • sandi76 09:19 17.oktober 2023.

    Vera je po ustavi ločena od države. RTV je državna institucija je zato nezakonito kakršnokoli reklamiranje vere preko javne televizije in vsiljevanje vere vsem ljudem. Tisti, ki verjame v pravljice, naj gre pač v cerkev, ostalim pa ni dovoljeno nobenega ...prikaži več vsiljevanja in zato ne posiljujte vseh državljanov. Najbrž bi verniki grdo gledali, če bi ateisti hodili od hiše do hiše in jim vsiljevali ateizem, čeprav danes verniki to počnejo !

    • Avatar MK_KING
      MK_KING 10:50 17.oktober 2023.

      preberi si kaj pomeni ustavna ločenost.

    • Avatar MK_KING
      MK_KING 10:51 17.oktober 2023.

      drugače pa VERNIKI PLAČUJEMO PRISPEVEK ZA RTV za to nam te oddaje pripadajo (za razliko od ciganov ki imajo tudi svojo oddajo pa prispevka ne plačujejo ali pa anarhistom, ki so 20 let imeli Studio City pa tudi ne plačujejo prispevka)

    • Jernej65 12:45 17.oktober 2023.

      MK_KING, tudi jaz plačujem prispevek, pa nimam svoje oddaje, pa muslimani plačujejo in nimajo svoje oddaje. Maše naj potekajo v cerkvi in verniki se naj zgrinjajo tja. Mene ne rabijo posiljevati z nobeno vero preko TV ekranov.

    • Ender3 13:19 17.oktober 2023.

      sandi 👍 vera je opij, ki hitro zasvoji in onemogoča realno razmišljanje.

    • Avatar MK_KING
      MK_KING 15:38 17.oktober 2023.

      Jernej65 si se pač malo zmotil. Povsod po svetu nacionalna TV zagotavlja minimalne standarde verske svobode in to je pri nas 1x versko bogoslužje avtohtonih prevladujočih religij. To je protestanski obred in katoliški 1x mesečno. Muslimani pa so priseljenci in ...prikaži večn niso avtohtoni zato njim ne rabimo tega omogočit. Imajo pa ob svojih verskih praznikih voščilo svojih vodij takoj po Dnevniku. Kar pa me ne moti.

    • Avatar MK_KING
      MK_KING 15:38 17.oktober 2023.

      PS: NIKAMOR NAS NE BOSTE ZAPIRAL. MOLIMO IN OPRAVLJAMO LAHKO VERSKE PRAKSE, KJER NAM PAŠE. SMO BILI PRED ATEISTI TUKAJ. Lahko se pa odseliš.

    • Jernej65 17:19 17.oktober 2023.

      MK_KING, bejš no, kar teral bi me iz države v imenu vere, si hujši od džihadistov. No ravno zaradi tega je prav, da je vera ločena od politike in nima na nacionalki kaj delati.

    • Jernej65 17:24 17.oktober 2023.

      Krščanska vera ima krvave roke bolj kot katerakoli druga vera. Križarske vojne, kurjenje čarovnic v imenu boga. Takšnega boga ne rabim in nima kaj delati na nacionalki.

    • Avatar MK_KING
      MK_KING 10:24 19.oktober 2023.

      ti se spravljaš nad naše ustavne pravice. počakaj 100 let. boš IMAMOM razlagal svojo pravico.

    • Jernej65 10:38 19.oktober 2023.

      MK_KING, v ustavi nič ne piše o tem, da ima krščanska vera več pravic od ostalih verstev. Vera je ločena od države in se naj ne meša v politiko in naj ne sili vame preko javnih medijev. Vera prinaša po ...prikaži večo svetu samo trpljenje, zlorabe in smrt.

    • Avatar MK_KING
      MK_KING 11:08 19.oktober 2023.

      Vera prinaša upanje, usmiljenje, pomoč (psihosocialno, terapevtsko, materialno), prinaša veselje, druženje, zabavo, iskrenost, prepevanje, srečo, potovanja, ljubezen... žal mi je, da tega nisi izkusil. upam, da kdaj doživiš to srečo. še najbolj zakrknjeni so ob koncu življenja našli pot k ...prikaži večk srečni zadnji uri.

    • Avatar MK_KING
      MK_KING 11:08 19.oktober 2023.

      tvoja pravica se neha pr moji. Imaš daljinec, lahko preklopiš. Ustava mi dovoljuje prakticiranje vere povsod, državna televizija pa MORA naslavljati program največjim avtohtonim verskim skupinam. over/out

    • Jernej65 11:53 19.oktober 2023.

      Vera prinaša trpljenje, izkoriščanje, zatiranje, lažno upanje, pedofilstvo... Lep primer Afganistan, tudi na Poljskem dobiva preveliko moč in jo ljudje že občutijo. Povsod kjer se vera vtika v politiko, je to slabo za večino. Koristi od tega ima le smetana, ...prikaži več ki s pomočjo vere nadzoruje ljudi in jih zatira. Hvala, ne rabim nobenega boga, znam sam poskrbeti zase. Sem prepričan, da ko pride moja zadnja ura, ne bom klical boga.

    • Avatar MK_KING
      MK_KING 08:21 20.oktober 2023.

      maš lep članek danes na žurnalu. kdo se ukvarja z odrinjenimi (Romi)? Nika Kovač?, NGO-ji iz Metelkove, država?, lokalna skupnost?, tvoj fuzbal klub?, vaške gospodinje?, mladi?? NE, Z NJIMI SE UKVARJA KATOLIŠKI DIAKON. ukvarja na način, da jim posveča svoj ...prikaži več prosti čas, da je z njimi, da z njimi pobira sekance, da z njimi opravlja sečnjo, da pride na obisk... ne tala starih cunj in plačuje položnice.... ne, daje sebe. to lahko naredi le KATOLIČAN.

    • Jernej65 11:34 20.oktober 2023.

      Ne ga srat, poznam kar nekaj katoličanov, ki so poden od podna, začenši z župniki. Poznam tudi katoličane, ki so dobri. Poznam ogromno ljudi, ki ne verujejo in so zelo dobri in takih ki so slabi. Cerkev je v preteklosti ...prikaži več upravljala veliko nekih samostanov, ustanov, kjer so se dogajale obsežne zlorabe, pretepanje, posiljevanje. In to sirot, ki bi jih naj cerkev zaščitila. V glavnem cerkev me ni prepričala, čeprav imam vse njene zakramente, ker ni nič boljša od vseh ostalih.

    • Avatar MK_KING
      MK_KING 12:24 20.oktober 2023.

      no mene pa ni noben komunist ali orto levičar, ekstremist, metelkovc prepričal da je dober. še več mislim, da je slab.

    • Jernej65 12:40 20.oktober 2023.

      MK_KING, mene tudi ne. Zmotno me šteješ med levičarje. Me ni prepričal komunizem in tudi ne Janšizem.

    • Avatar MK_KING
      MK_KING 12:26 23.oktober 2023.

      tude mene ne Ivan. Ne vem zakaj moraš biti takoj Ivanov, če nisi za golobnjake in podobne.

  • Avatar Garancija
    Garancija 09:44 17.oktober 2023.

    Za te maše obstaja poseben kanal,in ga fanatiki lahko tam gledajo,stvar urejena.Je pa stvar podobna z prisilnim predvajanjem dnevnika-beri laži vsak dan na tv ob 7.zvečer na RTL 1

    • Avatar MK_KING
      MK_KING 10:49 17.oktober 2023.

      komot. ampak potem nam vernikom ni potrebno plačevati RTV prispevka. Dokler pa ga plačujemo pa nam PRIPADAJO vsebine našega verskega programa.

    • Ender3 13:26 17.oktober 2023.

      MK_ za te velja, da si poseben vernik, ki slavi njegovo veličanstvo Janeza..Malo prebrskaj tv shemo boš našel program Eksodus..Ni pa čisto na repu, kar velja za Noro24tv.

    • Avatar MK_KING
      MK_KING 15:34 17.oktober 2023.

      z Janezom nimam nič. Nikoli nisem imel. Sem celo blokiran od njega na profilu X. Katere programe bom sam gledal in kje jih bom iskal pa ni tvoja stvar. Lahko še malo pametuješ pa boš staknil eno krščansko po gobcu. ...prikaži več Očitno si malo slabo vzgojen in ti fotr (verjetno kaki bosanc ali odsoten fotr) ni povedal, da se v druge ljudi ne vtikamo. ŠE ENKRAT PA POUDARJAM, DA SMO PLAČNIKI RTV PRISPEVKA ENAKOVREDNI. ČE LAHKO PLAČUJEMO LEVE ODDAJE LAHKO PRIČAKUJEMO TUDI KAJ ZA NAS. PLURALNOST MNENJ.

  • Avatar Tone Murgelj
    bumbar11 14:20 04.januar 2024.

    Če sta Država in Cerkev ločeni, maše na Javni RTV nimajo kaj iskati. Amen!!!!

  • Grof 09:29 17.oktober 2023.

    V mislih imaš verjetno poštarja, pa so ti sosedje povedali, kako ga prijazno sprejema tvoja mrha, si se vprašal, čigave mulce hraniš, …

    • Avatar MK_KING
      MK_KING 10:50 17.oktober 2023.

      a to ti iz lastnih izkušenj? si začuden da mali ni bebast po tebi?

  • Boris 10:27 17.oktober 2023.

    Gob da in gob vzame ...

    • Ender3 13:30 17.oktober 2023.

      Po jajotu nimaš kaj vzeti..Lovec za koruptivne posle..

    • Boris 17:39 17.oktober 2023.

      V redu je, če RTVS ne prenaša maše, jaz ne prenašam RTVS ...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.