V nadaljevanju preberite:
- Jasmina Kandorfer je med dopustom v družinskem hotelu opozorila na po njenem mnenju nezdravo okolje za otroke: veliko uporabe telefonov in tablic, nezdravo prehrano ter neomejeno količino sladkarij.
- Zmotila jo je tudi večerna animacija za otroke med 20. in 22. uro, saj meni, da bi morali biti otroci takrat že pripravljeni na spanje, ne pa dodatno stimulirani.
- Njene kritike so podprli številni sledilci, ki so delili podobne izkušnje z družinskimi in all inclusive hoteli ter opozorili na preveč sladke in hitre hrane, uporabo elektronike med obroki in posledično razdraženost otrok.
Jasmina Kandorfer, znana po oddaji o zdravem življenjskem slogu Klepet ob kavi, je razkrila, da je letos prvič v družinskem hotelu, sicer se z družino najraje odpravijo v njihov morski dom. Ker pa je v zadnjem trimesečju nosečnosti, si je zaželela več udobja, še posebno kar se tiče obrokov, saj jim v hotelu pripravijo zajtrk, kosilo in večerjo.
Močno pa jo moti, kako nezdravo okolje so tovrstni hoteli za otroke, čeprav so namenjeni prav družinam z otroki. Opazila je, da je veliko otrok celo med obroki pred telefoni ali tablicami, da večinoma jedo le ocvrti krompirček in ocvrto meso, sladka hrana pa je na dosegu roke v neomejenih količinah. Otroke, ki so pojedli toliko rastlinskih olj, nato starši spustijo na sonce, kar pospešuje vnetne procese, pravi Jasmina.
Zmotila pa jo je tudi animacija za otroke, ki poteka od osmih do desetih zvečer, ko bi otroci morali biti že v postelji. Tudi njena hčerka je iz sobe slišala zabavno dogajanje, vendar ji je Jasmina pojasnila, da je za zabavo prepozno in da je čas za spanje.
Televizijska voditeljica in podjetnica upa, da je takšna praksa običajna le na dopustu, saj starši mislijo, da si s tem malce odpočijejo, vendar Jasmina pravi, da je s tovrstnim početjem učinek na otroke ravno obraten in da so zaradi vse omenjenih dejavnikov le še bolj razdražljivi.
Številni sledilci so se z Jasmino strinjali, tudi njihove izkušnje z družinskimi hoteli niso najboljše:
"Stanje realno je tako. Mi smo hodili nekaj let v podobno "družinsko" zadevo. Razlika le, da ni bil hotel, ampak bolj kamp z all inclusive ponudbo poleg. Lahko potrdim, da velika večina počne točno to. Pohančki, makaroni, sladice, tablice/ telefoni ..."
"Tudi jaz se čudim temu. Če že gremo kam, vedno vzamemo apartma, kjer lahko si sami skuhamo in potem skuhano/ pripravljeno hrano nesemo s sabo na plažo. Bi rekla, da zunaj skorajda ne moreš dobiti kaj podpornega za prigriznit. Se pa najraje izognemo gužvam na plaži, ker je prevelika energijska obremenitev in se ne spočijemo. Tudi elektronika je no-go pri nas, sploh pa ne ob hrani. Enkrat davnega leta nazaj pa smo si rekli, 'ajd', gremo v all inclusive hotel in nam je bilo popolnoma grozno. In prišli domov razdraženi, zaprti, utrujeni, tako da nikoli več."
"Zna biti, da bo tole standard. Ravno sem z dopusta iz all inclusive hotela, kar sicer ne koristim. Sem kar malo znervirana, ker sem očitno poklicno deformirana (vzgoja) … Vse na izvoli, ni meja in besede NE, sladkor, pica in ocvrt krompirček. Kar šokantno."
Kakšne pa so vaše izkušnje, obožujete hotele ali imate raje počitnice, kjer si hrano in zabavo organizirate sami?
In zdaj je hotel in all inclusive kriv, da starš mulcu potisne telefon v roko in dovoli jesti fast food? Kaj za starševstvo se je tudi "hotel" odličil? A majo tam v tvojem hotelu sobarje namesto sobarc?...če veš na kaj… ...prikaži več apeluram....glupača ena
mislim tale je pa res cvet modrosti . ko bo pa čas za slovenski zajtrk bo pa ploskala od navdušenja od bogastva vlaknin in beljakovin. mnogo ljudi vsak dan vstaja ob sedmih in ne ob pol petih. ker je njihovo… ...prikaži večo delavnik od devetih do petih. (še pesem poje o tem urniku) in zdej naj se svet prilagaja eni samozvani pomembnici. smuti je je pa zdrav a ne? čisto zdravje -pajade. naj vam bo jasno žganci z ocvirki in mleko so super -če odidete po zajtrku na njivo ne pa stol v pisarno ali šolo.
Znana sama sebi pa vam.vsaka kmetavzarka je že znana v sloveniji.