Popotnik

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Velika sprememba pod Vitrancem, odpirajo milijonsko naložbo

Kranjska Gora Žurnal24
Nova pridobitev v Kranjski Gori, za 6 milijonov evrov odprli sodobno sedežnico.

V nadaljevanju preberite:

  • Kranjska Gora je dobila novo sedežnico Vitranc 2, vredno več kot šest milijonov evrov.
  • Upravljavci napovedujejo preobrazbo iz pretežno smučarskega središča v celoletni gorski center.
  • Zaradi varovanja divjega petelina bo naprava vsako leto tri mesece zaprta.

Kranjska Gora bo v četrtek, na dan državnosti, uradno zagnala novo sedežnico Vitranc 2, eno največjih infrastrukturnih naložb v kraju v zadnjih letih. Projekt, vreden nekaj več kot šest milijonov evrov, naj bi pomenil pomemben korak v preobrazbi priljubljene turistične destinacije v sodoben celoletni gorski center.

V podjetju RTC Žičnice Kranjska Gora poudarjajo, da nova naprava ni namenjena zgolj zimskim športom. V prihodnje bo imela predvsem vlogo panoramske dostopne točke, ki bo obiskovalcem omogočala hiter dostop do razgledov na Julijske Alpe in okoliške vrhove.

Manj odvisnosti od snega

V Kranjski Gori se želijo prilagoditi podnebnim spremembam in spreminjajočim se turističnim navadam. Vrh Vitranca naj bi tako postal predvsem celoletna izletniška in doživljajska točka.

Kljub novi usmeritvi pa možnost smučanja z vrha ostaja. Kot pojasnjujejo upravljavci, infrastruktura omogoča, da bi ob ustreznih razmerah, posebnih dogodkih ali drugačnih operativnih odločitvah smučarje tudi v prihodnje lahko prevažali na vrh.

Zaradi divjega petelina trimesečna zapora

Posebnost projekta je tudi poudarek na varovanju narave. Delovanje sedežnice bo prilagojeno življenjskemu prostoru divjega petelina, ene najbolj ogroženih gozdnih ptic pri nas. Zato bo naprava vsako leto med 15. marcem in 15. junijem popolnoma ustavljena. Namen ukrepa je zagotoviti mir v času ključnega gnezditvenega obdobja te vrste.

"Z novo sedežnico Vitranc 2 ne odpiramo le sodobnejše naprave, ampak dokazujemo, da lahko turistični razvoj hodi z roko v roki z varovanjem narave. Ta investicija je temelj za naše preoblikovanje v celoletni gorski center," je ob odprtju poudaril direktor RTC Žičnic Kranjska Gora Hanspeter Felder

Ob tem se je zahvalil ministrstvoma za naravne vire in prostor ter za infrastrukturo, zaposlenim, lastnikom zemljišč in projektantom, ki so sodelovali pri izvedbi projekta. 

Uradni zagon nove sedežnice bo v četrtek, 25. junija, ob 10. uri. Obiskovalci se bodo lahko med prvimi zapeljali na vrh Vitranca in uživali v razgledih na Julijske Alpe.

dezurni@styria-media.si

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.

Sorodne novice