Zbralo se je okoli 200 protestnikov, današnjo napoved zamrznitve sporazuma pa so pozdravili kot "prvo zmago", napovedujejo pa nadaljevanje protestnih shodov na evropski in tudi globalni ravni.
Organizatorji so bili kritični tudi do današnje javne razprave o sporazumu za boj proti ponarejanju (Acta) v parlamentu, ki po njihovem mnenju ni bila javna, temveč je bila omejena le na politično elito in strokovno javnost.
Protestniki so sicer najbolj zaskrbljeni glede omejevanja svobode interneta in povečanega nadzora nad posameznikovo uporabo interneta, ki naj bi jo sporazum prinašal. Menijo, da je intelektualna lastnina zaščitena dovolj, glasbena in filmska industrija pa bi novo zakonodajo zgolj "izkoristila za nadaljnje bogatenje".
Vse več jih je za zamrznitev
Minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Radovan Žerjav je danes sicer napovedal, da bo vlada v čim krajšem možnem času zamrznila postopek ratifikacije sporazuma, v državnem zboru pa je o tem potekala tudi javna razprava.
Z omenjeno napovedjo se je Slovenija pridružila naraščajoči skupini tistih evropskih držav, ki so se odločile Acto zamrzniti, dokler se v EU ne oblikuje ustrezen konsenz.