Pogodbo so podpisali danes na Dunaju, prenos deleža bo zaključen v do treh mesecih.
"Podjetje Kansai je že močno prisotno v Aziji, Afriki in na Bližnjem vzhodu, v Evropi pa zelo omejeno, tako da je bil namen nakupa Skupine Helios razviti in razširiti posel premazništva na tem kontinentu … Helios želimo razviti v močan evropski center inovacij, z najboljšim znanjem in strokovnimi veščinami v različnih segmentih premazov," pa je poudaril predsednik podjetja Kansai Paint Hiroshi Ishino.
Helios evropski center za inovacije
"Helios bo postal evropski center R&R, inovacij in poslovnega razvoja. To pomeni, da bomo v prihodnosti še naprej vpeljevali nove proizvode. Poleg tega bomo lahko vstopili na nove trge, kot sta azijski in afriški trg, kjer ima Kansai Paint močno prisotnost," ocenjuje David Kubala, eden od dveh generalnih direktorjev Skupine Helios.
Japonci menda plačali 572 milijonov evrov
Japonci so za Helios odšteli 572 milijonov evrov, poročanje Bloomberga navajajo Finance. Za Helios je po pogodbi, ki so jo podpisali oktobra 2013, avstrijski holding Ring International plačal 145 milijonov evrov, a ga je nato združil s svojim avstrijskim premaznikom Rembrantinom, tako da se je zdaj prodajalo združeno podjetje. Prodaja je bila s plačilom kupnine zaključena aprila 2014.
V prodajni pogodbi je bila tudi klavzula, da mora Ring ob morebitni preprodaji Heliosa takratnim lastnikom plačati razliko v ceni, a naj bi se ta po neuradnih informacijah pred kratkim (po 18 mesecih) iztekla, poroča Siol. Največ je zaradi tega na izgubi NLB.
Več podrobnosti bodo predstavili jutri na novinarski konferenci na sedežu Heliosa v Domžalah, na kateri bo prisoten tudi Ishino.
dezurni@zurnal24.si
Ne vem, zakaj se sploh piše o tem. Podjetje ni več naše in je samo izgubljena priložnost..
Največ smo zaradi tega na izgubi davkoplačevalci, ne NLB!
Lepo napisano, vse razloženo, odgovarja pa nobeden nič