V prometni nesreči na avstrijskem Koroškem je v nedeljo umrl 30-letni slovenski motorist.
Nesreča se je zgodila na območju občine Železna Kapla-Bela na cesti proti gorskemu prelazu Jezerski Vrh.
Tridesetletnik je na poti proti prelazu v rahlem levem ovinku izgubil nadzor nad vozilom in trčil v varnostno ograjo. Odneslo ga je z motocikla, pristal je na strmem, neprehodnem gozdnem terenu.
Motoristi, ki so prišli za njim, so mu nudili prvo pomoč in poklicali reševalce, a je zaradi hudih poškodb umrl na kraju nesreče, danes poroča avstrijska tiskovna agencija APA.
*Fotografija je simbolična.
Prehitri in drzni in mrtvi.
Me ta nesreča sploh ne preseneča. Prav za prav me bolj čudi, da tam ni več hudih nesreč motoristov. Kdor koli se je ob dnevih primernih za vožnjo z motorjem kdaj peljal po tej cesti ve, da jo motoristi, kakšnih… ...prikaži več 90% je Avstrijcev, množično uporabljajo kot poligon preizkušanja še mogočega in nisem še videl, da bi avstrijska policija tam kdaj izvajala nadzor...