Klic so policisti najprej preusmerili na 112, saj je klicatelj naprej rekel, da potrebuje zdravniško pomoč. Zdravstvenim delavcem je nato pojasnil, da zdravnika in pomoči ne potrebuje več.
V naglici jim je razložil, da je njegova partnerka z otrokom v naročju padla po tleh, se udarila v glavo in za krajši čas izgubila zavest. Povedal je, da je zdaj v redu. Telefonsko zvezo je potem prekinil, za nikogar več ni bil dosegljiv, svojih podatkov pa med klicem ni dal.
Glasen jok otroka, ki se je slišal v ozadju, policistom vendarle ni dal miru, sprožili so akcijo. Naslednjih nekaj ur so intenzivno zbirali obvestila in praktično brez podatkov klicatelja nazadnje tudi izsledili. Vztrajali so tudi, naj partnerko in otroka pregleda zdravnik, ki je po pregledu oba preventivno napotil v jeseniško bolnišnico.
Tuje krivde policisti za padec niso ugotovili.
Policisti pri tem opozarjajo pa, da so interventne številke namenjene zagotavljanju nujne pomoči. Zato naj vsak, ki kliče, pove vse podatke, ki jih pristojno potrebujejo za organizacijo intervencije. Klicev se ne prekinja, pomoči pa ne zavrača. Na ta način se v nujnih primerih samo izgublja dragocen čas, ki ga ne bo mogoče zavrteti nazaj. Klicatelj naj bo ves čas tudi dosegljiv.
zato pa je Veper in celotna KPS s kučanom na čelu proti temu,da se telekom proda tujcu.kajti s dnem prodaje bi prisluškovanje ugasnilo
No vidš..ne rabš dat podatkov da pride pomoč. Izsledijio lepo lokacijo mobilnika in to je to.