Celjski policisti so bili okoli 14.30 ure obveščeni, da je stanovanjski blok ves v dimu. Po prihodu na kraj so ugotovili, da je ena od stanovalk zaspala s prižgano cigareto. Zaradi tega se je vnel jogi, dim pa se je razširil po stanovanjskem bloku.
Ženska je potrebovala zdravniško pomoč. Policisti bodo podali kazensko ovadbo za kaznivo dejanje povzročitev splošne nevarnosti.
Na kraju so posredovali gasilci PGE Celje in PGD Ostrožno, ki so zavarovali kraj dogodka, iz stanovanja rešili stanovalko in evakuirali ostale stanovalce. Do konca so pogasili požar, v stanovanju odklopili elektriko, zaprli plinsko jeklenko ter prezračili celotno stavbo.
kot med.sestra lahko povem, da je v Sloveniji ogromno starih ljudi ki še kadijo in živijo sami v stanovanju ali hiši. Preseneča me, da tovrstnih požarov ni več, ker nekateri imajo tudi po 20 luknjic na jogi rjuhi od cigareta… ...prikaži več ki so ga še pravočasno pobrali iz jogija, ko so zadremali med kajenjem.