Slovenija
12 ogledov

DL si želi čim prej predčasnih volitev

Gregor Virant, državni zbor Saša Despot
Državljanska lista si predvsem želi predčasnih volitev čim prej, če pa se bo gradila nova vlada, si želijo, da se ta gradi iz sredinskega trojčka.

Kot je v izjavi za medije med sejo sveta DL pojasnil predsednik stranke Gregor Virant, bi bili v DL najbolj veseli, če bi bile predčasne volitve aprila. To bi bilo po njegovih besedah tudi najbolj pošteno do državljanov. A trenutno je po njegovih besedah edina pot do predčasnih volitev glasovanje o zaupnici vladi, kar je v rokah predsednika vlade Janeza Janše. "On se zato ne bo odločil, torej je treba iskati druge variante in Državljanska lista je pripravljena konstruktivno sodelovati v pogovorih o konstruktivni nezaupnici oziroma o vladi," je dejal Virant.

Iz sredinskega trojčka

V DL želijo, da bi bila morebitna nova vlada v prvi vrsti sredinska vlada in da imajo pri tem pomembno besedo stranke sredinskega trojčka - DL, SLS in DeSUS. Kot napoveduje Virant, se bodo "zelo potrudili", da v trojčku zadeve uskladijo, "preden gremo kakorkoli naprej v teh pogovorih". "To se nam zdi zelo pomembno, ne želimo zdaj skočiti v objem Pozitivni Sloveniji, ampak želimo najprej, da bi v treh strankah bivše koalicije skupaj ugotovili, kateri so tisti projekti, ki jih je nujno treba peljati naprej in se potem pogovarjali dalje," je dejal Virant.

Vladna agonija

Na vprašanje, ali se mu zdi časovnica, ki jo je danes predstavil predsednik DeSUSb in po kateri bi novega mandatarja dobili marca, verjetna, Virant odgovarja, da ne želi špekulirati o teh datumih. "Ne bi rad preskakoval dogodkov, pustimo času čas," je dejal. Virant sicer meni, da je nadaljevanje sedanje vlade "pravzaprav neke vrste agonija, ker vlada in koalicija razpadata, največja vladna stranka pa zelo veliko pozornosti posveča kadrovskim odločitvam, kot da je to ta trenutek najpomembnejše". To je po Virantovem mnenju za državo slabo. Kot je dejal glede dogajanja v stranki, iz katere je v zadnjih dneh izstopilo nekaj članov, izstop iz koalicije za vsako stranko predstavlja nek stres. "Mi smo zelo hitro šli čez ta stres in smo enotni, konsolidirani in močnejši kot kdajkoli," je poudaril. Ponovil je, da je statistika zadnjega obdobja izrazito pozitivna,da število članov v stranki raste, saj je veliko manj izstopov kot vstopov.

Komentarjev 4
  • feferon 12:57 07.februar 2013.

    Jaz tudi. ampak ko bi vsaj tile, ki so vodili vstaje kakšno piratsko stranko naredili, bi vsaj volil človek za njih....Tako pa ostajajo eni in isti ki larfe menjajo.

  • dragec 08:21 06.februar 2013.

    res je edina prava rešitev za SLO so volitve in ne strankarsko mešetarenje

  • klincek 07:51 06.februar 2013.

    pa kam se ti tako mudi podrepnik,saj tudi v parlament ne boš prišel,tisti ki se vsaj malo zastopi na politiko te sigurno ne bo volil ne tebe pa ne kahla