Če bi bile volitve jutri, bi vodilno SDS volilo 15,3 odstotka vprašanih, drugouvrščeno SD pa 10,3 odstotka. Na tretjem mestu se je uspelo obdržati vladajoči SMC z 9,3-odstotno podporo. Na četrtem mestu ji sledi Levica s 7,3 odstotka, na petem pa NSi, ki bi jo volilo 5,3 odstotka anketiranih. Koalicijska DeSUS ima 4,9-odstotno podporo.
Po anketi bi SNS dobila 3,7 odstotka, Glas za otroke in družine 3,4 odstotka, SLS pa 2,6 odstotka. Volitev se ne bi udeležilo 13,3 odstotka vprašanih, 11,1 odstotka bi volilo katero od drugih strank, 7,4 ne bi volilo nobene stranke, 6,1 odstotka pa jih ne ve, kako bi volili.
Podpora najbolj padla SD
Glede na julij je podpora najbolj upadla SD, in sicer za 2,8 odstotne točke, ter NSi, in sicer za 3,1 odstotne točke. Ostale stranke beležijo približno enako podporo, opazno jo je povečala le SLS.
Povprečna ocena dela vlade je padla na 2,55 odstotka, medtem ko je julija dobila srednjo oceno 2,73. Delo vlade pozitivno ocenjuje 11,8 odstotka vprašanih, negativno 25,5 odstotka, zelo negativno 17,7 odstotka, srednjo ocena pa ji daje 42,1 odstotka vprašanih.
Skok meseca za Zmaga Jelinčiča
Na Barometru priljubljenosti še naprej vodi Borut Pahor, sledijo mu Violeta Bulc, Tanja Fajon in Milan Brglez, premier Miro Cerar je na 17. mestu. Skok meseca je uspel Zmagu Jelinčiču, ki je na 18. mestu, padec meseca pa Zoranu Jankoviću, ki je na predzadnjem, 19. mestu lestvice.
Spletno in telefonsko anketiranje je med 27. julijem in 2. avgustom opravilo Delo stik, v njej pa je sodelovalo 1005 anketiranih.
Džoser - Kljub zmanjšanju temperature, te še vedno daje pritisk, glede na tvoje bluzenje po forumih. Hudo te zdeluje.
Kdor se zadnji smeje, se najslajše smeji. Sicer so te ankete brez pomena, samo pesek v oči bralcem.
Lahko se Kalimerotu smeji,ko je pa podkupil izvajalce ankete in so anketirali samo člane (S)LOVENSKE (D)omobranske (S)tranke, vse pa je poplačal z denarjem pokojninskega sklada ,ki ga je leta 1991 dal prenesti v Avstrijo!