Planet so sicer prvič zaznali že leta 1999, ko so znanstveniki zaznali malenkostno zmanjšanje svetlosti zvezde okoli katere kroži. Sedaj pa so njegov obstoj potrdili s pomočjo Hubblovega teleskopa.
Plinski velikan, ki so mu nadeli vzdevek Oziris, je od Zemlje oddaljen 153 svetlobnih let in ima malce manjšo maso od Jupitra. A njegova orbita okoli zvezde je 100-krat manjša kot Jupitrova okoli Sonca. Njegova površina ima prek tisoč stopinj, močni vesoljski vetrovi pa razbeljene materiale, ki uhajajo v atmosfero, razpihujejo s planeta, kar se kaže v repu, podobnemu tistim, ki jih imajo kometi.
Nasini znanstveniki so sicer že leta 2003 teoretizirali, da je izgubljena masa planeta potisnjena nazaj v rep, a tega niso mogli dokazati. Planet je sicer tako blizu svoje zvezde, da jo obkroži v 3,5 dneva. Za primerjavo, Merkur, ki ima najmanjšo orbito, Sonce obkroži v 88 dneh.
V atmosferi planeta so astronomi odkrili silicij in ogljik ter da plini za planetom potujejo z različno hitrostjo. Ker pa je uhajanje materialov s planeta le minimalno, znanstveniki ocenjujejo, da bo pri takem tempu izpuhtel v približno bilijonu let.