Kot so za zurnal24.si pojasnili na ministrstvu za notranje zadeve (MNZ), drugi odstavek zakona o volilni in referendumski kampanji določa, da so volilna kampanja po tem zakonu vse politične oglaševalske in druge oblike politične propagande, katerih namen je vplivati na odločanje volivk in volivcev pri glasovanju na volitvah.
V prvem odstavku drugega člena zakona o volilni in referendumski kampanji pa je med drugim določeno, da se mora volilna kampanja končati najkasneje 24 ur pred dnem glasovanja.
"Tako za kršitev volilnega molka veljajo tudi objave na Facebooku in Twitterju," so dejali na MNZ. Na dodatno vprašanje, ali to velja tudi za navadne uporabnike spletnih socialnih omrežij, so na MNZ zatrdili, da omenjeno določilo velja tudi za posameznike.
Prijava kršitev
Domnevne kršitve volilnega molka sicer lahko med 7. in 19. uro prijavite na Inšpektoratu za notranje zadeve na številko 080 21 13, preostali čas pa na številko Operativno-komunikacijski center Generalne policijske uprave 080 12 00.
V času volilnega molka so prepovedane vse politične oglaševalske vsebine in druge oblike politične propagande, katerih namen je vplivati na odločanje volivk in volivcev pri glasovanju na volitvah.
Za kršitev so predvidene globe od 800 do 1.200 evrov za organizatorja volilne kampanje, od 150 do 300 evrov za odgovorno osebo organizatorja volilne kampanje in od 120 do 200 evrov za posameznika.
mene zanima če u petek ob 23:59 neki objaviš na fb(volilno obarvano), in se prijateljem po možnosti prikaže v novicah v soboto, a je to kršenje volilnega molka???
SDS ma na www.partis.si reklamo ze nekaj dni in bo ziher tudi cez vikend.