Piran kot drugo mesto – za Ljubljano – uvaja enotno mestno kartico, ki bo s prvim februarjem uvedena na mestnih avtobusih, v prihodnje pa bo omogočala še na primer plačilo parkirnine, vstop v muzej, plačilo knjižničnih storitev in podobno.
Na kartico bo mogoče naložiti 25 različnih aplikacij, delovala pa bo kot elektronska denarnica, ki jo bodo lahko uporabljali tako domačini kot turisti. "Danes, v dobi informacijske družbe, si skoraj ne predstavljamo sodobnega in tudi turističnega mesta brez pametne kartice. Radi bi, da bi postala osrednje plačilno sredstvo naše občine," pravi župan Peter Bossman. Uvedba kartice za Piran ne predstavlja dodatnega stroška, prav tako ostajajo nespremenjene cene mesečnih vozovnic, brezplačna je tudi menjava starih kartic, saj je bila kartica vpeljana v okviru koncesijske pogodbe s prevoznim podjetjem Arriva, ki mu sicer mestna občina na leto plačuje okoli 600 tisoč evrov.
25
ogledov
Radi bi svojo "valuto"
Enotna kartica. Piran jo najprej uvaja na avtobusih.
...turizem v piranski občini je španska vas...ne glede na to, da ima tudi Turistiko, kjer predavatelji z doktorskimi in magisterskimi naslovi kraljujejo, hodijo na vsa mogoča predavanja po svetu in še vedno Portorož in Piran sta zaostala...neprofesionalnost, neprijaznost, brez parkirišč...slaba… ...prikaži več ponudba, previsoke cene...dobrodošli, pravi papanero!
Koliko zastonj parkirišč imaš z 600 tisoč evrov?
Mislim, da za majhna mesta (kar Piran vsekakor je, oziroma bolje rečeno majhne kraje), take pogruntavščine odbijajo turiste. Že tako raje gredo turisti v kraje, kjer je ista valuta. Tu imamo neko malo prednost. Ampak potem turist pride v neko… ...prikaži več "vas" v evro območju, kjer za neko osnovno storitev rabiš spet neko novo kartico. Zakaj ne zadoščajo obstoječe kreditne kartice ali gotovina?Si mogoče žagamo vejo na kateri bi lahko sedeli? Ja, saj je bolje, če je manj turistov. Manjša gužva za domačine...