Po poročanju Dnevnika ima Mirko Tuš tri mesece časa, da pripravi načrt sanacije poslovanja, na osnovi katerega bo skrajšal tudi plačilne roke dobaviteljem.
Tuš s samim denarnim tokom sicer nima težav, ima pa težave z visoko zadolženostjo, zaradi katere je moral ustaviti dinamiko načrtovanih naložb.
Banke naj bi tako zahtevale prodajo vseh naložb, ki niso povezane z osnovno, torej trgovsko dejavnostjo, zlasti mobilno telefonijo, bencinske servise in kinodvorane. Na ta način bi lahko Tušev dolg postal vzdržen in podjetje bi lahko začelo normalno poslovati.
V Tušu so pisanje Dnevnika zanikali in zatrdili, da je Tuš uspešno podjetje, ki raste 20 let in spada med največja slovenska podjetja v zasebni lasti in ostaja tudi v prihodnje eden največjih trgovcev v regiji.
Same pogovore z bankami in dobavitelji pa so označili za običajne poslovne pogovore, ker dialog vzpostavlja "neposredno razumevanje, veča obseg poslovanja, prinaša večja zavezništva".
Na vprašanja glede reprograma posojil in dezinvestiranja pa v Tušu za omenjeni časnik niso odgovorili. So pa zatrdili, da je Tuš likviden in kapitalsko ustrezen.